Татарите ни доаѓаат на гости...

Статус
Затворена за нови мислења.

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
ај да ги видиме велешани сега..мада блиску ни е и нас...


во колку саат каде кога????
 

Ra

Член од
15 февруари 2008
Мислења
417
Поени од реакции
5
....Мајка му е македонка од Егејска Македонија,и со бегалците бега и се мажи за велешанец ...му го заборавив името.Кучката забременува и многу лае,те она била имотна де ова де она...и чича и удрил клоците и она бега у Благоевград и таму го раѓа копилето Каракачанов,кој се задоил со врховистичка пропаганда и кажувањата од мајка му дека они се бугари(намерно со мало б)а Македонци нели не постојат,гнасата гнасосана напредува у тоа ВМРО-то нивното.Јас лично контактирам со негови полуроднини и кажуваат дека ова е чиста вистина,ама некои си аплицираа за б`лгарски пасоши!?!?!?!Зошто бе луѓе???
Освен тоа, да додадам дека од својата 22 година бил доушник на бугарската државна сигурност, така да, идеолошко воопшто не бил за Александров, ами, комуњара-сталинист..
Говното нема идеологија, нација или друга одредница, освен - говно!
 
Член од
9 март 2007
Мислења
1.263
Поени од реакции
220
ште ти се, а :wink:.
Тази втората много јака бе братче. От новините даже ходиха в селото и да снимат репортаж за неја.
Ама Невена не си ја даваме:

Честита Баба Марта на всички!
 
Член од
22 мај 2007
Мислења
558
Поени од реакции
4
Атила многу болен народ сте како мозете бе песна од англиски сентиш, да ја направите бугарски турбо фолк, многу сте настинати.
Колку дена ке им трае споменикот на Александров, или дали и воопшто че го наместат,
Кој од сегашново раководство на ДПМНЕ ќе биде присутен има некој информација.
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
611
Поени од реакции
9
Кој од сегашново раководство на ДПМНЕ ќе биде присутен има некој информација.
За од ДПМНЕ не знам, ама треба Аце Коцевски од ЛДП да биде присутен! Сепак, споменикот се поставува во негов град, тој сигурно дал дозвола да се гради споменикот.
 
Член од
11 април 2007
Мислења
1.677
Поени од реакции
25
Стварно, дал некој дозвола, маркица и такви ствари?
 
B

Borg_Drone

Гостин
За од ДПМНЕ не знам, ама треба Аце Коцевски од ЛДП да биде присутен! Сепак, споменикот се поставува во негов град, тој сигурно дал дозвола да се гради споменикот.

Леле....
Ај нека постават биста од Александров, ама Красикур, не смее да ја постави таа биста....
 
N

n/a

Гостин
VAZNO !!!
Onaa picka od covek Karakacanov ne ide slucajno tocno sega,vo Mart pred Bukurestskiot samit.
Ova e od dogovorenite aktivnosti so negovite dadajski `kolegi`.
Namerno pravat provokacii i predizvikuvaat nastani na koi sto cekaat (opravdano) da ima reakcija od gragjanite na R.Makedonija za posle kako picki da placat deka ete-makedoncite se varvari,gi tepaat i zaradi toa treba da se preispita clenstvoto vo NATO.Ideologijata bashka...:toe:...tamu e glavnata igra.:wink:
Grcite i bugarite bea u dogovor deka prvo grcite pravat promena na imeto i izdejstvuvaat na mala vrata uslov spored koj sto makedonec,makedonsko ne moze vekje da se upotrebuva kako prefiks,pa posle toa bugarite so nivnite kvazi teorii doagjaat u vtor krug da potvrdat ustvari koj e toj narod sto zivee vo R.Makedonija. :wink:

E sega...im se skrshi kolata-pa ova e edna od rezervnite varijanti so koja sto provociraat.
Sam ne sum pameten kako najdobro da se odgovori na ova provokacija;.

Najdobro ke bide MVR da si ja zavrsi rabotata i da im `pikne` po eden crn pecat na granica,za da ne mozat da dojdat uopste.
p.s Mnogu sakam da gi tepam...ama neznam dali e pravo vreme (da ne si davam autogol)....
Picku mater.:vozbud:
 
Член од
1 мај 2005
Мислења
2.612
Поени од реакции
32
vidi, stoi deka se spremni i kjotek da izedat, ne malku pari im se nudat :)

i tocno deka treba toa policijata da go resi, persona non grata i aj u picku pater...

arno ama, ako policijata ne si ja zavrsi rabotata, odnosno ako Karakacanov se pojavi vo Veles denes (vo ova vreme vekje treba da e zavrsena rabotata, ili?) , togas PODOBRO resenie e da mu se iskrsi glavata, pa neka se zali vo sud za covekovi prava...

taka se dava i poraka do vlasta, ako ne si ja brkaat rabotata ko sho treba, narodot ke ja zavrsi, ama i narodot ke gi kazni za nivnata glupost ili ne-rabota...

ne e vreme za kjutenje. DOSTA kjutevme, "reciprocitet", "dobrososedski odnosi"

ne otidovme nie nikomu da menuvame ime i identitet, nema sho da kjutime.
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Ја покажаа бистата на телевизија...во приватен двор била....велешани се на ред...:vozbud:
 
P

Princ

Гостин
Serdarot да им го пуштиме. Он е тепач и судија. Јинг и јанг. Памела Андерсон и силикон. И така нешто се занесуваше по темите за косово, албанците... Ајде друже, ти си на потег :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom