Тарантули

Член од
23 април 2011
Мислења
135
Поени од реакции
246
Пораснав вадејќи пајаци од дупки, со топче катран на конец. Црна вдовица кај нас е ектремно ретко да се види, но тоа не значи дека ги нема или дека се екстремно ретки, туку тешко се забележуваат во житото и тутунот. Инаку кутивчето кибрит беше убаво врзано и зацврстено со ластик, нема теоретски шанси за излезе.
 
Член од
6 февруари 2014
Мислења
1.010
Поени од реакции
867
Без разлика дали е тарантула или не, пајак е. Пајаците помалку или повеќе можат да ти нанесат некоја штета.
Во летото кога ми влезе еден пајак во соба, 10цм голем..... 10 минути го тепав и едвај го убив.
Од тогаш трауми ми се набија од тоа пајаците :D
Zaso ne so go pukal so puska:)[DOUBLEPOST=1398300801][/DOUBLEPOST]
Па исто така како некој што чуваат мачки, кучиња итн... Јас чувам пајак. Ова мое "хоби" се состои од одгледување на пајаци,а и на план сум од овие поретките видови на пајаци во Македонија да ги размножувам и пак да ги вракам назад во природата па се надевам дека има и други тука во Македонија што имаат страст кон инсектите..
Abe kakvi vrakanje vo prirodata,jas ke te prijavam kaj nadleznite poso ti ne si za vo priroda,tuku zad resetki:)
 
Член од
31 мај 2014
Мислења
15
Поени од реакции
3
Девојками има иста. За почеток ја храни само со посебни црвчиња. Каде може да набави штурци? Не сум сигурен дека ќе се осмели да чува лебарки за неа. Кажи ми агресивна е твојата? Ја пушташ на рака? Неа и кажаа додека е сеуште мала да не си игра многу со неа, али јас знам дека се питоми.
Еднаш фатив црна вдовица(ОМИЛЕН) кај пријател во гаража и ја ставив во кутивче од кибрит. По пат накај дома некако сум го изгубил кутивчето и покрај сиот напор не успеав да ја најдам. Пукнав од мака...
Ти требаат штурци?
 
Член од
9 август 2014
Мислења
6
Поени од реакции
0
Во Скопје од каде може да купам тарантула и колку се скапи...
 
Член од
9 август 2014
Мислења
6
Поени од реакции
0
Сакам да чувам тарантула,бидејќи сум почетник не сум многу запознаен со тоа кои видови тарантула се опасни,а кои не се многу опасни.Па барам помош за да се одлучам кој вид на тарантула да купам :)
 
Член од
31 мај 2014
Мислења
15
Поени од реакции
3
imam uste od mal zelba da cuvam tarantula,i sakam da prasam koj vid na tarantula da go cuvam kako za pocetnik.
Zboruvaj so Vojo se ke ti objasni.[DOUBLEPOST=1407848224][/DOUBLEPOST]
А каде тоцно се наоѓа Зоо Вивариум и дали имаат веб страна пошто не можам да најдам
Zoo Vivarium zatvori,mozno e pak da se otvori.Najdi go Vojo na fb.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom