Танес сака да стане Хакер

Tanes

Ништо Море!
Член од
23 јули 2006
Мислења
664
Поени од реакции
6
Dali moze nekoj da mi kaze ili dali e voopsto vozmozno !!!Kako da go napram userov da e ADMINSITRATOR ama ako sum jas vo limited user ili nekako da dobiam pristap na nekoi komandi Primer sakam vo informatika na nastavnickata da i go isklucam komon!!!Primer run---cmd---shutdown -r -m \\pc2 AMA nesto ne mi rabota !!lol:toe:
 
Член од
27 ноември 2005
Мислења
636
Поени од реакции
11
Ц ц ц ц ц кај отиде светов.... па кој будала може да ти каже такво нешто? побарај го филмот Realm of the Hackers и ќе ти станат многу работи појасни, а не да поставуваш вакви прашања.
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
Tanes напиша:
Dali moze nekoj da mi kaze ili dali e voopsto vozmozno !!!Kako da go napram userov da e ADMINSITRATOR ama ako sum jas vo limited user ili nekako da dobiam pristap na nekoi komandi Primer sakam vo informatika na nastavnickata da i go isklucam komon!!!Primer run---cmd---shutdown -r -m \\pc2 AMA nesto ne mi rabota !!lol:toe:
станвиш и кабелот од штек го вадиш и ете ти :salut:
 

naum_spaseski

Стружанец
Член од
25 јануари 2007
Мислења
534
Поени од реакции
2
Темава е ... "Останав без коментар"... Ако сакаш да и го исклучиш, прашај ја за пасвордот на твојот компјутер и ете ти... се ке можеш да правиш после :pos::pos::pos:
 

IGI

Il Corvo
Член од
12 февруари 2006
Мислења
385
Поени од реакции
4
Tanes напиша:
Dali moze nekoj da mi kaze ili dali e voopsto vozmozno !!!Kako da go napram userov da e ADMINSITRATOR ama ako sum jas vo limited user ili nekako da dobiam pristap na nekoi komandi Primer sakam vo informatika na nastavnickata da i go isklucam komon!!!Primer run---cmd---shutdown -r -m \\pc2 AMA nesto ne mi rabota !!lol:toe:
Brat jas ke te naucam. Vecer koga ke spie nekoj od administratorite, provali mu doma najdi mu go kompjuterot i prvo proveri na firefox dali go ima zacuvano passwordot od kajgana forumov. Tools -> options -> privacy -> passwords. Ako go ima super, zapisi go i begaj. Ako ne instaliraj mu keylogger i podesi go da ti prati se sto pisuva na tvoj mail. Odkako ke go napise passwordot za kajgana tebe ke ti bide praten na mail. Ke vlezes vo negoviot user i ke go napravis tvojot ADMINISTRATOR preku control panelot ili neznam kako tocno se vika. Se nadevam deka ti pomognav, pa ako mozes napravi mi go i mojot user ADMINISTRATOR deka jas sum daleku nemozam..:wink:
 

Ashley

بين الحياة والموت
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.043
Поени од реакции
35
Tanes напиша:
Dali moze nekoj da mi kaze ili dali e voopsto vozmozno !!!Kako da go napram userov da e ADMINSITRATOR ama ako sum jas vo limited user ili nekako da dobiam pristap na nekoi komandi Primer sakam vo informatika na nastavnickata da i go isklucam komon!!!Primer run---cmd---shutdown -r -m \\pc2 AMA nesto ne mi rabota !!lol:toe:
Доста добро прашање, ама на погрешно место поставено:pos: :pos: :pos:
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.702
Поени од реакции
27
Errrrrrr....

Танес...види вака...имаш tutorial-и на нет.

1. Place your Windows XP CD in your cd-rom and start your computer (it’s assumed here that your XP CD is bootable – as it should be - and that you have your bios set to boot from CD)
2. Keep your eye on the screen messages for booting to your cd Typically, it will be ”Press any key to boot from cd”
3. Once you get in, the first screen will indicate that Setup is inspecting your system and loading files.

4. When you get to the Welcome to Setup screen, press ENTER to Setup Windows now
5. The Licensing Agreement comes next - Press F8 to accept it.
6. The next screen is the Setup screen which gives you the option to do a Repair.

It should read something like ”If one of the following Windows XP installations is damaged, Setup can try to repair it”
Use the up and down arrow keys to select your XP installation (if you only have one, it should already be selected) and press R to begin the Repair process.
7. Let the Repair run. Setup will now check your disks and then start copying files which can take several minutes.
8. Shortly after the Copying Files stage, you will be required to reboot. (this will happen automatically – you will see a progress bar stating ”Your computer will reboot in 15 seconds”
9. During the reboot, do not make the mistake of ”pressing any key” to boot from the CD again! Setup will resume automatically with the standard billboard screens and you will notice Installing Windows is highlighted.
10. Keep your eye on the lower left hand side of the screen and when you see the Installing Devices progress bar, press SHIFT + F10. This is the security hole! A command console will now open up giving you the potential for wide access to your system.
11. At the prompt, type NUSRMGR.CPL and press Enter. Voila! You have just gained graphical access to your User Accounts in the Control Panel.
12. Now simply pick the account you need to change and remove or change your password as you prefer. If you want to log on without having to enter your new password, you can type control userpasswords2 at the prompt and choose to log on without being asked for password. After you’ve made your changes close the windows, exit the command box and continue on with the Repair (have your Product key handy).
13. Once the Repair is done, you will be able to log on with your new password (or without a password if you chose not to use one or if you chose not to be asked for a password). Your programs and personalized settings should remain intact.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Човекот постави прашање му се отепавте од смеење,бате има програма ќе ти ја пуштам по пп уживај
 
Член од
3 август 2006
Мислења
76
Поени од реакции
1
Joey напиша:
Човекот постави прашање му се отепавте од смеење,бате има програма ќе ти ја пуштам по пп уживај
што да правиш.живот
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Tanes напиша:
Dali moze nekoj da mi kaze ili dali e voopsto vozmozno !!!Kako da go napram userov da e ADMINSITRATOR ama ako sum jas vo limited user ili nekako da dobiam pristap na nekoi komandi Primer sakam vo informatika na nastavnickata da i go isklucam komon!!!Primer run---cmd---shutdown -r -m \\pc2 AMA nesto ne mi rabota !!lol:toe:
Ако си одличен и ги имаш сите петки само може:pos2:
 

Tanes

Ништо Море!
Член од
23 јули 2006
Мислења
664
Поени од реакции
6
LOL :tapp: SITE MI SE PETKI Lol! epten sakam da ja zaebam TA PO INFORMATIKA slusajte ova trebese nesto proekt da napram prvo polugodije (osloboden od pismeni ova one) i jas ne go naprajv loool i mi pisa 4 pa se smiri i mi napisa 5 hehe AMA MI BESE SKRSENA NOGAVA i po msn i pustav proekt lol!:) tuku dajte da i go isklucam komon kazite aman ama nesto brzo decki!
 

***freak***

И да волиш до неба, и да прашташ кад треба [x]
Член од
9 февруари 2007
Мислења
383
Поени од реакции
1
Името на темава е најбоље :
Танес сака да стане Хакер :pos2: :pos2: :pos2:
а Танес шо сакаш да и исклучиш не сватив баш...?
 

naum_spaseski

Стружанец
Член од
25 јануари 2007
Мислења
534
Поени од реакции
2
Танес, до кај си со проблемот, го реши?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom