Тактики за заведување

enzo8

ファックユー
Член од
1 октомври 2023
Мислења
353
Поени од реакции
1.099
Бев на некоја журка во Скопје и баш убаво се средив ама на среде журка од многу играње се балансирав и ја гледам една колешка од факултет и она тука а цело време си мававме погледи на факултет, знам дека би ме ебела, бев сигурен ама никогаш не и пријдов пошто изгледаше така арогантно, ја имаше по спотови на овие ванаби рапери од Скопје и плус имаше дечко.
Ама нема везе, секако бев нарокан, што ме боли кур, викам ќе се вадам утре дека сум бил пијан и крај.
Идам, не ни смислив што сакам да и кажам ама се поздравивме и шепкам на уво:
- Знаеш ли дека имам камен во џеб?
И оваа почна да се смее глупаво и зошто, зошто?
- Па да ми исцепиш глава со него ако не те смувам сега.

И нормално се смувавме и после си траеше „аферата“ додека не се разминавме со патиштата и завршивме факултет.
Така да, бидете креативни, ако има жарче и здраво е пикап лајн, само треба храброст :D
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.788
Поени од реакции
39.057
Бев на некоја журка во Скопје и баш убаво се средив ама на среде журка од многу играње се балансирав и ја гледам една колешка од факултет и она тука а цело време си мававме погледи на факултет, знам дека би ме ебела, бев сигурен ама никогаш не и пријдов пошто изгледаше така арогантно, ја имаше по спотови на овие ванаби рапери од Скопје и плус имаше дечко.
Ама нема везе, секако бев нарокан, што ме боли кур, викам ќе се вадам утре дека сум бил пијан и крај.
Идам, не ни смислив што сакам да и кажам ама се поздравивме и шепкам на уво:
- Знаеш ли дека имам камен во џеб?
И оваа почна да се смее глупаво и зошто, зошто?
- Па да ми исцепиш глава со него ако не те смувам сега.

И нормално се смувавме и после си траеше „аферата“ додека не се разминавме со патиштата и завршивме факултет.
Така да, бидете креативни, ако има жарче и здраво е пикап лајн, само треба храброст :D
џабе мување кога не си ја легнал. Со мување само деца од 14 години мислат дека се качиле на Килиманџаро.
 

enzo8

ファックユー
Член од
1 октомври 2023
Мислења
353
Поени од реакции
1.099
џабе мување кога не си ја легнал. Со мување само деца од 14 години мислат дека се качиле на Килиманџаро.
Ја бар сум смувал, ти уште раце мењаш.
И немораш на секој пост да се докажуваш дека си инцел со посебни потреби, уживај, животот е убав, отвори го прозорецот, дигни ролетните, немора да излегуваш, знам дека тоа те плаши.
 
Член од
10 мај 2022
Мислења
399
Поени од реакции
1.277
Нека споделат и жениве од форумов тактики за заведување не само да читаат.
 

Curious

пичкин дим
Член од
24 јули 2007
Мислења
1.646
Поени од реакции
1.895
и здраво е пикап лајн, само треба храброст :D
И здраво е пикап лајн ако си висок, фит и убав на фаца. Ако не си треба од се по малку: храбост, креативност, пари итн...
Муабетот е: нема тактика. На мозокот му се потребни милисекунди да процени дали има привлечност или нема. Ако нема, тогаш влегуваат во игра други калкулации: е, па сите другарки имаат дечковци и мене ми треба дечко, па треба да се мажам, овој има пари, овој има јака кола, овој е популарен...
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.574
Поени од реакции
9.147
Што толку калкулации и комбинации. Само и приоѓаш и започнуваш некаков разговор нема "пикап лајн". Не е она курва па "пикап лајн" да и кажуваш демек ќе падне на една реченица. Едноставно почнуваш некаков разговор по твоја проценка и после бараш говор на тело дали има насмевка, позитивна реакција итн. Во првите пет минути ќе заклучиш дали нешто може да биде. Едноставно и приоѓаш со реченицата "дали се познаваме од негде" и чекаш реакција. Ако се шират зеници и има позитивна реакција тогаш има простор за "освојување".Секој пат мора да се обидуваш и од неколку неуспешни обиди 5-от или 6-от обид ќе бидат успешни и плус вежбаш како да пријдеш на девојка или жена. Па мужи ли сте пичка му материн или сукњи носите :D ... И така...
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.777
Поени од реакции
5.880
- Знаеш ли дека имам камен во џеб?
И оваа почна да се смее глупаво и зошто, зошто?
- Па да ми исцепиш глава со него ако не те смувам сега.
I posle taka napalen gi turna pantolomite i za belja mu ispadna kamenot od Djebot i pravo na palec od nogata.
I junakov nash otecen vo nogata i so stegnati zabi pravec vo Brza pomosh.....
:pos: :pos: :pos: :pos:
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.464
Поени од реакции
9.397
Какви црни камења.
Идеш у диско, одиш накај неа, зимаш мразот од чаша, го акаш од земја и и идеш на уво и викаш заводливо:
Маче јас го скршив мразот, сега си ти на ред. :cool:
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.777
Поени од реакции
5.880
Mislish,
odish nakaj nea i shepotish, Mace jas sum celikot sum vo pantalomite kako shtirkosan daj da odime nadvor da me izguzhavash...
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.028
Поени од реакции
18.011
Бев на некоја журка во Скопје и баш убаво се средив ама на среде журка од многу играње се балансирав и ја гледам една колешка од факултет и она тука а цело време си мававме погледи на факултет, знам дека би ме ебела, бев сигурен ама никогаш не и пријдов пошто изгледаше така арогантно, ја имаше по спотови на овие ванаби рапери од Скопје и плус имаше дечко.
Ама нема везе, секако бев нарокан, што ме боли кур, викам ќе се вадам утре дека сум бил пијан и крај.
Идам, не ни смислив што сакам да и кажам ама се поздравивме и шепкам на уво:
- Знаеш ли дека имам камен во џеб?
И оваа почна да се смее глупаво и зошто, зошто?
- Па да ми исцепиш глава со него ако не те смувам сега.

И нормално се смувавме и после си траеше „аферата“ додека не се разминавме со патиштата и завршивме факултет.
Така да, бидете креативни, ако има жарче и здраво е пикап лајн, само треба храброст :D
Хахаххахаха здраво си и влетал како Гатузо брат свака част
Дај некој хинд барем да знаеме која е или иди во онаа темата за познати личности што е :D
 

enzo8

ファックユー
Член од
1 октомври 2023
Мислења
353
Поени од реакции
1.099
Какви црни камења.
Идеш у диско, одиш накај неа, зимаш мразот од чаша, го акаш од земја и и идеш на уво и викаш заводливо:
Маче јас го скршив мразот, сега си ти на ред. :cool:
Може ли авторско право за користење, за другар ми прашувам. :D


Хахаххахаха здраво си и влетал како Гатузо брат свака част
Дај некој хинд барем да знаеме која е или иди во онаа темата за познати личности што е :D
Ако се појави таму ќе ставам некое глупо смајли:D
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.028
Поени од реакции
18.011
Сепак на крајот од денот се е џабе ако нема хемија од нејзина страна, тогаш и да умреш од финти правање и пуштање лајнови најдобри џабе е.
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.464
Поени од реакции
9.397
:eek::eek::eek:

Сигурен сум дека можеш ти подобро, не ме разочарувај вака.
Зошто бе што и фали на финтата за тие што се служат со вакви заведување? Баш фраерски, ги прскаш сите околу, на некој мраз у око ќе му закачиш, ќе пробаш што да не. Да го скршеш мразот, после може ќе бидне нешто.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom