Тактики за заведување

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.711
Поени од реакции
19.820
А љубовта спрема парите се рачуна ли?

Што значи тоа? Што им недостасува?
Или се мажиш од љубов или за пари, затоа се овие пребивања, тактики за заведување коли, пари, да купиш некоја.. ако некоја те сака и голтар да си ќе те сака пак. Жени сме емотивни сме и сакаме.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.890
Поени од реакции
15.854
Партизаните ја измислиле романтиката за да ебат без пари.
и ги забранија Борделите, од 2 причини
1. Да се зголеми број на Бракови и со тоа наталитет
2. Да ебат без пари полициски службеници надлежни за проституција

Патем, се уште во сите ехЈу држави се забранети легални Бордели, едино Словенија е дозволено, ама ИНДИВИДУАЛНО, во својот дом, сексуалната работничка/работник може да работаат, а макрои и слични се ГОНАТ полициски
 
Член од
28 август 2013
Мислења
4.084
Поени од реакции
12.455
Или се мажиш од љубов или за пари, затоа се овие пребивања, тактики за заведување коли, пари, да купиш некоја.. ако некоја те сака и голтар да си ќе те сака пак. Жени сме емотивни сме и сакаме.
Не можеш во името на сите да зборуваш, постојат и дегени со пичка.
 
Последно уредено:

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.711
Поени од реакции
19.820
Не можеш во името на сите да зборуваш, постојат и дебили со пичка.
Постојат и такви што не можат да онадат ништо, ќе најдат некоја која прошла се живо, ќе го изонади ко мало дете ластик, па ќе почне со подароци, и после не се само жените криви.
 

LustingVertigo

Snopdan Dogovich
Член од
1 декември 2017
Мислења
756
Поени од реакции
1.017
Еве ја ќе ти кажам за мене. Да имаш стан свој и работа, и да си волен да живееме заедно без тетки, стрини, свекрви, золви, без надворешни фактори. И нормално да ми го прифатиш детево мое ко свое.
Незнам дали си саркаситчна или не, ама никој паметен маж (таков каков што сакаш ти) нема да продолжи "saved game" од тој претходно што те оставил со дете, дете за кое тој не е чувствува никаква одговорорност за да го изгледа бидеќи не му е крв, толку едноставно.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.968
Поени од реакции
21.517
Не беше поентата дека немам, за парите беше муабетот, муживе мислат дека сите жени се без пари, напротив без љубов се.
Rabotata imam ljubav, nemam kome da je dam :sneaky:
P.s koj me cenzurira seto vreme a, a a ?
Lusi ti ta rabota :mad:
Автоматски споено мислење:

Постојат и такви што не можат да оладат ништо, ќе најдат некоја која прошла се живо, ќе го изонади ко мало дете ластик, па ќе почне со подароци, и после не се само жените криви.
Posto od bitolsko sum, moram vaka.
Nemojs be Lusi samo taka da gledas na rabotite :toe:
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.711
Поени од реакции
19.820
Rabotata imam ljubav, nemam kome da je dam :sneaky:
P.s koj me cenzurira seto vreme a, a a ?
Lusi ti ta rabota :mad:
Автоматски споено мислење:


Posto od bitolsko sum, moram vaka.
Nemojs be Lusi samo taka da gledas na rabotite :toe:
Владе не ми фали мене ништо јас сум ти comfortable numb :icon_lol: Зборев општо, жени заработуваат доста убави пари, бар тука, секоја втора и треба некој да ја сака, нели среќата со пари не се купува или како и да е, и плус немам опашка мене ми е исечена од старт :D
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.968
Поени од реакции
21.517
Владе не ми фали мене ништо јас сум ти comfortable numb :icon_lol: Зборев општо, жени заработуваат доста убави пари, бар тука, секоја втора и треба некој да ја сака, нели среќата со пари не се купува или како и да е, и плус немам опашка мене ми е исечена од старт :D
Aha, znaci za to me zabrisa, deka nemas opavce.
Cccccc
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.297
Не знам кај прочита дека сакам пари, ако барам основни услови за живот стан да имаш и работа не сум спонзоруша, ако е тоа превише за тебе, тогаш ти имаш проблем, не во љубовта и барањето на партнер, туку егзистенцијален проблем. Се надевам ќе го решиш.
Ај малку да го свртиме аргументот обратно, чисто да видиме нешто…

Ако ти немаш стан, работа, па уште и со приколче, тогаш ти си таа што не бара љубов и партнер. Во тој случај ти си таа со “егзистенцијален проблем”!?

Или се ова тешки Фројдовски слипови, или аргументите не ти држат логика!?
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.489
Поени од реакции
9.465
Тактики за Очајна се да немаш мобилен, да немаш контакт со светот, да имаш многу пари и имотни листови од катастар за неколку куќи.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.968
Поени од реакции
21.517
Ништо од тактики не нудиме :icon_lol:
Toa sto ne nudite e zatoa sto ne si kazvate tajnite na zanaetot, a ne deka mamickite ne zaveduvaat, mazenite ne se klecaat na strana.
A bas interesno ke bese i taa tema da se nacni malce oti vaka ispagja deka samo vas ve setaat po tavani, a vie naivni nasednuvate :sneaky:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom