ТИФОМАНИЈА!

Член од
15 октомври 2022
Мислења
11
Поени од реакции
44
Класичен албански муабет дојдете во чаир.Еве нека кажат доларите зашто цела сезона сте по 30 луѓе во чаир или евентуално струга ако отидете пошто ве чуваат таму сограѓаните и кратово дека живо пиле нема.А ако случајно се одлучите да одите во бт напрајте организација со веспи да одите барем веспа екипата.Скелетонот од тикток сигурно е спремен
 
Член од
15 септември 2024
Мислења
2
Поени од реакции
34
Добро бе, дали еднаш ќе се сретнат Македонска и албанска група на некоја утакмица...
Битола имат две трибини, шверцери комотно может да гостувет, ама Македонија е едимствена држава која немојт да организидат едно дерби со 2 нг од различна националност...

И после зато и сцената е никаква...
Замислите која еуфорија ќе е во Битола да се знајт дека идет долариве...

Ама една најпроста работа (спроведвење нг до стадион или сала) за нас изгледат научна фантастика...
Абе и да појдат во Битола, колку души ќе се соберат да појдат жити се, тие едвај на домашни дербиња се собираат не пак да одат до Битола :pos: само со Вардар ќе се соберат да викнат некоја глупост од трибина и после до следна утакмица со Вардар спиет дома.
 
Член од
18 септември 2020
Мислења
1.150
Поени од реакции
6.671
Беа доларите ви ја испееа Џурџевдан од Бело Дугнме ве поздравија и си отидоа.Мислам пред тоа некое време ви влегоа во сала и ви земаа знамиња,после толку закани од крокодилите пак влакно не им фалеше
Не, гостувањето беше па провалата
Автоматски споено мислење:

Кармата е курва така викаат,истото вие што им го направивте на Комити од кога ве помочаа од тепање на исток ви ги земаа знамиња и ви ги запалија,па дојдовте ги украдовте знамињата ви се случи и на вас.
Кој знамиња беа земени? :D Кој кој истепа? Кога беше то??
 
Последно уредено:
Член од
27 ноември 2021
Мислења
381
Поени од реакции
3.817
Зошто на вакви големи натпревари не се практикува големо кортео?
Реално недела е неработен ден, да се збирате на Магнолија на плоштадот, и со кортео низ цела чаршија, и право на Стадион.
Мислам дека ќе изгледат многу моќно...
Само мала сугестија, јас лично обожавам кортео и движење низ градот во голема толпа!
PS. Да ги згазите!!!
 
Член од
10 мај 2022
Мислења
627
Поени од реакции
2.064
Зошто на вакви големи натпревари не се практикува големо кортео?
Реално недела е неработен ден, да се збирате на Магнолија на плоштадот, и со кортео низ цела чаршија, и право на Стадион.
Мислам дека ќе изгледат многу моќно...
Само мала сугестија, јас лично обожавам кортео и движење низ градот во голема толпа!
PS. Да ги згазите!!!
Ако не ја напунат трибината на стоење што собира 300/350 души нека се утепаат
 
Член од
23 април 2022
Мислења
377
Поени од реакции
1.779
Не, гостувањето беше па провалата
Автоматски споено мислење:


Кој знамиња беа земени? :D Кој кој истепа? Кога беше то??
Маци Глава на исток го отвори дали Хонда, дали Флоре, така нешто ми има останатао, не ме фаќај за збор, едно од овие две имиња сигурно.Ако се мисли на таа случка на исток, ја имаше и како чланак у некои новини мислам...
 
Член од
18 септември 2020
Мислења
1.150
Поени од реакции
6.671
Маци Глава на исток го отвори дали Хонда, дали Флоре, така нешто ми има останатао, не ме фаќај за збор, едно од овие две имиња сигурно.Ако се мисли на таа случка на исток, ја имаше и како чланак у некои новини мислам...
Да, ама не падна тогаш знаме...дечкото не знае ни на која случка мисли ни која година било ни ништо. Ај да не должам со приказни пред 30 години, некогаш ако не ме мрзи ќе ја напишам цела хронологија што ја знам јас за 90-тите...години за кои се има митови изнапраено, а не било баш се така како шо се обидуват да ни прикажат та и нашите(чкембари) та и вашите(комити). Нека продолжи дискусијата подобро за тековни настани
 
Член од
13 август 2023
Мислења
49
Поени од реакции
100
Задграничен Округ на Мелсунген-Вардар
Прегледај го приврзокот 432373
Зошто е амблемот на вмро оти одамна(децении) го немате ставено на ваше знаме/бајрак и плус зошто е на бугарски пишано слобода или смрт? Демек сте оргинални, заостанати во времето или дека скоро сите на сликата се Германија со татарски пасош освен ти со виза!
Ај тогаш 1903г. и предтходно 1893г. сме немале(официјално) своја азбука и писмо па сите користеле старо словенски, разни дијалекти и бугарски но сега требаше и мораше да го модифицирате слоганот на чисто македонски јазик или пак можеби грешам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom