ТИФОМАНИЈА!

Член од
18 септември 2020
Мислења
1.140
Поени од реакции
6.536
Секогаш сме обвинувани за некакво користење на ножеви, а од напади со ножеви во Македонија, 0% биле од Комити и во 95% од случаите жртви биле Комити. Чудна работа :D
Битола на ракомет дојдовте со арсенал на ножеви/мечети ко турскиот аскер 1903 шо носел, не глуми наивчина и ти сеа. Куп слики има од вас кај шо се сликате со оружје...и не би ве обвинувал за ако ги носите низ ск за заштита, и јас да сум би носел. Но на гостувања, на одмор, за акција(ако било така како шо велат)...
 
Член од
28 февруари 2023
Мислења
164
Поени од реакции
644
Секогаш сме обвинувани за некакво користење на ножеви, а од напади со ножеви во Македонија, 0% биле од Комити и во 95% од случаите жртви биле Комити. Чудна работа :D
Зато првото гостовање во Боро Чурлевски ви запленија цел сервис ножој ;) извини фаворито веќе си му го напишал то не прочитав. Ама и самите си знат дека носат немора да ни се докажват дека не носат.
 
Член од
21 септември 2023
Мислења
21
Поени од реакции
48
Маицата е падната на дете кое само шетало низ плажа а не како шо кажвате кога сме биле на утакмица, ако бевте мажи ќе дојдевте тогаш, ама шо е тука е маицата е падната па славете ја сега.
Иначе дека ве соголија браќата чешле ми кажа ко бегаше низ ниви :kezec:
На деца давате грин фронт маици?
Не се лигушете
Автоматски споено мислење:

Маицата е падната на дете кое само шетало низ плажа а не како шо кажвате кога сме биле на утакмица, ако бевте мажи ќе дојдевте тогаш, ама шо е тука е маицата е падната па славете ја сега.
Иначе дека ве соголија браќата чешле ми кажа ко бегаше низ ниви :kezec:
На деца давате грин фронт маици?
Не се лигушете
 
Член од
20 септември 2021
Мислења
35
Поени од реакции
235
Место да ги пошамарате децата зошто се силат со нож - а од нож плачите, нормално темата се врте во своја полза. И ме боле куров реално. Си ја знаете вистината. Со приказната ‘зошто не делуваш’ може само лајкчиња од такви попалени полноглавци да збираш. Жити се, комплексов грд пишува ‘ништо да превземеш’ во град каде ме боли кур дали пееле навивачки песни од комити или од мајмуни реално. Не знам какво делување си замислил на возрасен човек кој е на одмор со фамилија врз 50/60 напалени малолетни дркаџии, класично извртување на работите како секогаш. Знајш шо? Кој со нож се силе, од нож да страда! И после пак плачипички. :smirce:
Да те болеше кур за твојот град ќе напраеше нешто, у сред Јасмин ви се посравме
 
Член од
13 јули 2024
Мислења
362
Поени од реакции
489
samo komiti i ckembarive moze nesto da kazat za top dejstuvanje drugive tapa mada respekt za vinari ribari i kumani sea ako ima reaktivacija ke bide dobro za makbasketot. Famili i cpb mnogu deca mada taka se kali mladina sho vikaat ke vidime za nekoja godina rezultati
 
Член од
20 јули 2024
Мислења
3
Поени од реакции
7
Шамарот мислам дека кај својте треба да го удрите скопјанчиња. Убаво ја премолчивте дешавката во Охрид со вашите осмооделенски полноглавци кои му се исилија на деца од Росоман (зборувале кавадаречки :icon_lol:) и му извадија барем 5/6 ножиња да ги бодат. Лично ги пратев. Најмалку 50/60 15годишни дркаџии му се напнаја на 4/5 дечиња од Росоман разбрав дека се покасно. Па после лудаците кортео правеа низ Охрид со комитски песни. Се чудам како Рибари не се собраа 3/4ца полнолетни да ги пофрлаат во езеро полноглавците радо ќе им помогнев :D
Тие деца од росоман што ги збориш имаа и по 22/23 години и сами кажаа дека се од кавадарци. Но веќе не навивале за тиквеш дека беа свесни ако кажат дека уште навиваат ќе беа фрлени во езерото.
 
Член од
20 декември 2023
Мислења
174
Поени од реакции
640
Тие деца од росоман што ги збориш имаа и по 22/23 години и сами кажаа дека се од кавадарци. Но веќе не навивале за тиквеш дека беа свесни ако кажат дека уште навиваат ќе беа фрлени во езерото.
Ако они имаа по 23 години, ондак сум ја 53. Чекај…. Во прво лице пишуваш. Значи и ти беше дел од полноглавците? :icon_lol: Честито полуматура, сега ми е јасно зошто е темата каква шо е :pos::kajgana:
 
Член од
4 ноември 2023
Мислења
23
Поени од реакции
20
Da negresam dusa ama zasluzuvaat sleden pat da sw fati nekoj i da se prati na intezivna pod znak prasalnik da bide
Ne cotek tuku po dlaboko udaranje po dzeb pa cel zivot da isplakja
Автоматски споено мислење:

комити графити кореографии бројка први во мкд но кога ќе погледнеш малку какви акции прават со каменување (упропастување на навивачки групи да ако кажеш автобус ти треба за навивачи нема шанса да пуштат па триста проблеми ) најново акција со ножеви браво еве одмене се надевам нема да бидат толку повторливи како бекатонките со овоа ви пропаѓа цел труд од сеззоната далеку сте ...
 
Последно уредено:
Член од
20 јули 2024
Мислења
3
Поени од реакции
7
Ако они имаа по 23 години, ондак сум ја 53. Чекај…. Во прво лице пишуваш. Значи и ти беше дел од полноглавците? :icon_lol: Честито полуматура, сега ми е јасно зошто е темата каква шо е :pos::kajgana:
1000008684.jpg
:pos:
 
Член од
22 септември 2020
Мислења
151
Поени од реакции
379
Срамота е како љочкиве со ножеви ова она низ охрид бодење меѓу себе, младината скопска за идоли гледам ги имат шверцери, и шошоните од чаир со нивните постапки по охрид. Респект за поедини подгрупи што си ја знаат работат..
 
Член од
20 декември 2023
Мислења
174
Поени од реакции
640
Iako si spam akaunt so 3 poraki vkupno protiv lozari (vekje casual stana toa kaj vas so poddrska od adminite) ke ti odgovori CICO uste na porakata oti tret pat ja slikate. Maicata e ako ne se lazam ‘I jas sum Tikves’ od 2012ta (togas si imal 2/3 godinki) slikajte ja od napred. Tie majci bea od klubot kako ovogodinesnite ‘Kavadarcani’ i se prodavaa po 150/200 denari za poddrska na klubot. Takvi majci imase verojatno preku 3000 ama nemam videno nekoj poslednite 10tina godini da gi nosi na tekma, posebno ne po ulica. Verojatno takva izratuvana ste ja zele od nekoj majstor niz sk ili od gjubre. Tolku stara maica ni ciganite ne nosat po ulica vekje. Ne si gi perete gomnata preku eftini fori ziti se. licno ke ti dadev ista maica poklon samo ne se bedirajte ama uste edna mi e vo kolekcija. Btw 23:52 e a porano vikavme MLEKCETOOOO … legnuvaj mladic :kajgana:
 
Член од
27 ноември 2021
Мислења
415
Поени од реакции
2.517
Ne cotek tuku po dlaboko udaranje po dzeb pa cel zivot da isplakja
Автоматски споено мислење:

комити графити кореографии бројка први во мкд но кога ќе погледнеш малку какви акции прават со каменување (упропастување на навивачки групи да ако кажеш автобус ти треба за навивачи нема шанса да пуштат па триста проблеми ) најново акција со ножеви браво еве одмене се надевам нема да бидат толку повторливи како бекатонките со овоа ви пропаѓа цел труд од сеззоната далеку сте ...
Далеку сме, вие сте будали секоја утакмица сте 20 души и најголемо достигнување ви е што ве објавува пиро битола затоа што е ваш иначе ќе требаше да останете на циганите од баир што се сликаат позади келтски крст. Па после тоа лабав ручек со браќата и опширен муабет против братството против Комити за да ви се намалат кошмарите што ги доживувате, него освен против аек да се докажете имавте нешто друго или уште барате патики по ресторани ретардирани едни. И самите битолчани ве гледаат како најголем шлајм таму па затоа цел живот циганите ви се водечка група.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom