ТЕЛЕКАБЕЛ [мобилен оператор]

kire_koste

Которец
Член од
9 декември 2008
Мислења
303
Поени од реакции
129
Sramota dve nedeli so Lycamobile ne mozat da se konektiraat.

SRAMOTA!!!

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
Sramota dve nedeli so Lycamobile ne mozat da se konektiraat.

SRAMOTA!!!

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Za start se podobri od Lycamobile* i pokraj ne moznosta za verifikacii , vtora linija,i toa sto ne stiga sms za miss call......
vo Lyca nema parking,nema jsp,nema donacii itn .....
mislam deka kese vlecka rabotava podolgo vreme ![DOUBLEPOST=1549452426][/DOUBLEPOST]
За конференциски да, но повик на чекање знае да ми се погоди во одредени моменти, не често но сепак добра опција е да се има без разлика. И да уште еден минус е што немаат систем за информирање за пропуштени повици додека си бил недостапен. Ова мислам ќе мора да го имплементираат.

Ќе биде и тоа, само што има поприлично голема работа од ИТ тимот за да се изработи, па да се истестира и да се стави во функција, ако не апликација сигурно ќе имаат онлајн систем за проверка на остварен сообраќај.

Дополнување на претходен пост: Проверено, 2 Step функционира и за Yahoo, само Microsoft им останува проблем.
Mene isto taka mie od golema vaznost povik na cekajne i sms za mised call , se dvizam vo reon kade e slaba pokrienosta i od vip i od telekom........dase nadevame deka ke go resat pobrzo otkolku Lycamobile sto gi resava nekoi problemi koi se stari 1 god,i povejke *
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Па нешто нема сеуште проверка. Барем не на мојтелекабел.
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.411
Поени од реакции
2.753
Za start se podobri od Lycamobile* i pokraj ne moznosta za verifikacii , vtora linija,i toa sto ne stiga sms za miss call......
vo Lyca nema parking,nema jsp,nema donacii itn .....
mislam deka kese vlecka rabotava podolgo vreme ![DOUBLEPOST=1549452426][/DOUBLEPOST]
Mene isto taka mie od golema vaznost povik na cekajne i sms za mised call , se dvizam vo reon kade e slaba pokrienosta i od vip i od telekom........dase nadevame deka ke go resat pobrzo otkolku Lycamobile sto gi resava nekoi problemi koi se stari 1 god,i povejke *
Како и што ми пренесоа претходно дека ќе биде скоро, 2 Step Verification за Microsoft профункционира. Се надевам ќе следат решенија и на другите проблеми. :)
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
Како и што ми пренесоа претходно дека ќе биде скоро, 2 Step Verification за Microsoft профункционира. Се надевам ќе следат решенија и на другите проблеми. :)
Dodeka gi resi Tk, site problemi ke si terame na Vip / posekako plajkam ista suma kolku sto ke plajkam na tk, 500den . odnosno 649 so neo sim -149 bidejki mie vo kombo i isto taka nemam dogovor*ama imam 15 gb a zaboraviv imam i sms koristam 100~200 mesecno .! :)
 
Член од
28 април 2011
Мислења
270
Поени од реакции
95
Имат ли намера да отварат продажни салони и во другите градови или ќе работат само со Скопје.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
Имат ли намера да отварат продажни салони и во другите градови или ќе работат само со Скопје.
Druze zosto samo SK ??? pa rabotat vo +12 gradovi.nadvor od Sk, za ostanatite mesta kade sto ne operiraat ,sim kartickite ke gi isprajkaat po nekoja od ovie posti .delco/nova posta i slicno* go potpisuvas dogovorot i postata go vrajka nazad. bar taka mene mi soopstija*
a ne znam kako ke odi toa so portirajne na broevi * po posta..... malce e bezvrska*
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.411
Поени од реакции
2.753
Dodeka gi resi Tk, site problemi ke si terame na Vip / posekako plajkam ista suma kolku sto ke plajkam na tk, 500den . odnosno 649 so neo sim -149 bidejki mie vo kombo i isto taka nemam dogovor*ama imam 15 gb a zaboraviv imam i sms koristam 100~200 mesecno .! :)
Барем засега со овие не се соочувам со никакви проблеми, единствено со Call Hold и онлајн системот за следење на сообраќајот. За проблемот со Lyca, иако признавам не сум запознаен ништо повеќе од вас, некако ми смрди и од нивна страна (на Вип) бидејќи се нивни виртуелен оператор. Вип и те како ти се познати со вакви ,,дубари,, кои ги прават па така не ме чуди и ова да има поврзаност.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom