ТЕЖОК ИНЦИДЕНТ ВО ЛЕРИНСКО!

theMac3donian

Мак3донецот
Член од
5 февруари 2007
Мислења
3.690
Поени од реакции
259
Во секој момент, кога доаѓа до потешкотии во едно општество, секогаш... ама баш секогаш се наоѓа мета. (scapegoat)
Во 2СВ беа евреите... во Грција ќе бидат Македонците (пак).

Затоа незнам колку многу ќе ни е во корист тоталниот колапс на социалниот поредок во Гејлада.

Така малку не има таму, не сакам да мислам што ќе се случи ако дојде до политичко/економска дестабилизација.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom