ТВ Бокс (Македонска серија)

Член од
31 март 2013
Мислења
265
Поени од реакции
158
Иако сум скептик за оваа серија го претекнувам @MARCELLO со отворање на нова тема
"Што е точно? А што е погрешно..? Си го помислил тоа?" - ТВ Бокс на ТелмаОд понеделник, 16 октомври во 22 часот на Телма телевизија започнува новата домашна играна серија "Тв Бокс". Врз база на истиот материјал од театарска претстава, а надоградена, е направена "Тв Бокс", мини серија во 5 продолженија.Како што споменавме, серијата е работена според истоимената театарска претстава, која е прв проект на независното здружение за афирмација Луменетика Проект. Серијата е работена во копродукција со 3Д Проџект Студио, во режија на Златко Славенски, a во неа настапуваат: Ангела Стојановска, Ирена Мирческа, Васко Костовски, Христијан Поп Симонов и Владанка Димковска.Дејствието на серијата се одвива во една телевизиска станица, каде што имаме шанса да видиме како изгледа животот на телевизиските лица пред и зад камерите. Како вработените во телевизијата се справуваат со последиците од нивните одлуки на приватен и професионален план?Како се одлучува што ќе биде прикажано малите екрани во оваа ера на т.н. пост-вистина? Комбинирајќи ведар пристап и сериозни современи теми, ТВ Бокс ги опфаќа проблемите со кои се соочува современиот човек: од политиката до сексот, од готвењето до депресијата, од љубовните врски до корупцијата.Актерската екипа ќе каже дека TВ Бокс е слика за тоа како се претставува вистината денес, еден прекрасен луна парк во кој во собата со искрвени огледала најискривена е вистината и доказ за тоа дека соништата можат да се остварат дури и во најсуровите услови.
 
Член од
25 јули 2016
Мислења
1.081
Поени од реакции
942
кој ќе се тепа во првиот меч?

Што е ова бокс, божем немаме ние македонски зборови па мора англиски да се користат. ц ц ц срамота
што фали тв кутија да се вика.
 
Член од
25 јули 2016
Мислења
1.081
Поени од реакции
942
и тоа што викаш, кешки само насловот да биде проблем.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.738
Поени од реакции
4.962
Серијава уствари е театарска претстава која се играла на Скопски саем. Сега ова ќе биде истото поделено на делови.

Многу малку епизоди ќе има а и глумците не се познати сеуште се нови на публиката. Добро е да се види и нови глумци ама сепак нема ни да има потенцијал за продолжување втора сезона бидејќи содржината нема да привлече гледачи.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
5.847
Поени од реакции
9.347
Одлични се дечкиве што ја работат, сигурен сум дека ќе добра.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
31.900
Поени од реакции
36.465
Верувам дека ќе биде добро. Периодов специјализиравме за серии, што навистина ми е драго:)
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
30.003
Поени од реакции
40.400
Серијата не е работена според театарска претстава, туку Е театарска претстава. Проект на студенти од филмски факултет (или како и да им се вика школото).
Претставата е пародија на работењето на една телевизиска куќа.
 
Член од
31 март 2013
Мислења
265
Поени од реакции
158
Ja sosema zaboraviv da gledam ama ete ispadnalo kako sto rekov, da ne ja ima nege na internet da se gleda na so prevod ja nema.
 
На врв Bottom