Супер коли низ Македонија

Член од
27 јули 2016
Мислења
105
Поени од реакции
95
Сигурно имаш некои роднини у Швицарска кои ти викат дека е тежок живото и цело време се работе за да не те примат на гости. :D
Еден шо знам си зима 6000 франци плата, а жена му 7000 и со авион си идат пошо ваљда не му е до курчење. :noze::noze:
Други трошоци таму нема, секое евро за супер кола оде?
Туку ај да не ја расипуваме темата, кој има слики нека става. Не е за муабет темава.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.651
Поени од реакции
34.932
Остај бе тие предрасуди, која мафија во Швајцарија, не смеат ни кола да запалат без да стават појас.

Постарите изградија куќи во Македонија, сега на младите им остана да се луксузираат.

Ако двајца членови од семејството рабоатат во Швајцарија, тоа значи најмалце 8000 евра месечна плата, за една година 96.000 евра, кога ќе ја додадеш и 13 плата, тогаш над 100.000 евра (велам најмалце, пошто некои земаат и поголеми плати, на пример 6.000 евра).

А има луѓе кои можат да купат и ферари, но сепак возат просечни коли ...
Да, има и такви и такви, но овие ми изгледаат повеќе за курчење.
Минатата година имав прилика да запознаам едни слични „германци“, си беа дојдени со 3 посебни коли (мажот и жената со форд мондео 2012год и двајцата синови кои се 19 и 23 години со посебни коли мерцедес ц класа 2010 година и мерцедес слк 2008година), се отепаа од курчење низ населба цел месец за во кафеана да го здоболи сметка од 4000 денари, таквите се трагикомични.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.975
Поени од реакции
14.731
Денес видов ваква ``калифорнија`` во Маврово, ама италијанска и металик тула боја
 
C

cige

Гостин
Остај бе тие предрасуди, која мафија во Швајцарија, не смеат ни кола да запалат без да стават појас.

Постарите изградија куќи во Македонија, сега на младите им остана да се луксузираат.

Ако двајца членови од семејството рабоатат во Швајцарија, тоа значи најмалце 8000 евра месечна плата, за една година 96.000 евра, кога ќе ја додадеш и 13 плата, тогаш над 100.000 евра (велам најмалце, пошто некои земаат и поголеми плати, на пример 6.000 евра).

А има луѓе кои можат да купат и ферари, но сепак возат просечни коли ...
Кој дава 8000 евра на овчар?
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.651
Поени од реакции
34.932
Бидејќи се бројат на прстите вакви во Скопје, сега треба да го стегни полицијата, да му ја земе возачката и да си плати казна како што е ред, доказ има еве го видеото.
Цацко ќе биде крив кога ќе плесне некој со оваа брзина на булевар.
 

Big Bull

ОК
Член од
23 август 2008
Мислења
562
Поени од реакции
393
Бидејќи се бројат на прстите вакви во Скопје, сега треба да го стегни полицијата, да му ја земе возачката и да си плати казна како што е ред, доказ има еве го видеото.
Цацко ќе биде крив кога ќе плесне некој со оваа брзина на булевар.
This video was uploaded in 2011 for 3 days and went viral, media in my country lost their mind for the reckless driving shown in this video, they started writing articles in the newspapers and it would have ended on the TV news if i hadn't taken it down on time from the internet. Now, that some time has passed and i blurred the foreign license plates on the car, i dare to re-upload this video as my special 100th video and i hope you enjoy it.

NOTE: The video is posted for entertaining purpose only, on public roads DRIVE SAFELY AND RESPONSIBLY.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom