Судењето на Светсково Првенство

  • Креатор на темата 'Никола'
  • Време на започнување
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Недела дена веќе нема катастрофи во ЈАР. Мислам на главните судии, се ставија малце вред и со судење, проценки, пуштање игра а и она најбитното ж.т. ФАЛА БОГУ !! - Ааа помошнициве уште е*аваат, кога треба - не, кога не треба - тогаш маваат со знамето .... :tapp:

Но најдобра оценка (барем според мене) би требало да имаат Ирматов и Штарк, особено првиов .. И според мене тој би требало да суди на 11ти.
 
P

PoisonLady

Гостин
Недела дена веќе нема катастрофи во ЈАР. Мислам на главните судии, се ставија малце вред и со судење, проценки, пуштање игра а и она најбитното ж.т. ФАЛА БОГУ !! - Ааа помошнициве уште е*аваат, кога треба - не, кога не треба - тогаш маваат со знамето .... :tapp:

Но најдобра оценка (барем според мене) би требало да имаат Ирматов и Штарк, особено првиов .. И според мене тој би требало да суди на 11ти.
Па Штарк секако нема да има право да суди на 11-ти пошто е германец и нема право да им суди на своите нели? :smir:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Па Штарк секако нема да има право да суди на 11-ти пошто е германец и нема право да им суди на своите нели? :smir:
Си ја згрешила ти датата излеа.. Мечот за трето место се игра на 10-ти. :pos:



шала
 
Член од
25 август 2009
Мислења
2.078
Поени од реакции
1.243
Веб ке го суди финалето 100%
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
:pos2: мисли си ти дека сум ја згрешила датата.:pos2:
Koa ти викав јас дека си ја згрешила :pos:

Он: Мое мислење е дека Веб треба да го суди финалето.. Добро се покажа до сеа, а и супер судеше на финалето во ЛШ :)
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610
Судењето оваа година,не само на Светското првенство,туку и ошто по лигата на шампионите и во лига европа,беше катастрофа..Па јас во живот не сум видел толку пропусти на судиите..Од жолти до црвени картони,до пенали недосудени,до правилни и неправилни свирени офсајди...катастрофа...
 

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
После дебаклов на првенствово конечно ке се расправа за воведување на технологија во судењето. :tv:
Бекенбауер предложил 4ти судија да го следи мечот на монитор пред себе и да има комуникација со главниот судија цел натпревар.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
генерално слабо судење имаше цела фудбалска сезона и веб беше изгубен случај денеска
 
B

boki10messi

Гостин
Како во тенисот. Нека имаат право да побараат одреден број на "челинџи":):):)
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
После дебаклов на првенствово конечно ке се расправа за воведување на технологија во судењето. :tv:
Бекенбауер предложил 4ти судија да го следи мечот на монитор пред себе и да има комуникација со главниот судија цел натпревар.
не е лоша идејата да има судија во режија :)
ама неможе секаде да се имплементира ова
 

Kajgana Shop

На врв Bottom