Студентски домови

Член од
26 август 2010
Мислења
11
Поени од реакции
0
Jas vlegov vo preliminarnite Pelagonija predadov dokumenti i bev vcera da go vidam i iskreno mi se bendisa to so go vidov...Bas e cisto. Btw ima nekoj od forumot so e Pelagonija?
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.257
Поени од реакции
2.253
^ И јас сум!

Инаку, листот со жиранти сега треба да се дава??!?!? Го нема никаде во потребни документи и не го дадов, зборам сега со другари 2-3ца дале. Да одам ако не во петок пак, да го дадам ако треба сега....
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
^ И јас сум!

Инаку, листот со жиранти сега треба да се дава??!?!? Го нема никаде во потребни документи и не го дадов, зборам сега со другари 2-3ца дале. Да одам ако не во петок пак, да го дадам ако треба сега....
Листот се дава при вселувањето

http://www.raspredelba.gov.mk/Pages/student/mk/BFinaly.aspx

Вселувањето е лично или со родител-старател, при што задолжително e да се понесе: индекс, документ за идентификација, три слики со големина на пасош, меница за жиранти од 100 денари и обврска за жиранти
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
14
Поени од реакции
0
И јас сум за Пелагонијаа.....Ама чекај сеа.. земањето на индексите е на 15-ти.. а Вселувањето е од 12-ти до 15-ти.. Ова баш не ми е јасно... а и Ова Што е Обврскава за Жиранти .. кој треба да ја пополни на местото каде што пишува раководител и шеф на сметководсто .????
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
^ И јас сум!

Инаку, листот со жиранти сега треба да се дава??!?!? Го нема никаде во потребни документи и не го дадов, зборам сега со другари 2-3ца дале. Да одам ако не во петок пак, да го дадам ако треба сега....
Listot so zirantite i menicata gi davas koga se vseluvas vo dom, indeks ne baraat, jas veke se vseliv i ne mi baraa indeks, samo vnimavajte, zasto posle mnogu isfrlaat od preliminarnite vo konecen. Moze da se sluci nekoj sto nikade do sega go nemate videno na spisok da se pojavi na konecen :)
 
Член од
8 април 2010
Мислења
1.182
Поени од реакции
281
Listot so zirantite i menicata gi davas koga se vseluvas vo dom, indeks ne baraat, jas veke se vseliv i ne mi baraa indeks, samo vnimavajte, zasto posle mnogu isfrlaat od preliminarnite vo konecen. Moze da se sluci nekoj sto nikade do sega go nemate videno na spisok da se pojavi na konecen :)
Некој како тебе. :)
 
T

Tetro

Гостин
Listot so zirantite i menicata gi davas koga se vseluvas vo dom, indeks ne baraat, jas veke se vseliv i ne mi baraa indeks, samo vnimavajte, zasto posle mnogu isfrlaat od preliminarnite vo konecen. Moze da se sluci nekoj sto nikade do sega go nemate videno na spisok da se pojavi na konecen :)
тие се заменети со тие што ѓи имаше на прелиминарен :)
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Прелиминарниот го пуштаат колку да има нешто објавено додека се предадат документите.
Ама и конечниот незначи дека е конечен ако се разбираме :)
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
Некој како тебе. :)
Зашто вака сега ме напаѓаш? Може сум била и на прелиминарен..

--- надополнето ---

Прелиминарниот го пуштаат колку да има нешто објавено додека се предадат документите.
Ама и конечниот незначи дека е конечен ако се разбираме :)
Точно, секогаш чуваат слободни места за ИТНИ случаи, или за пријатели :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom