Студентски домови

Член од
11 јануари 2012
Мислења
78
Поени од реакции
22
Го реновираат Гоце или ..?? Нели беше најавено за летово?
 
Член од
4 август 2012
Мислења
158
Поени од реакции
57
Слушнав дека оваа година немало да биде со врски примањето. Што мислите за ова? Знаете ли нешто повеќе? :pipi:
 
Член од
28 јуни 2013
Мислења
316
Поени од реакции
1.940
Слушнав дека оваа година немало да биде со врски примањето. Што мислите за ова? Знаете ли нешто повеќе? :pipi:

Ништо нема да биде од тоа. Има луѓе поточно млади што живеат само за да местат места во студентски. Тоа секогаш е така, демек еве демократска држава ние вака, ние онака, бла бла дрн дрн јариња. ;)
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
Праша некој поназад, не доби одговор.. ќе прашам уште еднаш.


Примаат ли студенти на постипломски студии по домовиве?
 

/МIRЧ3_МкД\

Временски патник
Член од
7 март 2012
Мислења
380
Поени од реакции
102
Да, само ако имаш врски. Така на жими мајка.. малку потешко да не речам невозможно
 
Член од
6 октомври 2012
Мислења
22
Поени од реакции
1
Брат ми седи во студентски дом во Битола и после нели ако го примат во документите треба да има и за мене потврда за редовен ученик/студент. И сега прашањето ми е јас оваа год ќе се запишувам на факултет што значи не сум веќе ученик, а кога ќе треба да се носат документи во студентски нема да бидам уште запишана на факултет. Се бара потврда за тоа што ќе бидам наредната година и можам да земам потврда за редовен ученик само за учебната 2012/2013. Што да правам? Ако не ме брои во членови на семејството помали се шансите да го примат особено со овие социјалниве групи. :(
 
Член од
14 април 2013
Мислења
27
Поени од реакции
17
Слушнав дека оваа година бруцоши ќе примале само во Стив и Гоце. Има некој друг добиено ваква информација? И какви се условите во овие домови?
 

/МIRЧ3_МкД\

Временски патник
Член од
7 март 2012
Мислења
380
Поени од реакции
102
Кај си слушнала? Во Гоце не примаат веќе неколку години наназад.
 
Член од
6 октомври 2012
Мислења
22
Поени од реакции
1
Брат ми треба да однесо потврда за редовен ученик/студент за мене во студентски. Ама јас сега завршив средно, а на факултет уште не сум запишана. Мислите дека ако отидам до школо ќе ми дадат потврда за редовен ученик?
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
Брат ми треба да однесо потврда за редовен ученик/студент за мене во студентски. Ама јас сега завршив средно, а на факултет уште не сум запишана. Мислите дека ако отидам до школо ќе ми дадат потврда за редовен ученик?
Ако добро се сеќавам Да бидејќи сеуште се водиш за ученик.
 

*Slash*

Comfortably Numb
Член од
31 јули 2008
Мислења
758
Поени од реакции
1.207
Слушнав дека оваа година немало да биде со врски примањето. Што мислите за ова? Знаете ли нешто повеќе? :pipi:
Дали има некој информации околу ова? :confused:
п.с да не знаете некој што сигурно би имал место во Гоце и го продава ? :)
 
Џ

ЏинЏер

Гостин
Дали има некој информации околу ова? :confused:
п.с да не знаете некој што сигурно би имал место во Гоце и го продава ? :)
Абе врски да има-ќе има. Ама годинава нема како лани 80% од луѓето да влезат со врски, туку десет пати помалку. А и партиски списоци нема да има, бар од мојот град.
Што се однесува до другото, имам едно другарче што има инфо околу тие работи. Ќе се распрашам па ќе те информирам како иде тој бизнис годинава.
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Јас си го заборавив корисничкото име на страната за аплицирање што е а тоа Jа заборавив лозинката не им работи, ами сеа чаре? Им пишав меил ама утре е неработен, задутре веќе 9ти упм и којзнае и дали ке ми вратат. Или да правам нов јузер со друг меил.

п.с. Без врски место за постдипломци ке има или послабо? Вака некој паталец ако има.
 
Член од
4 август 2012
Мислења
158
Поени од реакции
57
Оваа година дефинитивно процентот на студенти примени во студентските домови со врски ќе биде многу мал (5-10%). Близок човек преку кој бев примен минатата година ми го кажа ова. Ниту во мојот град нема да се пуштаат партиски списоци.

Сето ова е во ред, и правилно е, но не се само врскаџиите проблем туку и оние кои седат во студентските домови, а не се студенти (луѓе од други градови вработени во Скопје, невработени кои сакаат да живеат во Скопје, или пак вечни студенти).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom