Стил и убавина-секогаш ли одат заедно?

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
Се разбира дека не одат заедно тие две работи.Едно е да имаш стил а друго убавина.Скоро сите ја зедовте Викотрија Бекам за пример,ама ќе ја спомнам и јас.Жената има стил,секогаш е убаво средена,облечена,а вопшто не е убава,само коски има на неа и никогаш не е насмеана.Без разлика дали си грд/убав можи да имаш стил или да немаш.
 

rich_bitch1

~DARLING~
Член од
15 март 2007
Мислења
744
Поени од реакции
5
im se voshituvam i me vasciniraat onie devojki-zeni,koi sekogas izgledaat tolku sredeni,neguvani,i besprekorno doterani.koi znaat garderobata da ja usoglasat vo odnos na vremenskite priliki,nastanite,mestata na koi se naogaat,i na onie koi sekoe parce obleka znaat da go nosat tokmu so STIL.ne e dovolno nekoj da e samo ubav,treba da znae i na vistinskiot nacin da ja prikaze svojata ubavina.zatoa i mislam deka UBAVINATA i STILOT se dva razlicni poimi koi ne sekogas odat zaedno.sekoja cest na onie koi gi imaat i dvete nesta
 

Ljupco

...ExtraVagant...
Член од
20 јули 2006
Мислења
1.810
Поени од реакции
12
...stilot i ubavinata se dva posebni poima i se individualni...stilot ako zborime za oblekuvanje e vo golema zavisnost so ekonomskata ili kupovnata mok na edinkata ili pak vo golema zavisnost so mokta za kreativnost ili ako sakate "nos" ili "vkus" na oblekuvanja-shmek...megutoa sum generalno na mislenje deka nema neshto sto ne ke i stoi ubavo na ubava zena,sto i da nosi, oshto ako neshto e ubavo sekako deka ke bide univerzalno prifateno...e sea ako praime muabet za stil na ponasanje...toa e veke druga filozofija...mnogu povazna od ovaa za oblekata i stilot i ubavinata...koj gi ima site tri ===svaka chast, ali retko bogami, retko ima toa...
 

Slatka_Mala

devoid of concept
Член од
15 февруари 2006
Мислења
477
Поени од реакции
11
Секако дека убавината и стилот не се исти работи! Ова е исто како и некој што има многу висок коефициент на интелигенција, а книга не чепнал во животот и не отворил интернет, да речеме дека е најбогат со знаење...
Убавината е донекаде (!) вродена и наследна, значи чисто физичка појава на личноста на која можат да и се направат уште некои мали корекции (добро, денешниот развој и експлоатација на пластиката ќе ме побијат уште од старт, ама ние си се разбираме, нели? :wink:), а додека стилот е лично изразување на (на некој начин) интелектуалното, па и финансиското ниво на личноста, желба да се претстави пред другите и реализира себеси и тука можат да се прават толку комбинации и варијации...ма колку ти душа сака!
А зошто се мешаат тие две работи? Па тоа е чисто злоупотребување на зборовите од незнаење и недоволна информираност, што не е случај само со овие два збора и поими, туку и со мноу други нешта од нашето секојдневие и денешницата, ама тоа си е грешка на луѓето од типот: „Слушнав, ама не те зачув!“
Инаку не гледам било каква поврзаност и сличност меѓу истите и нема причина зошто би се мешале. :toe:
 
Член од
21 јули 2007
Мислења
10
Поени од реакции
0
Normalno e deka ne odat zaedno...nekoi poseduvaat ubavina,drugi stil a poznavam i mnogu sto gi imaat i dvete :pipi:
 

Opsessive fangirl

Безнадежен интелектуалец.
Член од
14 декември 2009
Мислења
291
Поени од реакции
137
Очигледно е дека одговорот е не, но сепак, ако некој има толку добар стил што е препознатлив по него,во исто време станува подопадлив иако не е убав и обратно.
 

Mila Mina

❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤
Член од
12 ноември 2011
Мислења
649
Поени од реакции
712
Не одат заедно...Но немањето стил многу влијае на убавината.....Знам девојки и дечки природно убави али незнаат како да се средат и прават тешки грешки во облекувањето па или бодат очи или се безлични......
Но и некои со стил ја надополнуваат маната и недостатокот во изгледот..Има финти и за тоа како да скриеш мана ако знаеш да ги искористиш

п.с. и стилот нема допирна точка со парите дали ги имаш или не
 
Член од
8 октомври 2011
Мислења
249
Поени од реакции
65
jas nemozam da prepoznam los stil,se mi se sviga.....samo obicnit5e raboti ic ne mi se svigaat......a ubavina se gleda od prva i stom nekoj mi e ubav si mislam deka izgleda dobro i stilski,stfvarno nemozam da prepoznam
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
269
Поени од реакции
69
Стилот и убавината се два различни поими но се крајно поврзани и за да се истакне убавината многу битен е и стилот...убавината се повеќе доаѓа до израз,доколку особата поседува добар стил.
 
Член од
9 јануари 2012
Мислења
53
Поени од реакции
21
stilot e vecen... vnimatelno se stvara, se neguva, i govori mnogu za licnosta
ubavinata e prolazna... trae eden period, pota pocnuva da opaga... povrsna e... nee nas produkt... ne govori nisto za nas...
zaednicko za dvete e toa sto prijatno se cuvstvuvas dodeka da gi poseduvas
 
Член од
26 февруари 2012
Мислења
96
Поени од реакции
43
Епа убавината е многу релативна работа , секој има свое гледиште за убавината но исто така и тие што ја имаат можат да ја изгубат и оние кои што ја немаат да ја добијат. А убав е секој но не секој кај секого ја приметува и забележува убавината. Така да незначи дека ако некој за вас е грд и за другиот е .
А стилот е сосмеа трето, и има разлика од стил до стил , и не секој го има .
И не се согласувам дека нема убави луѓе со стил , малку поретко одколку надвор , но сепак има.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom