Стари златни монети

Член од
1 март 2013
Мислења
10
Поени од реакции
0
Кој ќе ми каже каде даваат највисока цена за откуп на злато во Скопје .. имам еден златник претпоставувам турски е ...арапски -.- 7.2г... lirra.jpg lira.jpg
 

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.591
Поени од реакции
924
И јас имам мала монета изгравирано на неа ликот на Гоце делчев и порака од него ...колку би чинела.....малку помала е од денар
 

^MooN_RideR^

Blue in HearT
Член од
20 април 2006
Мислења
853
Поени од реакции
48


znae li nekoj koj e likot i kolku bi mozel da vrede ova e prsten i ostaven e vo nasledstvo od pra babami ?
 

brnjomkd

cobragt
Член од
23 ноември 2017
Мислења
124
Поени од реакции
44
images.jpg -3443611254431568056.jpg
дали вреди нешто имам околу 100 овакви монети
 

a9mkd

Љетиф
Член од
14 јуни 2015
Мислења
468
Поени од реакции
271
Имам стара монета, каде може да прашам за вредност? Мислам се работи за византиска или римска, со дупче (за на носија) е и семејно наследство.
 
На врв Bottom