Старата или новата музика?

Член од
4 јануари 2008
Мислења
84
Поени од реакции
2
starata - DEFINITIVNO

starata muzika, mislam pokonkretno na yu rokot e muzikata koja ja slusale nasite roditeli ,ja slusame nie a ke ja slusaat i nasite idni generacija... samo sto za zal brojot na obozavateli e se pomal i pomal :(
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
84
Поени од реакции
2
Novava muzika nikogas nemoze da bide evergrin...Site stari rock pesni sto se slusale vo vremeto na nasite tatkovci (zboram za periodot od 70-90godini) se slusaat i denes no mnogu pomalku! Denes interesni se golotiite na nasite sosedki bugarki na planeta i srbinkite od pink!!! Na narodov balkanski toa mu odgovara da gleda golotii, pretezno guma u plastika i zatoa ja potisnuva onaa kvalitetna muzika od postarite generacii!!! No jas sum optimist i mislam deka ke sfati narodov porano ili podocna deka sepak ova sto denes se pravi ne e kvalitetna muzika(mislam na turbo folk) i deka ke se vrati vo moda rock muzikata!!!!!!! Keep Rockin :tv:
i agree!

se nadevame deka narodot ke svati :uvo: ..deka komercijalnata, trae samo edna sezona i potoa koj? sto? kako? :toe: nemas pojma.. se pojavi nov hit, ova leto drug drugoto drug a sepak se isto zvuci... shits :turn:
 
U

UnholY

Гостин
Старото се знае...OLD SCHOOL NEVER DIES!!!!! старото го сакам повеќе мислам сакам да го осетам олд скулот ова новово мислам дека колку и да се обидува да биде нешто нај сепак копира од старото...
 

Ashley

بين الحياة والموت
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.043
Поени од реакции
35
Старата музика мноогу повеќе ми се допаѓа. Песните колку и да ги слушам неможе да ми досадат.
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
4
Поени од реакции
0
Novive hitcinja aku mozam taka da gi narecam se minlivi se slusaat samo prvite meseci od nivnoto izleguvanje potoa site gi zaboravaat.Imaat lesen tekst nemaat nekakva sodrzina.postarite pesni imaat vrednost i nikogas nema da se zaboravat
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
Spored mene starata muzika e mnogu podobra i pokvalitetna iako ne osporuvam deka ima i nesto dobro i od novive bendovi!
Omilen period?.......hm..... bi rekla sedumdesetite no isto taka i kulminacijata na grunge muzikata pocetok na devedesetite.:smir:
 
A

Anck-Su-Namun

Гостин
На пример јас највеке ја сакам музиката од 80тите,поготово рок хитчињата на ГНР и други бендови
Се согласувам. Тие имаат квалитет и сами ги создавале песните т.е. ХИТОВИТЕ , а не ова денешново сите се пеачи ‘‘нати 1000 евра направи ме славен’’ . Денес нема музика :nenene: сето тоа е бизнис. Нема композитори ни пеачи сите се бизнисмени
 
Член од
11 февруари 2008
Мислења
173
Поени од реакции
17
Тие имаат квалитет и сами ги создавале песните т.е. ХИТОВИТЕ , а не ова денешново сите се пеачи ‘‘нати 1000 евра направи ме славен’’ . Денес нема музика :nenene: сето тоа е бизнис. Нема композитори ни пеачи сите се бизнисмени
Се согласувам!
Јас си ја сакам повеќе старата музика некаде 80ти-90ти особено некои рок/метал групи од тоа време и според мене тоа е квалитетна музика а ова денешново со еден збор се нарекува КОМЕРЦИЈАЛА денес ретки се тие што создаваат музика од љубов како некогаш денес е се заради пари.
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
505
Поени од реакции
65
Starata muzika pokje ja preferiram zatoa sto barem togas imase salam pesni.Najpokje slusam star rok, a ne sega sekoj izlegva na televizija i se pej.Pokje od denesnive pesni ne vredat tekstojte im se uzas.
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
:eek:jea:Old Scool дефинитивно најбољи се. Овие новиве можат вода да им носат.
 
Член од
22 февруари 2009
Мислења
48
Поени од реакции
2
Ja kako so slusam samo rap
ovaa ponova verzija na Rap muzika mi e sranje
zato najvise postuvam postar rap
old school
i da nema labavo
:D
ajt pozz
peace
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Старите ...слушам стар рок највише :pipi:
а не дека и новиве са лоши, ама се знае кој са најдобри ...:pipi:
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.103
и јас сум од старата школа... класика е тоа бе :)
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Старата музика.Г н' Р, Боб Марли, Битлси, Лед Цепелин, Стоунси...
Не дека не слушам од новава музика, слушам и тоа многу, ама старата многу повеќе ја почитувам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom