Срце на дланка, манипулација, вистина или крадење пари?

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
10.411
Поени од реакции
30.010
Зошто? Немој аман да глумиш типичен лузерски менталитет. Не си таков.
Оти се пика кај што не му е место. Чека да се деси нешто у државата и прв е со тоа микрофонот у фаца им оди на луѓето.
 
B

BigMac

Гостин
Оти се пика кај што не му е место. Чека да се деси нешто у државата и прв е со тоа микрофонот у фаца им оди на луѓето.
Мисирот се ќе направи за повеќе следачи на платформата YouTube ,главен е за рекламирање на брзи кредити а сака да биде пример на помладата генерација.Го имам фатено еднаш во тесно ми избега следен пат нема.
 

Vartolu

† ИС ХС - НИ КА †
Член од
29 декември 2007
Мислења
13.630
Поени од реакции
3.949
Мисирот се ќе направи за повеќе следачи на платформата YouTube ,главен е за рекламирање на брзи кредити а сака да биде пример на помладата генерација.Го имам фатено еднаш во тесно ми избега следен пат нема.
А ти што имаш направено?
 

Vartolu

† ИС ХС - НИ КА †
Член од
29 декември 2007
Мислења
13.630
Поени од реакции
3.949
Знаев :) Можностите што ги има Лазаров ги имаш и ти. Земи допринеси нешто за општеството во кое живееме, не само како бабите стари мани наоѓате, го барал му избегал и слични мачо рибарски приказни. :)
 
Член од
14 април 2012
Мислења
29.903
Поени од реакции
56.959
Зошто? Немој аман да глумиш типичен лузерски менталитет. Не си таков.
Затоа што се претставува како новинар, а делува како судија. Новинар, хмм, многу далеку е од новинар. Новинар треба да отиде некаде на интервју со отворен ум, без предрасуди. Ова теле, му влегуван на човекот дома, и го прашува кај ти се парите, какво ти е ВЦ-то, кај се 15.000Е.

Она е катастрофа однесување на човек кој те пуштил дома и упорно ти кажува дека ситуацијата пред 2-3 месеци и сега не е иста.
 

Coca Cola

Пашламарка
Член од
4 јануари 2009
Мислења
718
Поени од реакции
1.022
Далеку од тоа дека е профи ама ги разобличи така-токму, веруам дека сакате со цел памет парите да ги давате на работоспособни дегенерици кои имаат изгорено тешки пари по кладилниците и казината а на телевизија да глумат напатени офчички.
 

Vartolu

† ИС ХС - НИ КА †
Член од
29 декември 2007
Мислења
13.630
Поени од реакции
3.949
Затоа што се претставува како новинар, а делува како судија. Новинар, хмм, многу далеку е од новинар. Новинар треба да отиде некаде на интервју со отворен ум, без предрасуди. Ова теле, му влегуван на човекот дома, и го прашува кај ти се парите, какво ти е ВЦ-то, кај се 15.000Е.

Она е катастрофа однесување на човек кој те пуштил дома и упорно ти кажува дека ситуацијата пред 2-3 месеци и сега не е иста.
Кај се претставува како новинар живти се, стопати кажа човекот дека не е новинар. Значи, Тале ако сака и коцкар,наркоман,женкар и се остало нека биди, но ако бара пари за донации, и наместо за децата ги троши по казина, народот што донира треба да знае, па ако сака да му донира да се коцка, нека му донира.

Точно е и тоа дека беше неубава постапката кога го осудуваше за ВЦ-то итн. но човекот имаше доблест да се извини дека направил грешка, што се виде во второто видео со таа од Прилеп дека го имаше сменато пристапот. Така да, убаво е човек да донира на некој што му треба и навистина што е притиснат во ќош, но ако има вакви злоупотреби тогаш јас, ти, Петко и Трајко ќе размислиме 3 пати пред да донираме некому средства, прибидејќи постојат вакви работи каде се злоупотребува добрината на луѓето инфлангранти. Донација за коцкар и донација за човек кој е во болница а не постои.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
29.903
Поени од реакции
56.959
Кај се претставува како новинар живти се, стопати кажа човекот дека не е новинар. Значи, Тале ако сака и коцкар,наркоман,женкар и се остало нека биди, но ако бара пари за донации, и наместо за децата ги троши по казина, народот што донира треба да знае, па ако сака да му донира да се коцка, нека му донира.

Точно е и тоа дека беше неубава постапката кога го осудуваше за ВЦ-то итн. но човекот имаше доблест да се извини дека направил грешка, што се виде во второто видео со таа од Прилеп дека го имаше сменато пристапот. Така да, убаво е човек да донира на некој што му треба и навистина што е притиснат во ќош, но ако има вакви злоупотреби тогаш јас, ти, Петко и Трајко ќе размислиме 3 пати пред да донираме некому средства, прибидејќи постојат вакви работи каде се злоупотребува добрината на луѓето инфлангранти. Донација за коцкар и донација за човек кој е во болница а не постои.
Дали го гледаше видеото кај Тале и зошто не?
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.216
Поени од реакции
3.556
Мислам дека слабо пратите мк јт сцена и што се случува на неа па ви е чудно однесувањето на Лазаров какво и тоа да е.
Он топик... Некој си игра со емоциите на народот и дали за лична корист или за корист од не директна финансиска природа прави работи кои не се морални но луѓе... моралот, етиката и слично умрени се на планетава многу далеку пред 2023 година од новата ера... џабе е се, едноставно се треба да се очекува од секого во ова време па измислен болен син кој се лечи во друга држава роден на 11 години а пред него да родиш ќерка на уште помлада возраст е далеку од логиката но поминува ...
 

Vartolu

† ИС ХС - НИ КА †
Член од
29 декември 2007
Мислења
13.630
Поени од реакции
3.949
Мислам дека слабо пратите мк јт сцена и што се случува на неа па ви е чудно однесувањето на Лазаров какво и тоа да е.
Он топик... Некој си игра со емоциите на народот и дали за лична корист или за корист од не директна финансиска природа прави работи кои не се морални но луѓе... моралот, етиката и слично умрени се на планетава многу далеку пред 2023 година од новата ера... џабе е се, едноставно се треба да се очекува од секого во ова време па измислен болен син кој се лечи во друга држава роден на 11 години а пред него да родиш ќерка на уште помлада возраст е далеку од логиката но поминува ...
Abe ostaj, bitno e dali Lazarov e novinar ili ne, vistinata dali drpaat pari za nepostoecki bolni deca, za kockari, toa ne e..Tuku toa dali se pretstavil kako novinar ili go vregjal, toa e najbitno. Ete Lazarov se izvina za negoviot nastap vo vtoroto video...A shto negovoto priznanie i izvinuvanje ne znaci deka Tale ne se kocka ili deka sepak Dalibor i e sin na taa....
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
10.411
Поени од реакции
30.010
Проблемот е шо ќе биде "новинар". Прашање на време е кога ќе се пикне во некоја тв и ќе му дадат да води сопствена емисија, сите знаеме како функционираат овие работи кај нас. И после овој безделник ќе креира јавно мислење.

Македонски Жоро Игнатов.

Овој Тале Мале јебешму си има филтри низ кои треба да поминат ваквите луѓе пред да добијат шанса за помош од хуманитарна емисија. Овие у редакција им се ретарди најверојатно, влезени на ист начин како шо ќе влезе Лазаров во тв.
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.216
Поени од реакции
3.556
Проблемот е шо ќе биде "новинар". Прашање на време е кога ќе се пикне во некоја тв и ќе му дадат да води сопствена емисија, сите знаеме како функционираат овие работи кај нас. И после овој безделник ќе креира јавно мислење.

Македонски Жоро Игнатов.

Овој Тале Мале јебешму си има филтри низ кои треба да поминат ваквите луѓе пред да добијат шанса за помош од хуманитарна емисија. Овие у редакција им се ретарди најверојатно, влезени на ист начин како шо ќе влезе Лазаров во тв.
Би пошол на тв ако му откажат сите спонзори на инстаграм и јутуб. На тв би рекламирал тоа што телевизијата сака а ваму рекламира се што тој сака односно СЕ.
 

Vartolu

† ИС ХС - НИ КА †
Член од
29 декември 2007
Мислења
13.630
Поени од реакции
3.949
Би пошол на тв ако му откажат сите спонзори на инстаграм и јутуб. На тв би рекламирал тоа што телевизијата сака а ваму рекламира се што тој сака односно СЕ.
И плус беше во ТВ1 и Тв Алфа па си замина..
Проблемот е шо ќе биде "новинар". Прашање на време е кога ќе се пикне во некоја тв и ќе му дадат да води сопствена емисија, сите знаеме како функционираат овие работи кај нас. И после овој безделник ќе креира јавно мислење.

Македонски Жоро Игнатов.

Овој Тале Мале јебешму си има филтри низ кои треба да поминат ваквите луѓе пред да добијат шанса за помош од хуманитарна емисија. Овие у редакција им се ретарди најверојатно, влезени на ист начин како шо ќе влезе Лазаров во тв.
Не дека го бранам Лазаров, но напишсв и погоре, беше во Алфа и си даде отказ. Тој прави повеќе пари на овој начин на Јутјуб, отколку во ТВ да влези.

Второ, зошто мора во се да ни смета она Македонското "даа бе, кој е онај мене да ми кажува, шо е тој поќе од мене"..

А филтрите кај се?? Има, да..Ама чуму ти се кога не функционираат, и сега бсш поради некој кој му текнало да си ги користи децата за да собира пари, или да измислува болен син во Хрватска, утре јас, ти и Петко ќе размислиме трипати пред да донираме пари и тоа за некој што стварно е во безизлезна ситуација...
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.639
Поени од реакции
1.402
Лично го познавам еден од случаите на Срце на дланка ги искористија децата до максимум , нудено помош од нас ко жители и комшии но не човекот несака облека , покуќнина и слично го интересираат само пари.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom