Српски/хрватски рап

Член од
1 март 2008
Мислења
1.396
Поени од реакции
1.050
MASTA e mlad talent od srbja, duri e pretalentiran za sranjevo e roden.
Zaedno MISTA & MASTA za nekoja nedela imame proekt ;).Moram da go izreklamiram oti se zaljubiv vo momakov.



A ova e negova produkcija na nekoj momak.Nemam zborovi !

Izgleda ovaa 2012 ova leto kje bide so nogu dobri izdanija.BReeeeeeeeejjj !!
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.359
Поени од реакции
4.882
MASTA e mlad talent od srbja, duri e pretalentiran za sranjevo e roden.
Zaedno MISTA & MASTA za nekoja nedela imame proekt ;).Moram da go izreklamiram oti se zaljubiv vo momakov.



A ova e negova produkcija na nekoj momak.Nemam zborovi !

Izgleda ovaa 2012 ova leto kje bide so nogu dobri izdanija.BReeeeeeeeejjj !!
Овај последниот во гласот е ист ко тебе хахахах
 
Член од
1 март 2008
Мислења
1.396
Поени од реакции
1.050
Овај последниот во гласот е ист ко тебе хахахах
Nogu jak producent e taj Masta brat .... c c se gordeam deka ima takvi koi pravat jazzy boom bap.Bog da go paze i da producira uste 15 godini :) ... imame potreba od takov zvuk.Vcera go pravevme muabetot ja i ti :) .. Ete ti tocno 1993/1994 stil produkcija celosno organicna jazzy :) ....
 
Член од
11 април 2012
Мислења
123
Поени од реакции
107
Од Српски рап би предложил Prti Bee Gee, Bvana, Wikluh Sky(BadCopy), Ajs Nigrutin(43zla)..
а од Хрватскиов(слабо го имам проучено) Jantar обавезно да се преслуша има 3 албума (Ukratko, Jedna Ljubav a kurva и Svetiste Svinja)
 
Член од
1 март 2008
Мислења
1.396
Поени од реакции
1.050
Од Српски рап би предложил Prti Bee Gee, Bvana, Wikluh Sky(BadCopy), Ajs Nigrutin(43zla)..
а од Хрватскиов(слабо го имам проучено) Jantar обавезно да се преслуша има 3 албума (Ukratko, Jedna Ljubav a kurva и Svetiste Svinja)
Ete nesto hrvatsko od mene predlozi.Edni od postarite artisti i pioneri na hrvatskata scena.

Moze da ti predlozam da si ja preslusas celata diskografija na Tram 11 (albumite koi im se na Target i General Woo).Znaci jas imam okolu 70 pesni od pesnite izdadeni dodeka bea pod imeto Tram 11 dodeka ne se raspadnaa.
Posle moze da si go simnes General Woo negovite solo albumi oti se nogu jaki.Target imase 2 albuma posle toa izdadeno.Ali spored mene bolje e da si go najdes materijalot na Tram 11 od 1997 do 2002, posle toa nekako ne mi se svigat.
Drugi od Hrvatska moze da si gi zemes Nered i Stoka.Isto taka ti gi preporacuvam nivniot album Spreman za Rat i posle toa Blackout Project 00.Isto taka i nivniot rap e od 1997 do 2002 nogu jak pod imeto Nered i Stoka.
Posle toa ima Nered svoj album solo, OK e ne e los, no Stoka ima 2 albuma posle toa i se fantasticno jaki.Kravje Ludilo e eden od naj dobro produkciski spremanite albumi na balkanot.
Isto taka moze da ti go predlozam i El Bahattee.Ima on 2 albuma, prviot e nogu dobar rap (izdaden 2001) a drugiot e metal koj sto nema potreba da go simnuvas.No albumot Svaki Pas ima Svoj Dan e fantasticen album.
Drugi moze da ti gi predlozam i Bolesna Braca.Ne se nesto osobeno raperishta ali stilot im e epten komedija i lirikata isto taka.Dobri se vo sekoj slucaj se originalni epten.
Drugi od Hrvatska koi epten treba da se slusnat se TBF (The Beat Fleet).Osobeno prviot album od 1997 godina PING PONG albumot i 2000 godina imaa mislam album.Znaci momcite se fantasticni i zadolzitelno e da se slusnat oni so Tram 11.Zatoa sto se edni od po starite na balkanot.Tram 11 rapuvat od 1990 a TBF nekade okolu 1994.

Moras !!!!!!
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530

Групава е постара,распадната е сега ,ама имаат многу добри песни !
 

Kajgana Shop

На врв Bottom