Средношколски протести

Член од
21 мај 2008
Мислења
10.901
Поени од реакции
11.516
Ауу се појави нов лик на темава. :D :D


КОј вели дека пленумите не се дело на СДСМ и СОРОС?
Прво, за сликата што ја стави, или се правиш на три ипол или не знаеш да препознаеш заебанција (за напишаното на хамерот).
Второ, ако навистина пленумите биле дело на сдсм и сорос зошто оооо пастирот, преголемиот, возвишениот Никола Груевски ги прими во Влада? А подоцна ги прати Ставревски, Адеми и Спиро да се договорат и да ретерираат од „цврстата“ стартна позиција.

Али ок, се' што е контра политиките на Владата мора по секоја цена да биде сдсм и сорос, нема друга опција.

А и кога слушнав што „штрајкувачот со глад“ Филип Петровски приложи како аргумент за поврзаноста на пленумите со сдсм и сорос, се изнасмеав. :D[DOUBLEPOST=1429790363][/DOUBLEPOST]Видов видео од протестот, очекувам Курир и компанија да кажат дека ова е ново фијаско на сдсм и сорос и дека имало 200-300 луѓе.
 
Последно уредено:
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Ауу се појави нов лик на темава. :D :D



Прво, за сликата што ја стави, или се правиш на три ипол или не знаеш да препознаеш заебанција (за напишаното на хамерот).
Второ, ако навистина пленумите биле дело на сдсм и сорос зошто оооо пастирот, преголемиот, возвишениот Никола Груевски ги прими во Влада? А подоцна ги прати Ставревски, Адеми и Спиро да се договорат и да ретерираат од „цврстата“ стартна позиција.

Али ок, се' што е контра политиките на Владата мора по секоја цена да биде сдсм и сорос, нема друга опција.

А и кога слушнав што „штрајкувачот со глад“ Филип Петровски приложи како аргумент за поврзаноста на пленумите со сдсм и сорос, се изнасмеав. :D[DOUBLEPOST=1429790363][/DOUBLEPOST]Видов видео од протестот, очекувам Курир и компанија да кажат дека ова е ново фијаско на сдсм и сорос и дека имало 200-300 луѓе.
А ја ко шо очекував на либертас прочитав како илјадници ученици излегле а сите наоколу случајни минувачи им аплаудирале ги бакнувале и гушкале.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.901
Поени од реакции
11.516
А ја ко шо очекував на либертас прочитав како илјадници ученици излегле а сите наоколу случајни минувачи им аплаудирале ги бакнувале и гушкале.
Ако бе, се шири љубов. :)

Глеам Курир уште не пишале текст, уште бројат...200 души бројат саат ипол, тууу.
 
Член од
16 септември 2013
Мислења
702
Поени од реакции
691
На властољупците не им е јасно како тоа луѓе излегуваат да протестираат без списоци и сендвичи, не го разбираат концептот на free will (слободна волја) па мислат/се прават дека мислат дека некој ги тера луѓето да протестираат. Никој никогаш не ме натерал да протестирам, секогаш сум излегувал по сопствена волја за сопствената кауза. Се прашувам колкумина со слободна волја би излегле на некој нивен протест без да бидат пуштани списоци и инструкции за присуство, но најверојатно тоа никогаш нема да го дознаеме :)
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Ако бе, се шири љубов. :)

Глеам Курир уште не пишале текст, уште бројат...200 души бројат саат ипол, тууу.
Е како не. Прееска имаше дека носеле автобуси од КУ. Сега сум на два ума ама далеку ми е александар палас за да проверам. Ти што мислиш? Ја викам 50-50 се шансите:)
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.885
Поени од реакции
17.716
Џабе брат, нема разбирање. Они се убедени дека ако не знаеш математика си глуп и неук, а матурата ќе те мотивирала за да не бидеш таков. Не се замарај и YNWA :D
Па ако незнаеш математика за 2ка си глуп и неук и незаслужуваш диплома од гимназија,кај и да си на факултет.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.901
Поени од реакции
11.516
Па ако незнаеш математика за 2ка си глуп и неук и незаслужуваш диплома од гимназија,кај и да си на факултет.
Чим Рики е на факултет значи дека сите 4 години добивал бар двојки. :)
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.885
Поени од реакции
17.716
Инаку браво за сите што дојдоа,иако очекував повеќе ради климата во државата.Изглеа на постариве океј им е.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.901
Поени од реакции
11.516
Е како не. Прееска имаше дека носеле автобуси од КУ. Сега сум на два ума ама далеку ми е александар палас за да проверам. Ти што мислиш? Ја викам 50-50 се шансите:)
Дури и да е така ништо ново во тоа партија да сака да профитира.
Можда средношколците и студентите од КУ сами се организирале..
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Дури и да е така ништо ново во тоа партија да сака да профитира.
Можда средношколците и студентите од КУ сами се организирале..
Све е могуќе затоа совет не се замарај со медиуми. Па дури ни со бројки (не зборам за математика :)).
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.885
Поени од реакции
17.716
Чим Рики е на факултет значи дека сите 4 години добивал бар двојки. :)
Па не реков за него, туку има деца што незнаат таблица а ќе им дадеме диплома од средно пошто ќе иделе на факултет без математика.
 
Член од
11 јуни 2013
Мислења
47
Поени од реакции
47
Дури и да е така ништо ново во тоа партија да сака да профитира.
Можда средношколците и студентите од КУ сами се организирале..
Е како не. Прееска имаше дека носеле автобуси од КУ. Сега сум на два ума ама далеку ми е александар палас за да проверам. Ти што мислиш? Ја викам 50-50 се шансите:)
Па и ВМРО и СДСМ носат со автобуси од сите градови луѓе на нивните митинзи па никому ништо.
 
D

Darko_ufo

Гостин
Е како не. Прееска имаше дека носеле автобуси од КУ. Сега сум на два ума ама далеку ми е александар палас за да проверам. Ти што мислиш? Ја викам 50-50 се шансите:)
Aло Миле ми текна а да донесеме ние празни автобуси едно така печ-ес и да викаме ова комуњариве ги манипулираат средношколците. И само Курир ќе знае кај ќе бидат автобусите.

Барем да донделе печ-еесет, а и фотошопот им работи на ова ретардираниве курири.

Ете ти Брутардус што ти значи народ коа ке излезе на улица, а не тие со лоботомираните мозоци со наредби закани коа ке излезат како зомбиња и не знаат кај тераат.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.901
Поени од реакции
11.516
Па не реков за него, туку има деца што незнаат таблица а ќе им дадеме диплома од средно пошто ќе иделе на факултет без математика.
Муабетот ми беше дека 4 години е доволно за некој кому нема директно да му треба математика во животот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom