Срамежливост со женски

Член од
27 јануари 2018
Мислења
375
Поени од реакции
1.231
Еве јас како женско паѓам на хумор, интелигенција, карактер, не сакам бре претерана сериозност кај машко, срамежливоста е кјут ама да не биде претерана во стил да му вадам зборови од уста со клешта.

Оставете ги тие глупости длабок џеб, ланец околу врат, бмв и остали глупости, тоа пали кај спонзоруши.
Ако сакаш спонзоруша, тоа е веќе друго.
И уште нешто, поработи на срамежливоста, почни да се дружиш повеќе, сама ќе исчезне.

Been there done that.
 
Член од
25 јули 2019
Мислења
7
Поени од реакции
4
Сум приметил дека најсрамежливи со девојки се оние кои у машко друштво се најгласни :))
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Абе какви маабети бакрачи, детето 5-16 години...Дете батали женски рано ти е уште очигледно. Орле зорле не бива.
Удри фино лепо на видео игри и коа ке ти дојде време само ке ти се каже.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.656
Поени од реакции
34.946
Може некој што е по искусен околу работава да ми помогне околу ова бидејки срам ми е да и пријдам на некоја женска? Кога сакам да и пријдам цел се укочувам и незнам што да и кажам
Прво поработи на хуморот (само немој некои селски фори да изгледаш како циркузант), второ не си прави претстава во главата како женските да се нешто недостижно или пак класа над тебе затоа што не се, и тие се исто како и тебе несигурни и уплашени во светот со желба да најдат некој кој ќе им го направи времето подобро од тоа што им е и ќе им даде на некој начин сигурност, трето читај од различни области во животот за да има на што да правиш муабет, тури му пепел на муабетите што ги вртите со другарите само за гејминг и фудбал од тоа нема да имаш никаков ќар во животот.
И не си прави бајрам со умот дека некоја е апла јака за тебе и дека ќе те откачи ако не пробаш, пробај и анализирај во најмала рака што и се допаѓа пред да пристапиш и гледај да си флексибилен да можеш да се надоврзиш за разни теми кога ќе почнеш да разговараш. Ако некоја ти удри корпа не си земај при срце, може да проанализираш зошто било тоа и ако навистина си згрешил да се корегираш со следната, али има ситуации кога едноставно сте тотално различни со некоја и поарно да не биде ништо отколку да биде па повеќе да му се секираш после тоа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom