Срамежливост со женски

Член од
22 јули 2019
Мислења
15
Поени од реакции
7
Може некој што е по искусен околу работава да ми помогне околу ова бидејки срам ми е да и пријдам на некоја женска? Кога сакам да и пријдам цел се укочувам и незнам што да и кажам
 
Член од
26 декември 2017
Мислења
909
Поени од реакции
341
Цел живот исти проблем брату.
2010 заебав една врска, направив голема глупост и многу се каам, али нејќам да се потсетувам на такви моменти.
Со тек на време срамежливоста се намали, али сеуште постои.
Моја препорака е прво да пробаш да ја намалиш срамежливоста.
Еве јас почнав да се дружам со другарки од детство, онака како другар, почнав и по клубови, дискотеки да искачам, знаеш стануваш социјален типац, околу тебе се вртат женски, и колку почесто се дружиш толку повеќе се намалува срамот.
Е сега, конкретно за твојава случка неможам да ти помогнам, а нит па знам решение.
Некој по искусен во ова слободно нека пише :)
 

Govinda

Lud, Zbunjen, Nenormalan
Член од
20 април 2014
Мислења
2.213
Поени од реакции
1.621
Постои еден магичен напиток кој го има во повеќе вкусови и нијасни. Неговото височество - Алкохол :D
Две, три чаши и магично ќе научиш што и како ;)
 
Член од
26 декември 2017
Мислења
909
Поени од реакции
341
Постои еден магичен напиток кој го има во повеќе вкусови и нијасни. Неговото височество - Алкохол :D
Две, три чаши и магично ќе научиш што и како ;)
И да после нека стане пијаница lol
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
970
Поени од реакции
870
Може некој што е по искусен околу работава да ми помогне околу ова бидејки срам ми е да и пријдам на некоја женска? Кога сакам да и пријдам цел се укочувам и незнам што да и кажам

Сите сме поминале такви фази на срам како тебе, на првиот пристап ке се укочиш, на втората средба ке се задткаш, на третата женска ке зуцнеш два три збора и се така полека ке напредуваш..не се обесхрабрувај, искуството и самодовербата и знаењето не се добиваат со раѓање;)
 
Член од
13 јуни 2009
Мислења
245
Поени од реакции
98
Ич да не ти е срам.ко можи онај слаткар неписмениот и сл багра ( малку хејтам али ништа страшно) :).само гледај малку кул биди.и не му се плаши.обицно женска ако не е заинтересирана .ништо не помага ама то е друга филозофија.
 
Последно уредено:
Член од
13 јули 2006
Мислења
6.033
Поени од реакции
3.247
Може некој што е по искусен околу работава да ми помогне околу ова бидејки срам ми е да и пријдам на некоја женска? Кога сакам да и пријдам цел се укочувам и незнам што да и кажам
Имаш отприлика поим зошто е така? Страв од неуспех или нешто друго е во прашање?
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
8.236
Поени од реакции
2.420
Strav deka na nikoja ne I go privlekuvam vnimanieto
Извади на маса ајфон, малборо, дипон, облечи кошулче и фармерица, стај јак цвик на глава, патика адидас и сами они тебе ќе ти приоѓаат.
 

S.L

...
Член од
1 јули 2013
Мислења
960
Поени од реакции
457
Strav deka na nikoja ne I go privlekuvam vnimanieto
Не знам колку години имаш, но мислам дека со време ќе пројде тој срам.
Исти случај беше со мене јас мака мачев, ама пробував. Вака-така ќе се пресрамев, првите 3-4 минути дур го скршам мразот е голгота после се си тече нормално. Се е до тоа главата. Опуштено само.
 
Член од
15 април 2019
Мислења
141
Поени од реакции
109
Може некој што е по искусен околу работава да ми помогне околу ова бидејки срам ми е да и пријдам на некоја женска? Кога сакам да и пријдам цел се укочувам и незнам што да и кажам
normalna rabota
poraboti na sebe idi na vezbanje frizura doteraj se sredise i uci povekje citaj i nemash gajle
samodoverbata so toa doagja
a ne so pari i mokj.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
970
Поени од реакции
870
Извади на маса ајфон, малборо, дипон, облечи кошулче и фармерица, стај јак цвик на глава, патика адидас и сами они тебе ќе ти приоѓаат.

да бе, некоја сељандра може да дојде...јака работа...глупости живи:facepalm::facepalm:
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
3.113
Поени од реакции
4.377
Може некој што е по искусен околу работава да ми помогне околу ова бидејки срам ми е да и пријдам на некоја женска? Кога сакам да и пријдам цел се укочувам и незнам што да и кажам
Хуморот најмногу помага барем во мојот случај.Нормално ако знаеш да го искористиш во одредена сиуација.И сарказмот исто така.Но да не претераш.Доволно е колку да тргнеш понатаму да останеш во контакт со девојче.Сепак и малата средина кај нас си го прави своето па тешко се успева на овој начин.Да не ја раширувам темата и да не те разочарувам ама денес девојчињата не сакаат мирни и нормални дечки.Но не велам дека и треба да останеш сам само не се напнувај многу зошто во живототсе што сакаш може да успееш ако се потрудиш навистина.
Автоматски споено мислење:

Извади на маса ајфон, малборо, дипон, облечи кошулче и фармерица, стај јак цвик на глава, патика адидас и сами они тебе ќе ти приоѓаат.
Еби и матер на тоа девојче кое само приоѓа на некое машко.Такви не ти требаат.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
9.362
Поени од реакции
9.329
Еден муабет е доволен да процениш што она сака од тебе. Ако не бива идеш на наредно, многу погрешно е да си го губиш времето со она ќе биде. Ако она е загреана доволно нема тука утре, задутре, ќе видиме итн. Иако има смотани женски и све ти мора да правиш од што се дебили, али такви и не ти требаат без осет.
 
На врв Bottom