Спортска опрема (информации, размена, купување продавање)

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.694
Поени од реакции
1.402
Незнам за човек, ќе видам ако можам да најдам. А за фактура што викаш како фактура ако го зимам половен без документи?

Edit:Продавачов ми вика дека нема да имам проблем на граница.
Ако ти вика дека нема да имаш проблеми, тогаш терај :)
 
Член од
3 март 2010
Мислења
651
Поени од реакции
318
мислев да се направам ѕвер лани, па учев, запишвав и запамтував едно најмалце 1500-2000 врсти на вежби со справи и без, загревки, истегнувања, со тегови, за балансирање, за маса, за истегнувања, за исправување на телото, за целосно градење на телото, смислував мои вежби и мислев ке одам по листата сите што да ги практикувам, се трудев сите можни спортови во комбинација покрај вежбањето да ги практикувам како трчање, пливање, фудбал, кошарка, скокање со јаже, мешани боречки вештини, боксирање, јога, гледав илјадници видеа, посебни загревки пред тренингот и истегнувања отпосле за секој тренинг, специјална исхрана, зедов да пробвам, мозокот ми испука од замарање, за да опфатам целата програма, одев по скрипта, (50 врсти на склекови, 40 врсти за кревање на вратило, 100 техники за стомачни, 80 за грбни, 500 јога истегнувања),наместо лежерно да си вежбам со 5 врсти на вежби јас се напињав психички и физички со триста процедури, толку се напнував за да применам се што пукав од стрес и напнатост и си реков а ќе ти ибам и вежбање и се.
Дел од опремата ми седи така неискористена по еднаш два пати што сум истестирал, вратило за на врата, држачи за склекови од донесени од Америка, стегачи за подлактица, професионално јаже за скокање донесено од америка, нараквици за бокс Еверласт донесени од америка, професионални полутегниви бандажери Мајстер донесени од Англија, зглобни тегови, еднорачни тегови од 0.5, 2,3, и 6кг, па ако сака некој можи да му продадам нешто , ете ќе ставам слики од нешто поинтересно што имам па ако е заинтересиран некој нека пиши приватна порака


 
  • Ми се допаѓа
Reactions: M-1
Член од
31 март 2007
Мислења
66
Поени од реакции
0
12935290_10207901645172304_1478482267_n.jpg 12939560_10207901645052301_341432307_n.jpg 12966178_10207901644892297_298628837_n.jpg Продавам кимоно за BJJ/Judo (А2 ) цена 3000 денари.
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
1.998
Поени од реакции
377
Дечки, да не знај некој случајно, кај можи во Македонија да се набават топки Select??
 

Sprite

Bayern Fanatic
Член од
23 јули 2007
Мислења
431
Поени од реакции
30
Dali moze da se naraca od bugarskata internet strana decathlon kaj nas?

Sent from my SM-G357FZ using Tapatalk
 
Член од
9 јуни 2014
Мислења
5
Поени од реакции
1
Да не знае некој каде може у Скопје да се купи лак и стрели?
Ептен не ми се нарачува преку нет. :D
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.197
Поени од реакции
2.427
Да не знае некој каде може у Скопје да се купи лак и стрели?
Ептен не ми се нарачува преку нет. :D
Или треба да најдеш клуб па преку нив да порачаш (најчесто си имаат канали за порачка од странство) или треба сам да порачаш преку нет. Мене да ми треба исклучиво преку нет би порачал од специјализирана продавница за стреличарство. Кај нас во продавници не сум видел а и да има изборот ќе ти биде никаков. Едино да одиш до Солун па таму да побараш.

Инаку обичен подпросечен лак има и од 150 евра а солидните стартуваат од 300 евра нагоре.
 
Член од
25 февруари 2011
Мислења
52
Поени од реакции
32
Продавам ново BJJ кимоно Tatami Nova големина А2XL, би одговарало за некој со висина 190-193цм. Повеќе информации во пп.

IMG_20170306_222739.jpg IMG_20170306_223338.jpg IMG_20170306_234405.jpg
 
Последно уредено:

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
1.921
Поени од реакции
993
Што се опрема ми треба за да почнам да тренирам кикбокс? Збориме за онака, рекреативно, за попрофесионално ќе збориме за година или повеќе.
 
Член од
21 септември 2017
Мислења
5
Поени од реакции
1
Продавам скокачки чевли, купени од Англија. Одлични се за трчање, скокање, намалување тежина и одржување форма. Цена 9000 ден. или понуди во ПП. Ако има заинтересирани, пишете ми ПП слободно.
 

Attachments

Член од
29 септември 2017
Мислења
178
Поени од реакции
101
Да не знае некој каде можам да најдам дрвено оружје за вежбање боречки вештини?
 
Член од
11 ноември 2015
Мислења
302
Поени од реакции
118
Член од
29 септември 2017
Мислења
178
Поени од реакции
101
Член од
13 јануари 2015
Мислења
602
Поени од реакции
122
Да ми помогнете каде можам да купам боксерски ракавици во Скопје по нормални цени?
Разгледував во неколку продавници, но солидни ракавици нема под 2.500 - 3.000 денари, цените се дигнати до плафон, еве на пример во споредба со соседна Бугарија, истите се по околу 20-25 евра...
Фала многу
 
На врв Bottom