Спомен-куќата на Тоше меѓу трите најдобри објекти на Светскиот фестивал на архитектура во Barcelona

Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Спомен куќата на Тоше Проески моментално е рангирана во 3 најдобри објекти на овогодинешниот фестивал на архитектура во Барселона.
Пласманот не е конечен и е неизвесен до 4 ноември 2011 год. до кога ќе трае гласањето.
Гласањето е преку Интернет, така да кој сака може да го отвори линкот подолу, да се регистрира и да гласа.

http://www.idividi.com.mk/vesti/makedonija/719489/index.html
линк за регистрација и гласање: http://openbuildings.com/peoples_choice/waf/leaderboard
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.601
Поени од реакции
3.305
Таму има прекрасни објекти.

По она што го видов Спомен Куќата на Тоше не заостанува зад ниедна.
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Нема проблем, ако е изборот со кликање тогаш дефинитивно сме први, дупло повеќе гласови од индиската Atmosphere, па уште на главни вести се шири ова за резил сме, ќе ни банираат ај пи адреси на цела држава.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Нема проблем, ако е изборот со кликање тогаш дефинитивно сме први, дупло повеќе гласови од индиската Atmosphere, па уште на главни вести се шири ова за резил сме, ќе ни банираат ај пи адреси на цела држава.
Резил !? Зошто резил !?
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Резил !? Зошто резил !?
Од причина што ако се врши на база на кликање изборот за најдобар фудбалер на светот, тогаш првото место ќе го делат Шумоликовски и Ќумбев.
Патетично е кога ќе не погледне некој од страна, а резил е зошто нашите новинари го пласираат истово како вест на неделата.
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Од причина што ако се врши на база на кликање изборот за најдобар фудбалер на светот, тогаш првото место ќе го делат Шумоликовски и Ќумбев.
Патетично е кога ќе не погледне некој од страна, а резил е зошто нашите новинари го пласираат истово како вест на неделата.
Архитект си?
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Од причина што ако се врши на база на кликање изборот за најдобар фудбалер на светот, тогаш првото место ќе го делат Шумоликовски и Ќумбев.
Патетично е кога ќе не погледне некој од страна, а резил е зошто нашите новинари го пласираат истово како вест на неделата.
Немора да значи, ете со кликање е и анкетата на ФИБА за која се крена толкава фама, па губиме таму...

Плус, наградава и се вика People's Choise Award, самото име кажува што е.

Тоа со медиумите е посебна приказна, но имале и тие многу „поударни“ вести од оваа...
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Не си.
Спомен куќата на Тоше баш е убава и не е незаслужено што победи.

Тоа што ти го фаворизираш ме потсеќа на Гоце студентскиот кога го гледаш од надвор.
Друже јас немам проблем куќата што победи, ја имам видено и ми се допаѓа лично, мене ми изгледа патетично што ги победи сите конкуренти со дупло повеќе гласови како што и напоменав и не е фер и транспарентен изборот.
Мене ми изгледа како ништо да не правиме по цел ден и само кликаме на некој страници и се мафтаме по социјални мрежи.
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Друже јас немам проблем куќата што победи, ја имам видено и ми се допаѓа лично, мене ми изгледа патетично што ги победи сите конкуренти со дупло повеќе гласови како што и напоменав и не е фер и транспарентен изборот.
Мене ми изгледа како ништо да не правиме по цел ден и само кликаме на некој страници и се мафтаме по социјални мрежи.
People's Choise Award се кажува, затоа и е фер гласањето.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.767
Поени од реакции
17.482
мене неколку од објектите ми се поубави..али ете гласачите си го направиле своето..Мада не е некој релевантен фактор дека ова е најубав објект у светот..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom