Спиењето стана демоде?

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.663
Поени од реакции
10.993
За 1 деен. Мора да си надминам рекорд. Барем да издржам уште 24 часа, мора да се осети тоа што го збориш. После 72 часа те фаќа лудост... :vozbud:

П.С. Знам Бада нешо испробувал после 5-ти ден го фркале халуцинации, али он е посебен случај. :pos:
Абе рекорди сите сме правеле :pos:
Него околу случајов со Бада, ја од мое искуство да си пишам дека после 2от ден неспиење, шо све не гледав и слушав, а камо ли после 5от :nesvest: Е тоа се вика контакт со самовили и слично :pos: :pos: :pos:
Мора некад да раскаже момакот шо како :)
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.256
Поени од реакции
2.248
А да измислеа некоја таблета како насабајле да не го слушаш комшијата како цепи дрва или кове клинци, или мајка како те вика на доручек, или сестра ти како слуша музика во соседната соба....е тогаш би им бил благодарен!!!
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
aбре какво демоде баш сакам да си спијам повеќе мене супер ми е си сонувам си уживам ...:toe:
 

Devil-King

Пациентот од Бардовци
Член од
3 февруари 2007
Мислења
1.009
Поени од реакции
67
Да не спиеш е најлошата ствар шо може да му се случи на човек. Нема работа што би го заменила спиењето.Спиењето е исто толку важно како и Активноста,шо значи мора да се има баланс.Без тој баланс би биле ништо,заеби пилули неке глупи екстази што ќе ти сјебат организмот, 8-12 часа редовно спиење е лекот против сите болести!
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Гледам апчињава ко луди се продаваат :)
Не верувам дека ќе има такво нешто, бар во наредниве неколку години.... Али дај боже да има... Добра работа...
 
Член од
1 август 2007
Мислења
1.193
Поени од реакции
37
мене 6 часа ми се доволни за спиење.:toe:
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
мене 6 часа ми се доволни за спиење.:toe:
..камо мене 6 часа да ми се доволни..хих..
..дека никад не сум наспана..у субота и недела..не моем да станем у 12...сеа..коај одам во школо..за преку распусти не зборим :kesa:..никад не би се откажала од мојот сладок сон..ама секогаш морам..кога баба ми наутро влага во собата и увек..со тивок глас..да не ги разбуди другиве..инес ајде до дуќан да идеш!! и ако не дадам никаква реакција..следи откривање...или пак гилицање :nesvest:
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
170
Поени од реакции
20
Спиење???Па јас сум најголемата спанка:pos2:
 

filipmakedonski

Македонец
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.278
Поени од реакции
31
баш се разбудив од 5 саатна дремка.а спиењето ми е една од најрелаксирачките делови од денот
 

Mind In Motion

Smirking Revenge
Член од
29 мај 2007
Мислења
816
Поени од реакции
46
Абе какво демоде, денес цел ден гледав кревети. Се чудев во кој ќе паднам. :D
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
прееска сум спиел 2-3 саати одамна немав спиено денски
 

Surrender*

Soffro un po' ma almeno vivo
Член од
11 ноември 2008
Мислења
241
Поени од реакции
8
И јаас...Од 15h кога му ја легнав до 18:40 ехеее раат :)
Оште ќе спиев,ама ме разбуди моб. :S
 

Kajgana Shop

На врв Bottom