Спамирајте со Тошо (наградната игра на Топ Шоп)

Статус
Затворена за нови мислења.

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
darla напиша:
Дали е ова новиот почеток и крај?
Незнам, пробај, многумина пробале досега. Ако се имам справено со нивниот "крај", ќе се справам и со твојот. Секогаш има два краја.

Се разбираме, нели Дарла Дарлинг?
 
N

n/a

Гостин
O darla....olabavi malko ...more hej!
I neli znaes deka koga se ljutis koga nekoj te remeti...uste tolku interesno mu stanuva???
Ha?
Bullshit vi e idejava za reklama...produzi dalje da lazes lugje...ali smisli nesto onaka...pooriginalno!
 
Член од
13 март 2007
Мислења
6
Поени од реакции
0
Do kajgana.com

Pocituvan Darko,

Najprvo da vi ukazam na toa deka celata kampanja za nagradnata igra kako i samata nagradna igra e vo soglasnost zakonite, i istata ima dobieno resenie od ministerstvoto za finasii koe e odgovorno za davanje na dozvoli za organiziranje na vakov vid na nagradni igri. Brojot na resenieto i datumot na nagovo izdavanje moze da go procitate vo ,,pravila na nagradnata igra,,

Ovakov vid na nagradni igri se organiziraat nasekade vo svetot. Studio Moderna kako internacionalna kompanija koja e prisutna vo poveke od 20 zemji vo koi spagaat i zemji koi se veke clenki na evropskata unija, go ima primeneto ovoj koncept na nagradna igra vo poveketo od niv i za sekoja zemja posebno ima dobieno dozvoli od tamosnite institucii koi davaat dozvoli da organiziranje na vakov vid na igri.
Dokolku ne ste vo tek za kakva kompanija stanuva zbor posetete ja korporavivnata strana www.studio-moderna.com i procenete dali edna vakva kompanija bi se spustila na nivo da gi izmamuva svoite klienti.

Statijata koja e objavena na vasata strana go rusi integritetot na nasata kompanija, a isto taka na posetitelite na vasata strana im dava pogresna slika za nasata kompanija. Tuka ne bi sakal da ja spomnuvam sodrzinata na statijata vo koja jasno se demantira celata legalnost na nagradnata igra kako i na demantiranje na legalnoto funkcioniranje na instituciite koi davaat dozvoli za organiziranje na vakov vid na nagradni igri.

Statijate koja ja imate postaveno na prvata strana bi sakal vo rok od 30 min da bide otstraneta, vo sprotivno vo tekot na utresniot den ke bide dostavena tuzba izgotvena od nasiot advokat do vasiot sajt.

So pocit

Kiril Jovcevski
Internet Manager Macedonia
Studio Moderna




 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
TOSO напиша:
Pocituvan Darko,

Najprvo da vi ukazam na toa deka celata kampanja za nagradnata igra kako i samata nagradna igra e vo soglasnost zakonite, i istata ima dobieno resenie od ministerstvoto za finasii koe e odgovorno za davanje na dozvoli za organiziranje na vakov vid na nagradni igri. Brojot na resenieto i datumot na nagovo izdavanje moze da go procitate vo ,,pravila na nagradnata igra,,

Ovakov vid na nagradni igri se organiziraat nasekade vo svetot. Studio Moderna kako internacionalna kompanija koja e prisutna vo poveke od 20 zemji vo koi spagaat i zemji koi se veke clenki na evropskata unija, go ima primeneto ovoj koncept na nagradna igra vo poveketo od niv i za sekoja zemja posebno ima dobieno dozvoli od tamosnite institucii koi davaat dozvoli da organiziranje na vakov vid na igri.
Dokolku ne ste vo tek za kakva kompanija stanuva zbor posetete ja korporavivnata strana www.studio-moderna.com i procenete dali edna vakva kompanija bi se spustila na nivo da gi izmamuva svoite klienti.

Statijata koja e objavena na vasata strana go rusi integritetot na nasata kompanija, a isto taka na posetitelite na vasata strana im dava pogresna slika za nasata kompanija. Tuka ne bi sakal da ja spomnuvam sodrzinata na statijata vo koja jasno se demantira celata legalnost na nagradnata igra kako i na demantiranje na legalnoto funkcioniranje na instituciite koi davaat dozvoli za organiziranje na vakov vid na nagradni igri.
Е така, официјално, машки, а не ќе си играме под јузер Дарла...

Почитуван Кирил,

- Кајгана воопшто не ви ја спори легалноста на наградната игра, ниту ја демантира институцијата која ви го дала решението (иако се сомневам дека воопшто тетката која ви го потпишала решението го знае значењето на терминот "спам").

- Кајгана како и секој друг медиум има право да критикува и да дава сопствено мислење во врска со случувања, активности, настани, поединци, фирми и слично. Според демократското право на изразување и информирање, Кајгана го има целото право да произнесе свој став, како по горенаведеното, така и во случајот со вашата наградна игра. Кајгана не изнесува лаги, Кајгана го анализира текот на наградната игра.

TOSO напиша:
Statijate koja ja imate postaveno na prvata strana bi sakal vo rok od 30 min da bide otstraneta, vo sprotivno vo tekot na utresniot den ke bide dostavena tuzba izgotvena od nasiot advokat do vasiot sajt.

So pocit

Kiril Jovcevski
Internet Manager Macedonia
Studio Moderna
Кирил, Кајгана не прима ултиматуми и закани со цел промена на ставови и статии. Пред секоја "ремет" статија, Кајгана се консултира со својот адвокат. Повелете, поднесете тужба (одвај чекам да го чујам обвинението, "нарушување на углед на фирма" ќе биде премногу бледо), и нашиот адвокат нека поработи нешто.
 
N

n/a

Гостин
I taka dragi moi...
Da prodolzime od tamu kade sto zastanavme!
Znaci...genialcite od studio moderna na celo so nivniot isturen clen Tosho imaat isto takva ideja za reklamiranje,pri koja sto za namerno zaebuvanje na vasite prijateli,t.e svesno polnenje na nivnoto sandace (i odzemanje nivno vreme i vnimanie) ve nagraduvaat so 20.000!
1.Sum cul deka vo denesno vreme znacenjeto na prijatelstvoto padnalo mnogu nisko...no neznaev deka ima tolku mnogu lugje koi sto sakaat da gi `masiraat` svoite prijateli za 20.000 ! Dali ste vie sledniot takov?
Ajde pobrzo...dodeka presmetuvate kolku tocno kostaat vasite prijateli,nekoj vekje mozebi ke gi zeme vasite 20.000!
2.Dali ste pomislile deka po takov nacin gospodata genijalci zaobikoluvaat cel eden sistem,t.e normalniot nacin na reklamiranje i so vashata poraka(koja sto koga ke ja pratite na prijatel dobiva na tezina,t.e oznacuva deka vie ste mnogu zadovolen od kvalitetot na proizvodite sto go nudat,cenata,brzinata na isporaka i.t.n) zarabotuvaat t.e odvojuvaat mnogu pari koi sto ke zavrsat vo nivnata zavrsna smetka kako dobivka?
3.Dali ste kupile nekakvi proizvodi od top-shop?Dali nalikuvaat na onie koi sto se reklamiraat ili se isto takvi?Dali ste gi poglednale zemjite proizvoditeli na doticniot proizvod?
Bi sakal odkoga ke si odgovorite na site ovie prasanja,da donesete sami zaklucok za sebe si...koj sto ke bide vas i samo vas!
A imeno,toa ke bide i vaseto resenie za toa dali ke ukazete doverba i ke kupite pak nesto od top-shop...
p.s. Ako dosega ne ste kupile...eve i jas neplateno agitiram da si kupite nesto pod hitno! Naracajte uste denes...
Zosto?Pa taa vasa postapka nedvosmisleno ke vi pomogne da se uverite vo kvalitetot na stokata shto vi se nudi!
p.p.s.Gospoda top-shopovci...bi sakal da ve predupredam deka se pojavija neovlasteni dileri na vasite stoki od `vrven` kvalitet!Istite moze da se najdat na ulica, prodavani po sistemot pari na raka-Mara za raka,po pazaristata i kaj plasticarite!Istite tie `drski` trgovci zloupotrebuvajki go imeto i imidjot na vasata kompanija se tolku mnogu drski sto uste gi prodavaat istite proizvodi po ceni nekulkukratno poniski od vasite,i toa bez cenkanje!
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
879
Zevsus напиша:
p.p.s.Gospoda top-shopovci...bi sakal da ve predupredam deka se pojavija neovlasteni dileri na vasite stoki od `vrven` kvalitet!Istite moze da se najdat na ulica, prodavani po sistemot pari na raka-Mara za raka,po pazaristata i kaj plasticarite!Istite tie `drski` trgovci zloupotrebuvajki go imeto i imidjot na vasata kompanija se tolku mnogu drski sto uste gi prodavaat istite proizvodi po ceni nekulkukratno poniski od vasite,i toa bez cenkanje!
Но,
Тоа не е се! Доколку се јавите во наредните 18 минути, сето тоа ќе го добиете поспецијална цена од **** денари :pos: :pos: Нарачајте уште сега! Не дозволувајте да дознаат другите пред вас!(како сме ги заебале до коска)

:pos: :pos: :pos: :pos:
 
Член од
24 март 2007
Мислења
7
Поени од реакции
0
Во врска со наградната игра мислам дека нема потреба да се коментира , се е наведено во коментарот кој го остави Тошо погоре :wink:

Од вкупнта добивка која се остварува,со гордост може да кажеме дека еден дел од таа добивка им отстапуваме и на нашите корисници ,како во случајот со самата Наградна Игра и останатите акции за кои како што можам да приметам не си информиран.

Во врска со квалитетот на услугите и производите кои ги нуди Топ Шоп , мислам дека нема потреба да се коментира , доволен е фактот што оваа фирма е присутна на пазарот повеке од 12 години . Доколку во изминатите години сето ова што го наведуваш е вистина ,тогаш сигурно немаше да постоиме како фирма.

Во врска со квалитетот на производите и услугата : слободно е правото на избор , секој да одлучи кој производ ке го купи и од каде ке го купи.

Производите кои се нудат на пазарите или од препродавачите ,кои ги спомена можеби навистина се со смешни цени , како и кавлитет.
Само кратко би ти поставила едно прашање .
Дали за производот што ке го купиш од тие препродавачи,ке добиеш фискална сметка , гаранција , упатство за употреба на македонски јазик , обезбеден сервис и можноста за враќање на парите ,доколку од истиот не си задоволен ?

За разлика од нив Студио Модерна го обезбедува погоренаведеното и е даночен обврзник кој редовно го плаќа данокот на додадена вредност (ДДВ) .

Се надевам дека знаете каде одат парите од данокот ...повторно до корисниците .
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
darla на шо ти личиме на маслопијачи



*
болдираниов збор е нов збор од мене
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
879
Абе се сеќава некој на она чудото „Ростер“ шо го шиткаа на А1(оној што многу личеше на Џеј(фолкерот) беше и водител на квизот (Ла КОКОрача :pos:)?

Имаше една реклама знам за некое фрик апаратче кое будаливе го крстиле „Раката на тато“.....РАКАТА НА ТАТО БЕ!!!! :pos: :pos: Колку само инцесто-злоставувачко-педофилски делува тоа! :icon_eek:

Од увек сум мрзел вакви ТВ продавања „светски позната роба“ што никој нема поима од кај никнат како печурки(во фабрики во кои се асимилираат кинески деца од 9-10 години :() ми се шитка ко политички кандидат коа ти збори да гласаш за него....:pov:

Но тоа не е се... :) :)

П.С. Ова е сеир!
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
darla напиша:
Во врска со наградната игра мислам дека нема потреба да се коментира , се е наведено во коментарот кој го остави Тошо погоре :wink:

Од вкупнта добивка која се остварува,со гордост може да кажеме дека еден дел од таа добивка им отстапуваме и на нашите корисници ,како во случајот со самата Наградна Игра и останатите акции за кои како што можам да приметам не си информиран.

Во врска со квалитетот на услугите и производите кои ги нуди Топ Шоп , мислам дека нема потреба да се коментира , доволен е фактот што оваа фирма е присутна на пазарот повеке од 12 години . Доколку во изминатите години сето ова што го наведуваш е вистина ,тогаш сигурно немаше да постоиме како фирма.

Во врска со квалитетот на производите и услугата : слободно е правото на избор , секој да одлучи кој производ ке го купи и од каде ке го купи.

Производите кои се нудат на пазарите или од препродавачите ,кои ги спомена можеби навистина се со смешни цени , како и кавлитет.
Само кратко би ти поставила едно прашање .
Дали за производот што ке го купиш од тие препродавачи,ке добиеш фискална сметка , гаранција , упатство за употреба на македонски јазик , обезбеден сервис и можноста за враќање на парите ,доколку од истиот не си задоволен ?

За разлика од нив Студио Модерна го обезбедува погоренаведеното и е даночен обврзник кој редовно го плаќа данокот на додадена вредност (ДДВ) .

Се надевам дека знаете каде одат парите од данокот ...повторно до корисниците .
Дарла, нели ти беше случаен посетител (со иста ип адреса како на Тошо)?

Него, шегите и сеирот на страна. Мене не ме интересира ниту квалитетот на производите и услугите кои ги нуди Топ Шоп, ниту навлегувам во правото на избор на потрошувачите. Тоа што мене како автор на темата ме инспирираше да ја напишам е самата наградна игра, која лично на мене ми се виде смешна и со скриени намери и стојам зад мојот став, без разлика дали на вас ви се допаѓа или не.

Статијата ниту е претенциозна, ниту користи лаги, статијата го анализира текот на наградната игра и ги запознава потенцијалните учесници во неа што ги очекува. Од една страна велиш правиме реклама што ги запознаваме потенцијалните учесници со наградната игра, а од друга страна велиш "ќе ве тужам!". Не ми е јасно навистина :)
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
а не, не, не, не, не,(што би рекол красничи) тоа, ама СТВАРНО не е се`!
ако титнете на бројот 555-333 во наредниве 2-3 години, покрај вашиот вибратор со 3 нивоа на интензитет и 4 полифони звуци, ќе добиете не една, не две, не три, туку НЕВЕРОЈАТНИ 4 батерии за вашиот рачен часовник!
ако не свршите во рок од 1 недела, вибраторот слободно можете да му го пукнете од глава на еден од нашите продавачи... благодариме!
 
Член од
9 август 2006
Мислења
74
Поени од реакции
0
Ме наболуе плешкава и ме вркаат коленициве :pos::pos::pos:
Ке врне изглеа или ке се мења времево.

Имате КосмодиКс (баба ми така го вика :pos::pos:)

Не стварно, има уште од тоа?


П.С. Космодикс му е мајката :star:
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
879
Шоп..Шопи...„Шопката” :) :)

ТВ Шопја низаедни :pos: pos:
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
вака онака им дадовме добра реклама на нивната ’’наградна игра’’ јас немав слушнато се дур Мистичен не отворе тема ...:)
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.346
Почитуван г-не Јовчевски (алијас user TOSO)

Многу ми е интересно кога се заканувате (не само вие, туку воопшто сите) со тужби и со адвокати...

Па, како еден човек од таа фела (адвокатската) да напишам неколку збора:

1. Рушење интегритет, кое Вие го спомнувате, на оваа тема нема врска со реалноста. реалноста е дека овде е искажано мислењето за наградната игра, во врска со можниот спам кој произлегува од вашата наградна игра, а кое само по себе, не претставува ниту клевета, ниту навреда, и сето тоа може да се докаже на суд. Многу лесно!

2. Легалноста и дозволеноста на наградната игра никој не ја ни спомна. Тоа Вие го спомнавте.

3. Искрена препорака е да се позанимавате со дивите продавачи на „ваши” производи кои оперираат од стан до стан и ги „подаруваат” „вашите” производи само со плаќање на баснословна сума „за данокот”. Е, тоа се лица кои вршат кривични дела Измама, Нарушување на углед, Лажно претставување...

Со почит!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom