Со „врски“

Член од
6 мај 2006
Мислења
272
Поени од реакции
1
pa neznam...znam deka brat mi "so vrski" go zapisaa u skolo..a za mene..nisto ne praele so vrski...A USTVARI DA BEE! ja lani odlicna pominav...so vrski...i stvarno mislm deka ne e fer taka..zaso nekoj cela godina ucel..a ja kniga ne fativ..neznam ni sto predmeti imavme...i na kraj..jas da se ramnam so odlicnite...stvarno ne e fer..
 

Sweet Barbie

I love U All....
Член од
29 мај 2006
Мислења
157
Поени од реакции
11
Луѓе ја стварно не оправдувам бркање врски. Искрено за школо ја никад неам бркано врски, нити имам намера да го правам тоа у иднина за било што. Моите уште од ептен мала ме имаат научено дека е подобро да се помачиш за нешто пошо иначе тоа ќе ти се врати и ќе те плесне по нос у иднина.(фала им за тоа) И без тоа ја увек поминувам скрос.И после зошо не функционира државава. Сите си бркаат врски, сите сакаат по скратен пат. И после други им се криви...
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
272
Поени од реакции
1
Sweet Barbie напиша:
Луѓе ја стварно не оправдувам бркање врски. Искрено за школо ја никад неам бркано врски, нити имам намера да го правам тоа у иднина за било што. Моите уште од ептен мала ме имаат научено дека е подобро да се помачиш за нешто пошо иначе тоа ќе ти се врати и ќе те плесне по нос у иднина.(фала им за тоа) И без тоа ја увек поминувам скрос.И после зошо не функционира државава. Сите си бркаат врски, сите сакаат по скратен пат. И после други им се криви...
ova za mene se odnesuva taka!?
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Врски си имам за во МВР. Таму, како цивилен војник, поминав 9 прекрасни месеци во матично, и на возачки дозволи. Денес, шо и да ми треба таму, одам и си завршувам. Во сите тие служби.
 
С

Сатори

Гостин
Тоа е тоа

Нашето општество и нашата реалност.
Ако се снајдеш ќе преживееш!Не дека ги оправдувам тие работи, ама така е, и не гледам дека тоа ќе се промени наскоро.
Така да, мора да се адаптираш.
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
1.890
Поени од реакции
4
Lady Satori напиша:
Нашето општество и нашата реалност.
Ако се снајдеш ќе преживееш!Не дека ги оправдувам тие работи, ама така е, и не гледам дека тоа ќе се промени наскоро.
Така да, мора да се адаптираш.
па ако не се адаптираш другите ќе те прагазат а ти ќе ги гледаш како муле и што??? така да мора да се биде снаодлив во животот
 

KohlBass

Dechak iz vode
Член од
1 јуни 2006
Мислења
1.485
Поени од реакции
36
Takov ni e mentalitetot, i toa nabrgu neveruvam deka ke se smeni. Ne e samo do lugeto sto `se vrski` i do tie sto baraat vrski, tuku takov ni e sistemot. Zasto da cekam za nepotrebni gluposti so meseci, koga mozam so vrski da si go napravam toa za edna nedela? U princip mnogu mrazam koga na nekoj za se nesto drzavata mu e kriva, ama koga ke se sredi problemot so administracijata, i koga site sovesno ke si ja vrsat rabotata, nema da ima potreba od vrski... A sega, na site ovie sto pisaa gore deka ne koristat vrski, tesko deka ke im poveruvam... Barem jas neznam covek sto ne baral vrski (od licno iskustvo znam luge kako baraat vrski, mnogu cesto duri i smesno e toa).
 
Член од
10 јуни 2006
Мислења
12
Поени од реакции
0
и уште една работа
пријатели и роднини има секој и секаде и ги користи нормално поради бавноста на администрацијата и поради големината на градовите каде 65% лугрето се познаваат ,а што е уште потрагично,ако не изгледаш убаво по некој средновековни норми,и кога ке ти дојде редот кој го челаш саат време ,лекарот или службеникот пак ке повикаат некоја дотерана госпоѓа или господин со вратоврска,и ти нормално стануваш граганин од шести ред затоа што од втор ред си станал порано.
значи облечете се убави и модерно и културно по некој стари норми,насмевка на лицето и посебно ако сте дама,врки не ви требаат .
 
Член од
28 јуни 2006
Мислења
29
Поени од реакции
0
Radical Boy напиша:
Затоа луѓето измислиле пцовки, ке опцуеш сочно и ке се направиш дека си ептен накурчен и ке видиш како ке ти завршат работа и тебе :)
bravo be masko najubao vikas od site samo taka sila da pokazes na p....e
 

skorpija^m

seven & seven
Член од
5 мај 2006
Мислења
492
Поени од реакции
4
Во денешно време мораш да имаш врски за да завршиш некоја работа како што треба . Ако немаш врски тогаш само можиш да си мислиш дека ќе завршиш работа. Тоа е денешнината за жал.....
 

АуРоРа

Засекогаш
Член од
15 мај 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
15
Кај нас за жал или за среќа се си функционира со врски.Отсекогаш.Било и ќе биде.Тешко тој што нема врски,зашо во спротивно не ќе може ред да фати од другите што си се со врски, така да...
Сум се трудела чесно да си ги бркам обврските,но кога гледам како некои околу мене се мотнуваат дури да речеш 5,сфаќаш дека целата твоја пропаганда за чесност ти паѓа уствари во вода.....Затоа сум заклучила, ако имаш врски,искористи ги до Макс,ако не некој друг ке ги искористи место тебе:toe:
 

SteF

I love this Kich
Член од
19 март 2006
Мислења
2.183
Поени од реакции
1
и *** у г`з и душа у рај не иде

од шо ке чекаш се нервираш и фала богу ке се потрудиш да најдеш некоја врска за да завршиш работа побрзо, а ти кога ке најдеш, некој шеснаести ке се нервира ради чекање (because of U)

така да кај секој и секаде се практикуваат врски т.е. врски и нервирање, а најтрагично е шо не е до нас, него до тие шо работат позади вратата или шалтерот (because of THEM)
 

LaDy D

All or Nothing
Член од
15 јуни 2006
Мислења
215
Поени од реакции
0
Кога може со врски зошто да не!?
 

Нате

УџУџУ
Член од
7 јуни 2006
Мислења
159
Поени од реакции
0
Кај нас е така ако имаш пари или врски рабтата одма ти е завршена, во школо сите петки без мака , освен ако не скапуваш над книга! И сакаме во ЕУ епа тешко вака!
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Stabilna vrska e potrebna i toa mnogu ako se raboti nekoja odgovorna rabota pa i da nee odgovorna rabota,
 

Kajgana Shop

На врв Bottom