Со кој член од форумот сакате да се запознаете?

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.044
Поени од реакции
19.641
Потајно мисли дека може да те преобрати со култивација на добро окалемени комплименти. Мислам дека идеолошки ептен се разидувате исто така :D

My guess сеа, може и грешам, чисто да не настане ризична ситуација. Како што реков, не за тебе, за него ризична :D
Ailurophile е анархо-комунистка, ако не се лажам. Зошто идеолошки да се разидуваат, да не се ќосевизирала Агда во меѓувреме? :D
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.058
Поени од реакции
11.027
Со сите што се регистрирани во периодот до 2011.Најубав беше форумот тие години и имаше најкул членови и дискусии.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Никој не може да ме преобрати, особено не со комплименти. „Него“? Не е девојка? Не ѝ ги знам ставовите(али рече дека е антифа), али и сам знаеш дека на маса и со нацист можам да седам. :D
За последиците не одоговарам.
Со нацисти сум имал поцивилизирани разговори. Ако е девојка, Господ нека му е напомош на "среќниот" хетеросексуалец со кој ќе заврши.

Мене во однос и во обраќање ми делува како машко. Не сум запазил род и сл.

Ailurophile е анархо-комунистка, ако не се лажам. Зошто идеолошки да се разидуваат, да не се ќосевизирала Агда во меѓувреме? :D
Историски гледано анархо-комунистите имаат лоша навика секогаш да се враќаат да бидат чистокрвни комуњари (тој дел им е помил од анархизмот изгледа) и да им заријат нож во грб на анархистите кои пробале да издвојат некоја победа на општествено-социолошка основа. Најголеми предавници за време на анархо-инспирирани револуции. исто една од главните причини што честопати анархистички организации се распаѓаат е што баш овие (заедно со анархо-капиталисти), им се инфилтрираат во ткивото.

Така да ништо ново не ми кажа, освен што сега слаткоречивоста кон Агда има јасна цел :D.
 
Последно уредено:
D

Daedalus

Гостин
Историски гледано анархо-комунистите имаат лоша навика секогаш да се враќаат да бидат чистокрвни комуњари (тој дел им е помил од анархизмот изгледа) и да им заријат нож во грб на анархистите кои пробале да издвојат некоја победа на општествено-социолошка основа. Најголеми предавници за време на анархо-инспирирани револуции. исто една од главните причини што честопати анархистички организации се распаѓаат е што баш овие (заедно со анархо-капиталисти), им се инфилтрираат во ткивото.
Рака на срце, има и мал дел од нив, чистокрвните анархисти, кои идат на скроз другата страна и стануваат тврдокорни десничари.
Има еден што го знам, да не ти се веруе, ама од анархо ау нешто, стана вмровец.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Замисли си... уствари, цело време, Берик и Канталина да се во брак а овде на форумот се препукуваат нешто кинки секси тајм фетиш.

It's just a theory, a forum.kajgana theory!
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Рака на срце, има и мал дел од нив, чистокрвните анархисти, кои идат на скроз другата страна и стануваат тврдокорни десничари.
Има еден што го знам, да не ти се веруе, ама од анархо ау нешто, стана вмровец.
Не. Да го знаеше, немаше да доведеш таков заклучок. Може и да прекинеш да оговараш наоколу за него кога сме веќе кај тоа. И така е исто како да не се познавате. Тетка како прекар не ти прилега, нити разочараноста на ниво на добиена корпа на поле љубави.
 
D

Daedalus

Гостин
Не. Да го знаеше, немаше да доведеш таков заклучок. Може и да прекинеш да оговараш наоколу за него кога сме веќе кај тоа. И така е исто како да не се познавате. Тетка како прекар не ти прилега, нити разочараноста на ниво на добиена корпа на поле љубави.
Оо ГДОМ, ја не оговарам наоколу, туку кажуем транспарентно све у фаца. Има огромна разлика.

Дури и да оговарав ко тетка, нешто у што ти имаш неколку докторати, тоа е на неколку инстанци повисоко у поглед на морал, од тоа ти што го праиш.
 
Последно уредено од модератор:

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.628
Поени од реакции
34.881
Со сите што се регистрирани во периодот до 2011.Најубав беше форумот тие години и имаше најкул членови и дискусии.
Член регистриран 2014 знае како бил форумов пред 2011, кој акаунт по ред ти е ова?
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.058
Поени од реакции
11.027
Член регистриран 2014 знае како бил форумов пред 2011, кој акаунт по ред ти е ова?
Од 2007 до 2008-9 читав без акаунт,после тоа сеа регистрирав.Избришани се не се секирај и нз што има врска тоа со темава.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Оо ГДОМ, ја не оговарам наоколу, туку кажуем транспарентно све у фаца. Има огромна разлика.

Дури и да оговарав ко тетка, нешто у што ти имаш неколку докторати, тоа е на неколку инстанци повисоко у поглед на морал, од тоа ти што го праиш.
Едно е да кажуваш се у фаца некому (не дека менува нешто да си го направел во мојов случај), но друго е кога кај сите други освен мене тоа да го правиш (од причини што само ти си ги знаеш. Никој не праша дали е вистина, што вака и сл. него зошто кај сите си зборел на таков начин, очигледно приказната која ја фураш е со помал зачудувачки фактор од твојот пристап и однос кон некој бивши пријател). А за правдање, не мора да се правдаш, доволно те переа морално тие кај кои си лаел. Или барем пробаа.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Никој не може да ме преобрати, особено не со комплименти. „Него“? Не е девојка? Не ѝ ги знам ставовите(али рече дека е антифа), али и сам знаеш дека на маса и со нацист можам да седам. :D
За последиците не одоговарам.
Imate tri opcije:
1.da se lecite
2.da se selite
3.pod mach
Јас сум сигурен дека ќе ти се допадне на прва...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom