Со кого ви е најслатко кафето?

Член од
29 мај 2005
Мислења
2.216
Поени од реакции
41
Најслаткото кафе ми е утринското,кога денот се буди,а јас сама,средувам мисли,полека се будам и уживам со себе.
Ова само како предобјаснување, дека секогаш ми е слатко кафето со моја Мона, со Јаков, со Тиф, а особено со ЈК на телефон.
Муабет,мх..мх..мераци!!!:)
 

Jakov

Тато
Член од
24 јули 2005
Мислења
2.360
Поени од реакции
58
bibika напиша:
Најслаткото кафе ми е утринското,кога денот се буди,а јас сама,средувам мисли,полека се будам и уживам со себе.
Ова само како предобјаснување, дека секогаш ми е слатко кафето со моја Мона, со Јаков, со Тиф, а особено со ЈК на телефон.
Муабет,мх..мх..мераци!!!:)
Ne te prasaa koga ti e slatko, te prasaa koga ti e najslatko. I ne se pravi na Toso, editiraj tamu i pisi deka najslatko ti e so mene na pauza a so drugite ti e slatko.
Ajde trk na <edit>
:pishtoldz
 
Член од
29 мај 2005
Мислења
2.216
Поени од реакции
41
Море Тошо еден,низаеден,:), а да кажеше ти, со кого ти е најслатко кафето? Еве нема да се лутам,ако не сум јас.:pishtoldz И немој ти мене, старите вм- финти,хм....:nenene:
 

Jakov

Тато
Член од
24 јули 2005
Мислења
2.360
Поени од реакции
58
bibika напиша:
Море Тошо еден,низаеден,:), а да кажеше ти, со кого ти е најслатко кафето? Еве нема да се лутам,ако не сум јас.:pishtoldz И немој ти мене, старите вм- финти,хм....:nenene:
Epa vidi so pisav pogore. Leleeee ti em ucese da citam megu redovi sega nemozes da procitas koe kafe mi e najslatko. Leleeeeeee.
Ona posle burek od Seherezada ebate.....:pos2:
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
paa neznam,ne sum bas po kafeto...ali najslatko mi e so edni drushki od klas tea,kiki i caci...so niv onaka ima zezanje i se,a i znam deka posle kje si gleame i se na se e detska radost :)
 

KaiTekk

R&B boy
Член од
17 март 2006
Мислења
1.045
Поени од реакции
22
не пијам кафе ај ако уште е отворена темата кога ќе почнам да пијам ќе ви кажам :)
 
Член од
8 јули 2006
Мислења
173
Поени од реакции
2
Najslatko mi e so golemo drustvo koga na kraj si gledame i se zezame.
 

PuMbA

BUCENCE
Член од
22 февруари 2006
Мислења
1.064
Поени од реакции
2
Со девојка ми нај убаво ми е !!!
 

India

'vamos a la playa'
Член од
17 јули 2006
Мислења
54
Поени од реакции
4
Najubavo kafe mi prai baba mi ali so nea ne e da pies kafe,ke te udavi so muabeti za komsikite zatoa samo go zimam i begam u soba.Sepak kafe ne se pie sam i zatoa koga go pijam sama ic ne mi prai keif.
Ali koga se pie kafe so drugarki(drugari?)prasanjeto treba da glasi "So kogo vi e najsmesno kafeto?"posebno koga ke se utepas od lazenje deka tipot na zenskata na koja i gledas na kafe go gleas u solja kako i namignuva.
Najubavo definitivno mi e kafeto so decko mi i najromanticno se razbira:love2:
 
Член од
16 јули 2006
Мислења
312
Поени од реакции
4
najslatko mi e kafeto so igor oti posle toa mi "gleda" i stalno pagaat nekoj zaebancii i gluposti se tresat. a mn mi e prijatno koga pijam kafe so dobro drustvo ili posle 12 sama, zatoa sto togas najveke se sreduvam i si go analiziram denot. eve vaka izgledam: :coffee:
 
Член од
18 јули 2006
Мислења
118
Поени од реакции
1
Кафе е најубаво да се пие навечер покрај кеј без разлика дали кеј на река или на езеро со некое старо друштво што не си се видел одамна и се присеќате на стари спомени уз кафето
 

princess

DaRe tO DrEaM
Член од
8 јуни 2006
Мислења
245
Поени од реакции
0
so drugarkite posle casovi posebno ako sme imale nekoj naporen den poln so testovi i isprasuvanja kafenceto i muabetot posle toa se najslatki:)
 

IsidoraD

Neko to od Gore vidi Sve!
Член од
18 октомври 2005
Мислења
671
Поени од реакции
29
So Covekot moj,u dvor..pod senka....so miren muabet...
.....................Zvucam ko baba....:vozbud:
 

osicka

ЅвЕрЧе
Член од
12 декември 2005
Мислења
312
Поени од реакции
4
So BABA se zezam so BoBo od forum sto epten retko go piam so nego, a koga sme kaj kafeto mr_ wicket glea super na kafe i se pogaga
 

LadyPatron

Temptation
Член од
23 март 2005
Мислења
268
Поени од реакции
3
Кафето најубаво ми се лизга со мајка ми...Бидејки мама ми не ми е тука,некогаш сама,некогаш со пријатели...Обично го мезам кафето(една чаша цел ден си ја пијам):)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom