Соопштение со правила и прописи

  • Креатор на темата mRnO
  • Време на започнување

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Нуди бе пријателе...барем за тоа можам да ти потврдам,кај мене во веќе бившото школо беше забрането посетување час без униформа(мантил) така да со што и да си тргнал накај школо,за време на час ти е покриено,а се читале и соопштенија и богами и се одземувале доста мобилки...искрено професорите ги почитуваа правилата, а за мобилки само шефовите користеа во итни случаи
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.117
Поени од реакции
827
Хммм...
Во средно некои професори забрануваа три-четврти панталони, и кога некој наспроти тоа сепак ќе облечеше, му укажуваа на тоа ама ништо посериозно од типот на бркање од час. На некои професори пак, не им пречеше тоа, и токму тие си доаѓаа послободно облечени на час.

Во средно не беа забранети мобилни, и да ти ѕвони на час, ќе се извиниш и толку, и на професорите им ѕвонеле, па и тие ќе се извинеа и така натаму. Сега на факултет, има блокатор на мобилни телефони кој се користи демек за испити и колоквиуми да не се јавуваш нигде, некогаш па и на предавања го вклучуваат а на полагања е исклучен т.е си има мрежа, чуда.

Мене не ми е до толку, ако треба ќе исклучам телефон, нема да одам со три-четврти и слично, туку повеќе ми е што се прават безгрешни во предавањата и сета вина ја префрлаат на учениците/студентите, колку тие биле не знам какви, немотивирани, па зошто воопшто доаѓале на училиште, а истите не се поарни! Ги нема по канцеларии, не се расположени за консултации, најнормално прашање го сфаќаат како провокација.
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
даааа.....
грицкање сончоглед у последна...

ги мрзи да изметат темелно а не само да измафтаат како што си имаат навика.. ова у средно

а сега на факултет.. паа мммм забрането е пушење у хол али кој ги ебе... не сме ние уплашени ко економски
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Вие зборувате како 3/4 пантолони да се куси пантолони. Што свежина и луфтирација ви дава тоа што од под колено надолу ќе ви биде гола ногата? Та биле долги та биле малку покуси. Разлика нема којзнае каква. Зошто од таков тенок материјал да ви пречи да носите долги пантолони, т.е. пантолони малку подолги од 3/4?
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
еј у нашето средно се правеа демек строги, но за жал ако ви се верува имаше ученици/ќи кои два-три пати доваѓаа на тренерки на училиште, навистина тоа за мене беше глупо, за училиште подразбирам нормално облечен фармерки, и мајца/блуза. а не тренерки, суќни, три-четврт панталони, ауу па и имаше шизици кои со капчиња на главата седеа на час.
За мобилните, чат-пат една професрока зимаше така ко ќе ја се изнервираше. ама не вреди, поарно нека се извини ученикот, отколку да му се земе мобилниот, само збрки ќе настанат.
а политика, па немаше застапено хехе.
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Вие зборувате како 3/4 пантолони да се куси пантолони. Што свежина и луфтирација ви дава тоа што од под колено надолу ќе ви биде гола ногата? Та биле долги та биле малку покуси. Разлика нема којзнае каква. Зошто од таков тенок материјал да ви пречи да носите долги пантолони, т.е. пантолони малку подолги од 3/4?

Е да ова, се согласувам. Што разлика има од едното до другото не знам ни јас. Демек поладно ќе е со 3/4. Ама добро и јас се бунев за сенешто кој бев средно.Ги сфаќам. Сега поинаку гледам на работите.
 

a_n_a

...TotAllY n LovE...
Член од
9 мај 2008
Мислења
89
Поени од реакции
1
Јас се согласувам да има правила...сепак се работи за обрзовни установи а не панаѓур па ај кој како сака, кога сака да збори на мобилен или да провоцира со политики, или да носи неприкладна облека, мини сукњи, кратки маички и голи стомаци, штикли, шминка...али јас лично за 3/4 пантолони се согласувам бидејќи сепак според мене не се воопшто неприкладни...барем јас така мислам
кај мене на факултет и да не сакаш да почитуваш за мобилните има блокатори на мрежата па џабе ти е и да сакаш да ѕвониш, праќаш пораки или да ти ѕвонат, фала богу и што не се пуши насекаде (и дај боже да се примени тоа насекаде во сите јавни установи), зошто не поднесувам цигари...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom