Солзавец во јајце (ОБАВЕЗНО ОТВОРИ)

Член од
14 април 2008
Мислења
47
Поени од реакции
0
veze nema sajtov solzavec :)))

posebno ova statija e nesto naj :)))

Што правите кога сексот ќе заврши?​

[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Што правите кога сексот ќе заврши? Продолжувате да се галите или се вртите и заспивате? Доколку го знаете одговорот на овие две прашање, продолжете со читањето на текстот.„Молкот на момчињата“ повеќето жени ги прави несигурни.[/FONT]

[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]По споделувањето на толку интимен момент, сосема е нормално да сакате да ја задржите блискоста, низ разговор, бакнување и галење.[/FONT]​
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Прашање е зошто повеќето мажи по оргазмот
а) се вртат на другата страна,
б) се преправаат дека се мртви,
ц) пушат цигара или
д) нарачуваат пица?
[/FONT]​
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Една од причините лежи во биолошките промени кои се случуваат кај мажите по доживеаниот оргазам. [/FONT]​
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]За разлика од жените, мажите побргу се ладат. Нивото на возбуда рапидно опаѓа и брзината на срцебиењето се намалува. Оваа појава е позната како „огноотпорен период“, а жените најчесто не минуваат низ сето ова, пред се затоа што можат да доживеат повеќекратен оргазам и за многу кратко време да се повратат.[/FONT]​
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Тоа ја објаснува драматичната промена од пастув во полжав, но тоа не е оправдување за да се биде невнимателен. Доколку се чувствувате дека делумно сте отфрлена треба да му дадете до знаење, и да изнајдете начин како да се поврзете после сексот, начин кој и на двајцата ќе ви одговара. [/FONT]​
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Сепак оваа тема не треба да ја започнете веднаш откако „ќе го погоди џек потот“ и ќе падне врз перницата. Разговарајте за ова кога не сте в кревет, во моменти кога тој ќе може слободно да разговара за оваа тема, а без притоа да се чувствува виновно и посрамено. [/FONT]​
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Mенете ја рутината, доколку можете и избегнувајте да имате секс доцна навечер. Пробудете се порано наутро и започнете го денот со секс, можеби тоа нешто ќе смени.[/FONT]

 

Kajgana Shop

На врв Bottom