Соживот

ZoraNaSlobodata

Чоечко суштество
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.736
Поени од реакции
111
Покрај вчудоневидувачките закони на Чарли Чаплин, не ќе биди лошо да извади еден закон со кој арнаутите ќе бидат приморани да се мијат барем еднаш неделата.Тоа ќе придонесе за соживот.
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
33
Поени од реакции
0
Ajde che te pukam ej... sedi mirno tuka e dvojazicno podracje , nemoj da pocneme da go zborime pod kljuch i na forumi pa da plachish ko malo dete so si potpishuel ramkoven dogovori ... :nesvest:

koga mozat bugari da go pishat na po Bugarski i jas go mozam po albanski jed da ne go znam u picku materinu alod inat ke ga naucam i ce se vratim da ga pishem hej :pos2:
 
Член од
24 јуни 2008
Мислења
1.705
Поени од реакции
75
Epa jas sto jadam gomna, i na temava i na drugi temi?!


Ko prvo: toa ne bese sreka, nego pametna politika.

Ko vtoro: se dur ti ne sfatis deka ne sum gostin, i ko na takov ke se odnesuvas prema mene.... ti si najgolemiot neprijatel na ova drzava.
Ај врати се и прочитај поубаво, реков да ја сакате како што си ги сакате мајките, а ако некој неможе тогаш е другата опција. Ако некој и прави зло на оваа земја на било кој начин тогаш неможе да биде почитуван никако.Непријател е оној кој бар ке и помисли лошона оваа земја и така и ке биде третиран.
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.680
Поени од реакции
266
Ajde che te pukam ej... sedi mirno tuka e dvojazicno podracje , nemoj da pocneme da go zborime pod kljuch i na forumi pa da plachish ko malo dete so si potpishuel ramkoven dogovori ... :nesvest:

koga mozat bugari da go pishat na po Bugarski i jas go mozam po albanski jed da ne go znam u picku materinu alod inat ke ga naucam i ce se vratim da ga pishem hej :pos2:
o ti....neglumi ludilo
 
Член од
22 јули 2008
Мислења
819
Поени од реакции
26
Pa albancite ne napravija nisto loso za drzavava.
Se krenaa protiv sistemot, zosto takov kakov sto bese, bese poguben za samata drzava.
Im se ponudi delenje, ne prifatija. :toe:
Na kraj ke izleze deka ste se borele za site nas protiv sistemot koj vi gi krsel i nam i vam osnovnite prava na zivot.Po tebe toa bese socijalna revolucija koja Albancite ja krevaat protiv oligarsite vo Makedonija i sekako vladata koja e pretstavnik na trulite kapitalisti.
Abe Ce Gevara i Kastro gomna da jadat za vas kakvi revolucioneri ste vie Albancite nema sto ova e neverojatno sto go citam ovdeka na ovoj forum.

Daj be nemojte da bidete do tolku rasipani i kazete sto vi e celta jasno i glasno ionaka e toa javna tajna koja site ja znaat na balkanot.
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
33
Поени од реакции
0
radapciger ...sto Makedonche si ti so SRBIN glumec na avatar ???? Nesto ko da ne si mi siguren u samopostojanieto ha ? Da se preispitash malce ... nonen :tv:
 

jeeeee8

Like dreams
Член од
28 ноември 2008
Мислења
647
Поени од реакции
16
Влегува црнец во автобус и се собраа Албанци околу него почнаа да му ги вадат наочарите да му зјапаат у фаца, ама баш у фаца, овој немаше што да праи и како попаметен си ќутеше и си седеше!- која култура е ова?
И уште еден примерседи една баба а овие и викаат: бабо, бабо многу си секси:nenene:
Сепак мислам дека повеќето Албанци(не сите) се без осет, без чувства и без култура.
Бар мене до сега ми се нема случено Македонец да видам да направи вакво нешто, се жалат дека се дискриминирани а дискриминираат луѓе од други раси:toe:
 
Член од
24 јуни 2008
Мислења
1.705
Поени од реакции
75
Опаметете се малку и седнете си на газовите за да не плачете, сменете си ги ставовите на цело зашто касно ќе биде утре.
 
Член од
2 јануари 2009
Мислења
5
Поени од реакции
0
Albanci vie nas makedoncite treba kako gospod da ne gledate be kako ne vi e sram poveke prava imate od nas vo nasa drvaza gomna edni, makedonci brkaat od rabota za takvi kako vas sto vo 2001 se borea za "covekovi prava'' da rabotat demek 25% posto ste bile . . .
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
33
Поени од реакции
0
Ta chifsha pavarusha , ne se pcuj ce te pukam Srbo :nenene:

PS babati e seksi :tv:
 
Член од
7 декември 2008
Мислења
81
Поени од реакции
3
Како функционира албански систем за барање права:
1. Гледа некоја добра лединка, негде у планина и се договара со родбина да градат куќи. Не ги интересира дали може да се гради, дали постои дозвола...
И нормално, никнува село, све дива градба.
2. Почнува прва фаза. Се самоорганизираат , нормално спонтано и бараат да им се донесе струја , вода , телефон и пат. Ти им објаснуваш дека нема шанси, не било никогаш предвидено да се гради пат таму, струја не може, вода не може, му објаснуваш дека тоа е дива градба ...
И оп, проблем. Му газиш основни човечки права, па само затоа што е албанец не му даваш што бара, па ОБСЕ, па НАТО, па калаш револуција - све за да добиеш свои “права“. Ајде, му даваш пат , струја , вода, и све што бара, демек ајде соживот.
3. Сега албанецот е задоволен со све што барал, ама не плаќа данок за имотот, не плаќа струја, не плаќа вода. Доаѓаат тужби за наплата, никој не ги ферма. Доаѓаат да исклучат струја, вода, ги чекаат со калаши и ги бркаат, ги тепаат или го блокираат патот што им го направи, и пак проблем. Му ги газиш човековите права, му бараш да плаќа на државата - срамота. Ако ти текне пак да бараш данок или да платат сметки, или не дај боже да ти текне да кинеш струја или вода, оп ,право во шума и калаш револуција....
Ај не биди албанец , не плаќај данок или сметки...црна темница ќе те изеде....
Што ти е соживот....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom