Соживотот во Македонија

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.303
Поени од реакции
78.991
Сериозно ти зборам, не мислиш дека со вашево ширење на исламофобија нема да ги расипете и оние океј Албанци кои се во 100 пати поголем број од оној што мислите?
ретард, ме боли кур што имаш у лејката
само мрш од овде
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.969
Поени од реакции
17.796
Затоа ти напишав да се преправаш дека си Македонец и не разбираш албански. Десет групи прашај за нешто, ако една ти одговори ќе биде добро. Најинтересно е што ќе слушаш што зборуваат за тебе мислејќи дека не ги разбираш.
Како мислиш прашај ги нешто?

Ако мислиш за давање насоки, ќе ти одговорат, поготово постарите од нив ама каква врска има тоа со соживот?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Зошто не во доминантно, какво е ова ширење на омраза и нетрпеливост?
Се што е многу не е убаво :)
по гнасни суштества у општествово од вас релативизатори на оваа работа, едноставно нема
Мене неизживеани старци на форуми што го оштетуваат општеството ми се многу погнасни. Тоа што мене ми се гади не е страшно, ама тоа што го правите за општеството... е тоа си повлеквит.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627

Анон=Цацко на скечов.
Еј, ова ме потсети да прашам, ако беа такви Албанциве ко шо ги претставува Берик и остала фела, како е Бранко Огњановски жив и никогаш ненападнат?
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.172
Поени од реакции
15.982
Еј, ова ме потсети да прашам, ако беа такви Албанциве ко шо ги претставува Берик и остала фела, како е Бранко Огњановски жив и никогаш ненападнат?
Не знам, прашај го дечкото од Вевчани што добиваше закани за маската на карневалот.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: MSE
Член од
5 август 2007
Мислења
847
Поени од реакции
1.230
Се што е многу не е убаво :)
Aww, па што не се преселиш во општина Долнени, еве на пример село Црнилиште? Таман од се по нешто има, шарено како за тебе.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.303
Поени од реакции
78.991
Еј, ова ме потсети да прашам, ако беа такви Албанциве ко шо ги претставува Берик и остала фела, како е Бранко Огњановски жив и никогаш ненападнат?
Прашај ги Македонциве и останатите неалбанци-немуслимани од форумов, кои живееле или сеуште живеат во албанско доминатни средини, дали мислат ко тебе или ко мене. Колку од нив мислат ко тебе, а колку ко мене.
Или боље ти е да веруваш во приказните на Пуно, за Македонци кои во албански средини отворале слаткарници и чувале зољи на таван...
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Aww, па што не се преселиш во општина Долнени, еве на пример село Црнилиште? Таман од се по нешто има, шарено како за тебе.
Многу ти е лош начинов на аргументирање. Ја кажувам што не би ми пречело, а не што сакам и каде сакам да живеам.
Прашај ги Македонциве и останатите неалбанци-немуслимани од форумов, кои живееле или сеуште живеат во албанско доминатни средини, дали мислат ко тебе или ко мене. Колку од нив мислат ко тебе, а колку ко мене.
Прашај ги и обратно по селана за таман да ја дознаеш вистинската причина за војната во 2001 ;)
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.303
Поени од реакции
78.991
Прашај ги и обратно по селана за таман да ја дознаеш вистинската причина за војната во 2001 ;)
Oзбилно, никад не ти текнало да се запрашаш, зашто +90% од форумџиите кои живеат во такви средини, мислат ко мене, а зашто +90% од тие што мислат ко тебе не живеат со нив?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom