Соживотот во Македонија

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување
Член од
3 септември 2010
Мислења
6.171
Поени од реакции
8.774
Член од
12 јануари 2022
Мислења
618
Поени од реакции
1.255
Може би пошто ви гарантира само за дополнителни баранија, а веке прифатените требва да се изполнуват?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.626
Поени од реакции
82.350
Еве имате и гаранции. Немате веке оправдуване да не ги внесете Бугарите во уставот

Зошто гаранции?

Не ни треба гаранции за да ги внесеме Бугарите во устав.
Ни треба и вие да ги внесете Македонците.

А јас сум Бугарин, инаку (меѓу другото).
 
Член од
12 јануари 2022
Мислења
618
Поени од реакции
1.255
Зошто гаранции?

Не ни треба гаранции за да ги внесеме Бугарите во устав.
Ни треба и вие да ги внесете Македонците.

А јас сум Бугарин, инаку (меѓу другото).
Ние сме со граждански устав, не може. А односно гаранциите, нели ВМРО сакаше гаранции за да гласа
А не те ли е страв да се изјавиш како Бугарин...ке почнат да те нападат?
Или си надвор
 
Последно уредено:

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.345
Поени од реакции
16.514
Ние сме со граждански устав, не може. А односно гаранциите, нели ВМРО сакаше гаранции за да гласа
А не те ли е страв да се изјавиш како Бугарин...ке почнат да те нападат?
Или си надвор
Треба да си глуп да мислиш дека некој се замара да тепа болвари у Македонија.
 
Член од
28 март 2023
Мислења
640
Поени од реакции
1.004
Ние сме со граждански устав, не може. А односно гаранциите, нели ВМРО сакаше гаранции за да гласа
А не те ли е страв да се изјавиш како Бугарин...ке почнат да те нападат?
Или си надвор
А бре доста со тоа напаѓање/тепање Бугари, ако се фаќате за таа гранка тенка е ке ви се скрши. И ние ќе го смениме уставот во граждански и готово.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.626
Поени од реакции
82.350
Ние сме со граждански устав, не може. А односно гаранциите, нели ВМРО сакаше гаранции за да гласа
А не те ли е страв да се изјавиш како Бугарин...ке почнат да те нападат?
Или си надвор
Ме боли кур што мислат другите.
Тоа ми било мото цел живот.
Јас сум и многу други нешта, не само Бугарин. Македонец, Србин, исто така сум. Плус и друго. Мелез.

Исто така, сеедно ми е каков устав имате. Ќе го смените ако треба, ако толку скате Бугарите и овде да влезат у устав.
Еве ти кажувам, јас сум Бугарин и не гледам никаква потреба да влезам у устав у Илирида.
Не сум ја онаков Бугарин, како овие овде што се пишуваат Бугари за пасош, за да можат у Европа да работат. Мене ми рекоа у амбасада дека ја по други патишта можам државјанство да земам. Многу пократки и побрзи. Ама не ми треба. Ја сум решил да ја делам судбината со Македонците (и Македонец сум измеѓу другото). Татко ми, кој е ваљда Бугарин 100%, ќе ми се налути ако зеам бугарско државјанство.
 
Последно уредено:
Член од
12 јануари 2022
Мислења
618
Поени од реакции
1.255
Следам ги доколку мога состојбите во РСМ и е очигледно дека ВМРО е про руска / преку Орбан/ про ср'бска - директно и определено антиевропска популистка партија
 
Член од
28 март 2023
Мислења
640
Поени од реакции
1.004
Следам ги доколку мога состојбите во РСМ и е очигледно дека ВМРО е про руска / преку Орбан/ про ср'бска - директно и определено антиевропска популистка партија
Значи ништо не следиш и немаш поим за случувањата во Македонија. Ист си ко умрениве комуњарски овци кај нас.
 
Член од
20 септември 2022
Мислења
1.861
Поени од реакции
7.074
img_1_1688068842245 (1).jpg
img_2_1688068855240 (1).jpg
img_3_1688068873435 (1).jpg

Градоначалникот на Бутел одлучил сите нови имиња на улиците во Бутел да се отстранат, а да се вратат старите. Што значи дека значителен дел на улици со албански имиња повторно ќе си ги вратат старите каурски имиња. Па ова не е фер значи. Каурот многу груб да ти бил бе. :icon_lol:
 
Член од
28 март 2023
Мислења
640
Поени од реакции
1.004
Ме боли кур што мислат другите.
Тоа ми било мото цел живот.
Јас сум и многу други нешта, не само Бугарин. Македонец, Србин, исто така сум. Плус и друго. Мелез.

Исто така, сеедно ми е каков устав имате. Ќе го смените ако треба, ако толку скате Бугарите и овде да влезат у устав.
Еве ти кажувам, јас сум Бугарин и не гледам никаква потреба да влезам у устав у Илирида.
Не сум ја онаков Бугарин, како овие овде што се пишуваат Бугари за пасош, за да можат у Европа да работат. Мене ми рекоа у амбасада дека ја по други патишта можам државјанство да земам. Многу пократки и побрзи. Ама не ми треба. Ја сум решил да ја делам судбината со Македонците (и Македонец сум измеѓу другото). Татко ми, кој е ваљда Бугарин 100%, ќе ми се налути ако зеам бугарско државјанство.
Прв Блгарин на Кајгана форум дојди да те тепаме да се прославиме по телевизии :pos:

Забрзаната албанизација на Македонија ја става Бугарија во позиција каде што мора да ги искористи сите политички инструменти за да ја запре и впишување на Бугарите во Уставот е прв чекор што дава можност да си го заштитат својот народ. Ако не се промени уставот да не се грижите, вториот чекор е полесен и побрз.

Јасно да биде јас одговарам пред Претседателот Румен Радев.
 
Член од
4 септември 2010
Мислења
1.002
Поени од реакции
582
Еве имате и гаранции. Немате веке оправдуване да не ги внесете Бугарите во уставот

Прашање: може да ми дадеш причина зошто бугарите(или било ко малцинство-етникум) е добро во некоја држава да се вметнат во уставот?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom