Соживотот во Македонија

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување
Член од
16 април 2014
Мислења
7.072
Поени од реакции
11.057
@Anon
Шо фајде ако 53% од албанците сакале така, кога останативе 47% прават ршум? И 10% се доволни zа глупости.
 
Член од
6 април 2010
Мислења
1.578
Поени од реакции
10.588
Па не баш :)
Прегледај го приврзокот 261698

Плус ова е многу дегенски муабет.
Исто ко да прашаш Македонци дали е Солун наш, хаха.
Во некој друг паралелен универзум каде што би ја делеле државата со космополити а не со овие сега, тогаш муабетот навистина би звучел скроз дегенски. Вака е дегенски, за тебе и мене, ама за нив е муабет на национална кауза која што очигледно според анкетите е обединувачка.

Ако прашаш македонец дали е Солун наш, ќе ти рече да и тука ќе заврши целата приказна. Ние ни оддалеку не сме мегаломани, смешно е тоа да се тврди за нацијата која што калкулира со својата територија, кој дел каде ќе припадне, кон Албанија или Бугарија.

Шокур ќе ни се политичари бе??
Кога ќе излезат со тастатурите во прва борбена линија Кајгана борциве, поснопица ќе биде.
Во такви едни околности ни твоите анационални гледишта, космополитизам, либерализам и ред останати титули нема баш многу да ти помогнат. По што спроти тебе ќе имаш ликови со дијаметрално тотално различни ставови и мотиви.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Баш убаво и точно кажано, се друго на темава е банално да се дискутира.
Тоа беше кажано од професорка која потоа рече дека не сме ја разбрале ко шо треба и го избриша твитот.
Е сеа не ми оди во прилог, ама па ептен не и верувам на професорката дека не сме ја разбрале.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.969
Поени од реакции
17.799
Тоа беше кажано од професорка која потоа рече дека не сме ја разбрале ко шо треба и го избриша твитот.
Е сеа не ми оди во прилог, ама па ептен не и верувам на професорката дека не сме ја разбрале.
Како и да е, паметно е ова што е изјавено.

Сакам да живеам во држава во која слободно ќе отидам во главниот град, град кој ќе преставува симбол на државата како во дите соседни а не во вакво Скопје.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Сакам да живеам во држава во која слободно ќе отидам во главниот град
Е добро де, па и не пропушташ нешто особено ако ги прескокнеш тоа тињата населби кај што се Албанците.
 
Член од
1 септември 2018
Мислења
248
Поени од реакции
642
Една тема каде што ќе го документираме соживотот во нашата прекрасна држава Македонија..

Па да почнеме со Џељокинг како предизвикува пожар и се фали на тик-ток


Одиме понатаму и ја документираме борбата на обесправените жители, кои влегоа во клинч со небото


Па завршуваме со дивоградбата кај Мавровка чиј сопственик никој не го знае, и никој не може да го сруши

Да бев албанец че го паљив фиромац секој дан. Вакво просто, покварено и пасивно племе не треба да постои. Во то скопјенцето какво мочање в уста ви приредува племето со мавровка и еден не се најде на нервозата барем со спреј да ичкрта или да оштети нешто. Сето упрпано и само теми се разотворале. Му го накршивте на орките, покукајте уште малце посилно.
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.171
Нема никад да има соживот, додека ги релативизираат работите и константно се дебатира и дискутира на тема поврзана со „правата“ на другата страна. 20 години ги слушаме како нешто им фали, а ништо Македонско немаат подржано. Лично мислам дека соживот нема а нема ни да има. Сигурен сум исто и дека соживот повеќе од 50% од двете страни, не ни сакаат да има, што е сосема ок според мене.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Па не баш :)
Прегледај го приврзокот 261698

Плус ова е многу дегенски муабет.
Исто ко да прашаш Македонци дали е Солун наш, хаха.
Ептен е дегенски, нели...ти си од тие што последни ги гледаат работите, како нојот со глава у песок. Голема Албанија е веќе некои 70% ако не и повеќе. Делот од Грција малку морген, иначе ова другото е скоро готово. Не дека ќе трае многу....
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Ептен е дегенски, нели...ти си од тие што последни ги гледаат работите, како нојот со глава у песок. Голема Албанија е веќе некои 70% ако не и повеќе. Делот од Грција малку морген, иначе ова другото е скоро готово. Не дека ќе трае многу....
Заедно со девалвацијата на денарот ќе биде голема Албанија, или засебни настани?
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Не си до толку глуп, нели?
Јас не, ама за другите не би коментирал. Инаку, да не бериш гајле за мене, се што имав пари претворив во девизи, спремно ќе ја дочекам инфлацијата, исто како и мигрантите. Тогаш купив пушка да се бранам од нив.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.304
Поени од реакции
4.701
Уште не ми е јасно како уште постои темава.
А јас кога отварав вакви теми за добра намера и без провокации, и како да се најдат начини како да доаѓаме до функсионален соживот одма модераторите ми ги бришеа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom