Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Кола до 4200/300 евра, до 120 кс не постара од 2003? Предлози?
Па кажи кое е националност сакаш германец,французин,јапонец,италијанец ....?
И дали често патуваш и имаш ли свое семејство и итн ?


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 
Последно уредено:
Член од
26 јуни 2012
Мислења
58
Поени од реакции
11
Јапонските автомобили имаа добри мотори, ама дизајнот, речиси на сите е како да излегле од некој лош јапонски цртан филм.
Многу си грешка, не велам дека НЕМА Јапонски возила и модели кои изгледаат смешно, но имаат модели кои изгледаат 100пати подобро од било кој друг ЕВРОПСКИ модел или АМЕРИЧКИ.Има и Европски модели кои се не смешни туку глупави, али нема веза до сега не сум имал Јапонско возило пред некој ден имав можност и возев Honda Accord Type R од 2000 год и можам да кажам дека колта е звер досега нешто најдобро што сум возел инаку сега имам SAAB 2.0T 2005г значи луд бензинец и тн предходно VW Passat 1.8T, долго време возев и BMW 320, значи и нема рамен во тој ранг, не сум имал не знам какви се Јапонските возила со делови и сл, затоа и прашав.позз
 
Последно уредено:
I

IBIZA SOUND

Гостин
imam mercedes c 200
mi svetna na bord kompjuterot EPS- el.power sistem
sto znaci ova,prv pat gledam vakvo nesto
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
imam mercedes c 200
mi svetna na bord kompjuterot EPS- el.power sistem
sto znaci ova,prv pat gledam vakvo nesto
Не ти работи ЕСП-то..Кога влегуваш во кривина,доколку возилото е искривено,или слично,го враќа назад на патот,т.е не буквално,али го потпомага влезот во кривина..

ESP-Електронски систем за стабилност на возилото..Тоа би значело во превод..
Приклучи ја на дијагностика,може сензорот е отиден,може има само слаб контакт..
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
Не ти работи ЕСП-то..Кога влегуваш во кривина,доколку возилото е искривено,или слично,го враќа назад на патот,т.е не буквално,али го потпомага влезот во кривина..

ESP-Електронски систем за стабилност на возилото..Тоа би значело во превод..
Приклучи ја на дијагностика,може сензорот е отиден,може има само слаб контакт..
zadnata guma ne mi e centrirana trebe da ja nosam da ja centrirat,moze li zatoa da kazuva neispravnost
 
Член од
26 јуни 2012
Мислења
58
Поени од реакции
11
Што беше толку за да биде ѕвер?
Што да ти кажам имаш интернет провери перформанси(али не е се до бројките, треба да возиш за да осетиш што ти зборам), чиста споредба со мојот SAAB 9-3 2.0T (210PS) во прашина го оставам VW Golf V GTI TFSI (200PS) додека Honda Accord Type R 2.2 (212PS) мене ме остави во прашина и пази Хондата нема турбо значи атмосверски мотор и 8000rpm.TOA за мене е звер од мотор и автомобил!
 
Последно уредено:
Член од
4 мај 2007
Мислења
598
Поени од реакции
208
imam mercedes c 200
mi svetna na bord kompjuterot EPS- el.power sistem
sto znaci ova,prv pat gledam vakvo nesto
Да не ја дигаше колата со дигалка, а да била под контакт ? Која година е колата ? Ако не е тоа ќе да е некој сензор отиден. Отиди на дијагностика нека ја избришат грешката, 500 денари беше кога правев јас. Ако се појави пак грешката тогаш некој сензор е отиден. :)
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.308
Поени од реакции
7.298
Што да ти кажам имаш интернет провери перформанси(али не е се до бројките, треба да возиш за да осетиш што ти зборам), чиста споредба со мојот SAAB 9-3 2.0T (210PS) во прашина го оставам VW Golf V GTI TFSI (200PS) додека Honda Accord Type R 2.2 (212PS) мене ме остави во прашина и пази Хондата нема турбо значи атмосверски мотор и 8000rpm.TOA за мене е звер од мотор и автомобил!
Сите производители на автомобили имаат силни мотори над 200 коња, не е тоа до марката.
Друго е прашањето каде ќе ги возиш овие 15 годишни коњи на македонските патишта :icon_mrgr:
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom