Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Член од
12 март 2008
Мислења
1.030
Поени од реакции
712
Колку го продаде? ама и долго го продаваше не зезај од коа го имаше стаено на оглас :)

Шевчето го имам возено до охрид, струга ваму таму едно 300-400 км и стварно удобна кола е, пространа внатре, голем багажник итн, јас ја возев со мотор 1.4 или 1.6 незнам кој беше ама воглавном беше истот мотор што се вградуваше на опел
имам доста пофални зборови за тоа авео мене ми легна тогаш ептен ама штета авантурата беше 3 дена со него :(
Башка ова ти е со атест плин, не верувам дека повеќе од 8 ќе троши плин градска што значи за околу 300 денари цепаш 200км во град
јас се мислев на корсата да и ставам плин ама има сензори ваму таму ќе ги "јадел" плинот + и не возам долги релации (освен одмор) така да се откажав од помислата

А што спомна за гомцето пежо 107 ... НЕМОЈ само ќе ти кажам :)
Стоеше Бравото у оглас подолго време ради цената. Се заебавав, нереално висока беше.

Сега за сега Хјундаи и10 ми е фаворит. Ќе видиме. Шевролетов све ок ама не ми се свиѓа. Го глеав, го возев и нов глеав ваков у АутоМакедонија ама колата не ми се допаѓа. 107ците имале многу проблеми така да отпишани се.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Стоеше Бравото у оглас подолго време ради цената. Се заебавав, нереално висока беше.

Сега за сега Хјундаи и10 ми е фаворит. Ќе видиме. Шевролетов све ок ама не ми се свиѓа. Го глеав, го возев и нов глеав ваков у АутоМакедонија ама колата не ми се допаѓа. 107ците имале многу проблеми така да отпишани се.
Сеа колку ќеш му зема на бравото?
 
Член од
12 март 2008
Мислења
1.030
Поени од реакции
712
Сеа колку ќеш му зема на бравото?
1600. Дојде дечкото, го гледаше едно 5,6 минути и ми вика: Кај има нотар у близина? :) :)
Абе колата беше добра, стегната ама не ја сакав више.
 
Член од
26 февруари 2012
Мислења
117
Поени од реакции
19
Стоеше Бравото у оглас подолго време ради цената. Се заебавав, нереално висока беше.

Сега за сега Хјундаи и10 ми е фаворит. Ќе видиме. Шевролетов све ок ама не ми се свиѓа. Го глеав, го возев и нов глеав ваков у АутоМакедонија ама колата не ми се допаѓа. 107ците имале многу проблеми така да отпишани се.
Види и Тојота Ајго,инструкторот мој кај што возев имаше таква,ептен добро количе,мало брзо,го возев и го познавам,не троши многу,а овој викаше одело преку 170 на саат.Само зимно време назад не верувам фазла од двајца да можат да седат,под услов да се под 165 cm.
 

B_O_K_I

RACING maniac
Член од
30 април 2008
Мислења
1.931
Поени од реакции
725
Види и Тојота Ајго,инструкторот мој кај што возев имаше таква,ептен добро количе,мало брзо,го возев и го познавам,не троши многу,а овој викаше одело преку 170 на саат.Само зимно време назад не верувам фазла од двајца да можат да седат,под услов да се под 165 cm.
Подалеку од овие коли Аygo, C1 и 107. Исти курац во различно пакување. Не економичен мотор со три клип екстремно долги брзини по што брзо страда ламела. Моторно кочење 0. Изолација никаква, комоција никаква. И капак на крај звук од издув како југо
А тоа дека иде над 170 иде (ама после 5-6 километри држење пуна и ако ти дојде мало удолниче) :)
 
Член од
10 февруари 2006
Мислења
385
Поени од реакции
90
Подалеку од овие коли Аygo, C1 и 107. Исти курац во различно пакување. Не економичен мотор со три клип екстремно долги брзини по што брзо страда ламела. Моторно кочење 0. Изолација никаква, комоција никаква. И капак на крај звук од издув како југо
А тоа дека иде над 170 иде (ама после 5-6 километри држење пуна и ако ти дојде мало удолниче) :)
А дека нема НИКАД да качи 170? со 1.0 мотор и со таа шасија на 140 е висок ризик. А видеово ти е малку со нестандарден издув, или дупнат или сменет. И што очекуваш да добиеш од +/- 6500 еур градско возило? Bose sound, хромиран бандаш и махагони? пфф
 

B_O_K_I

RACING maniac
Член од
30 април 2008
Мислења
1.931
Поени од реакции
725
А дека нема НИКАД да качи 170? со 1.0 мотор и со таа шасија на 140 е висок ризик. А видеово ти е малку со нестандарден издув, или дупнат или сменет. И што очекуваш да добиеш од +/- 6500 еур градско возило? Bose sound, хромиран бандаш и махагони? пфф
Верувај дека е стандарден звук ти пишува под видеото . еден другар кога купуваше C1 беше 8500 eur што не е малку. А ако сакаш одма ставаме кладба дека ке крене 170 за над 170 е маката 1.0 70 кс 12 вентила мотор има.
И да за 8500 евра сакам комоција (во стил поудобни седишта и такви некој ситници кој не бараат пари а ги има многу) , сакам изолација а не ко југо да ми реже внатре на виоки обртаи, поготово на тие што седат позади.
 

Castor

Ќесеџија
Член од
2 мај 2012
Мислења
481
Поени од реакции
960
Дечки моето старо Фиат Уно 98 год,1.0 ie,со еден спортски филтер тера 160,ама што ако тера,не е стабилно тоа...Нека не ве буни дека поновиве ќе дигнат 170,ама ќе ти се смрзне го*ното ко да возиш во БМВ или АУДИ 260 на саат:)
 
Член од
10 февруари 2006
Мислења
385
Поени од реакции
90
Верувај дека е стандарден звук ти пишува под видеото . еден другар кога купуваше C1 беше 8500 eur што не е малку. А ако сакаш одма ставаме кладба дека ке крене 170 за над 170 е маката 1.0 70 кс 12 вентила мотор има.
И да за 8500 евра сакам комоција (во стил поудобни седишта и такви некој ситници кој не бараат пари а ги има многу) , сакам изолација а не ко југо да ми реже внатре на виоки обртаи, поготово на тие што седат позади.
Ако си доволно ненормален, прво потпиши тестамент па вози го кибритчево 170+(шала, ништо лично). За изолација, со овие врати ЈОК


Мене искрено ова возило ме потсеќа на Seicento, Cinquecento, Cuore, Spark, Allegra што не верувам дека може и да има некаква изолација...
 
Член од
10 февруари 2006
Мислења
385
Поени од реакции
90
Имав прилика да го возам неколку пати до бугарска граница, интересно количе ама за низ град. Тоа што го возев беше 1.2 мотор, доста агилно и спретно за низ град а контра на тоа да не даде господ да се разминеш со камион на пат. Потрошња ми излагаше 6 ама со 120-130(тоа ми е мерка за потрошња...)
 

DarkoG

Better then ever before.
Член од
19 август 2008
Мислења
701
Поени од реакции
81
здраво
имам едно прашање, имам не-дигитална километража значи зборувам за тоа кај што покажува колку километри има изминато колата. неодамна сменив нов мотор, стариот имаше поминато 400000 груба пресметка и километрите останаа не вратени, а новиов имат околу 170000, не можам да барам сега колку точно то ко ќе покушам да е вратам.
е сега прашањето ми беше дали може директно преку стакленцето да го извадам и со чкорка, пенкало и слично да ги вратам бројките т.е да ги наместам на колку што е сега моторот. поздрав
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
А мислење за Хјундаи их35?
Ме интересира зошто е толку ефтин?
Мислам 17к за џип сварно е малце. Јес да нема 4 х 4 таа верзија, ама сепак.
Го возел ли некој? Сакам мислење.
Фала.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom