Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Уште еднаш да прашам итно ми треба другарчево на мака е му треба зглоб за Ибица. Колку ќе го кошта одприлика ве молам кој знае да ми одговори да му пренесам...ви благодарам !!
 
Член од
23 март 2011
Мислења
626
Поени од реакции
323
Ај помош...ми капна секундарен лепак на заден браник..и со ништо не се вади...кажете како да го вадам и со што или да не го чепкам?:eek:
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Кај може да купам зглоб и колку ќе чини може сум досаден малце ама ептен итно ми треба нека ми излезе кој знае во пресрет !! Позз
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Ај помош...ми капна секундарен лепак на заден браник..и со ништо не се вади...кажете како да го вадам и со што или да не го чепкам?:eek:
Јас не би го фаќал ако е во вид на капка. Ако е размачкан пред да се стегне некое минимално полирање. Инаку попрво бојата ќе ја оштетиш отколку лепакот да излезе.
--- надополнето: 23 јуни 2012 во 23:45 ---
Кај може да купам зглоб и колку ќе чини може сум досаден малце ама ептен итно ми треба нека ми излезе кој знае во пресрет !! Позз
Прашај во продавница за автоделови колку е зглоб. Прашај механичар колку бара за да го смени зглобот. Прашај во официјален серивс и спореди. Не гледам тука некаква филозофија.
 

B_O_K_I

RACING maniac
Член од
30 април 2008
Мислења
1.931
Поени од реакции
725
Кај може да купам зглоб и колку ќе чини може сум досаден малце ама ептен итно ми треба нека ми излезе кој знае во пресрет !! Позз
Ја знам од кај може да купиш ефтин зглоб (поефтин тешко да најдеш) само треба да кажеш што мотор носи ибиццата и која година е. А и треба да почекаш до понеделник :D
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Видел ни некој во некоја од продавниците да има Meguiar PlastX. За полирање на пластика за фаровите ми е. Почнав со паста за заби излезе доста добро ама сакам да видам дали ќе има разлика уште повеќе со ова.

 
Член од
7 март 2012
Мислења
238
Поени од реакции
21
deneska bev do bitola i koga me preticuvase edna kola izgleda zgazi na nekoe strafce ili kamce i mavna direktno vo sofersajbnata pred soferot potpuknata e kako mozam da go sredam ova nekoj sovet mnogu mala tocka so nekolku linii e puknatinata
 

B_O_K_I

RACING maniac
Член од
30 април 2008
Мислења
1.931
Поени од реакции
725
deneska bev do bitola i koga me preticuvase edna kola izgleda zgazi na nekoe strafce ili kamce i mavna direktno vo sofersajbnata pred soferot potpuknata e kako mozam da go sredam ova nekoj sovet mnogu mala tocka so nekolku linii e puknatinata
Отиди во новус ако не се лажам санираа вакви работи или па нова шофершајбна. Иначе колку да си знаеш казниво е да се вози со оштетена шофершајбна мада ретко казнуваат за ова.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Отиди во новус ако не се лажам санираа вакви работи или па нова шофершајбна. Иначе колку да си знаеш казниво е да се вози со оштетена шофершајбна мада ретко казнуваат за ова.
Море казнуваат, пред 2-3 недели го казнија другаров и се изнервира си купи понова кола :pos:
 
Член од
22 октомври 2011
Мислења
1.281
Поени од реакции
798
Дечки кажете нешто за Опел Астра,за Роверот ми кажавте дека е лош избор и фала ви за тоа....
Линк од колата:http://www.pazar3.mk/mk/Listing/Detail/Index/795176?searchID=8530491&Idx=14
Вреди ли да иде да се виде сивата Астра за тие пари,може некој од вас е бил да ја гледа па нека каже некое мислење...фала однапред!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom