Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.861
Поени од реакции
7.088
Дечки каде у Македонија може да се најде црн заден спојлер за бмв х5 е70 2009год
 
Член од
28 ноември 2022
Мислења
243
Поени од реакции
377
Дечки каде у Македонија може да се најде црн заден спојлер за бмв х5 е70 2009год
Odi vo Autoking, shponot ima se za njemacki automobili //novi odlicni repliki na farovi, shtopovi, branici, itd//, t.e. ,,raboti na malo i golemo,, so Kosovo i Albanija, uvoz vrsi od Turcija. Dokolku nema na lager, kje ti poraca //ceni pristupacni, proizvodi samo novi, ne polovni//
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.010
Поени од реакции
14.845
Член од
16 август 2022
Мислења
21
Поени од реакции
41
Здраво, сакам да ве прашам дали знаете некоја страна како carfax за проверување на историја на автомобили ама во европа и да не е толку скапа?

Sent from my STK-LX1 using Tapatalk
 
Член од
20 јануари 2023
Мислења
330
Поени од реакции
434
Здраво, сакам да ве прашам дали знаете некоја страна како carfax за проверување на историја на автомобили ама во европа и да не е толку скапа?

Sent from my STK-LX1 using Tapatalk
Ne veruvam deka se naodja takva strana. Pred nekolku godini (a i sega skoro) i jas toa barav ama besplatnite strani ke ti dadat samo god.na proizvodstvo, model i tip i eventualno oprema so koja izlegol od fabrika.
 
Член од
17 март 2017
Мислења
316
Поени од реакции
513
Ми се појави проблем со палењето.Кога е директно на сонце потешко пали,вергла повеќе пати исто и лани летото беше така ама сега стана повеќе,наутро и навечер нема никаков проблем.Некој да имал сличен проблем,дали е акумулаторот или нешто друго?Колата е пежо 306 1.6 бензинец
 
Член од
16 август 2022
Мислења
21
Поени од реакции
41
Ne veruvam deka se naodja takva strana. Pred nekolku godini (a i sega skoro) i jas toa barav ama besplatnite strani ke ti dadat samo god.na proizvodstvo, model i tip i eventualno oprema so koja izlegol od fabrika.
Не бесплатна ама барем поевтина. Carfax e 20 evra.

Sent from my STK-LX1 using Tapatalk
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.919
Поени од реакции
1.386
Здраво дечки. Имам Астра и од лани почна да ми се лупи лакот, бојата на покривот. Е сега приметив точки рѓа. Исто така и на хаубата. Можи некако сам да пробам да го средам или ќе мора на мајстор некаде?
Од сонцето пука лакот и од киселината од актив пените го оштетува лакот. Пред да се деси такво нешто затоа мора да се одржава колата да се мија и со восок за заштита. Кровот мора да се фарба цел. Тие точки корозија тие се пвршинска корозија пошто слојот на лакот и бојата се оштетени. 120 евра за фарбање. Постој уште една метода поевтина,да се извади лакот со киселина и после и да се исполира али не е трајно.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.107
Поени од реакции
321
Од сонцето пука лакот и од киселината од актив пените го оштетува лакот. Пред да се деси такво нешто затоа мора да се одржава колата да се мија и со восок за заштита. Кровот мора да се фарба цел. Тие точки корозија тие се пвршинска корозија пошто слојот на лакот и бојата се оштетени. 120 евра за фарбање. Постој уште една метода поевтина,да се извади лакот со киселина и после и да се исполира али не е трајно.
Фала ти.

120 евра мислиш за фарбање само покривот?
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.201
Поени од реакции
3.200
Ми се појави проблем со палењето.Кога е директно на сонце потешко пали,вергла повеќе пати исто и лани летото беше така ама сега стана повеќе,наутро и навечер нема никаков проблем.Некој да имал сличен проблем,дали е акумулаторот или нешто друго?Колата е пежо 306 1.6 бензинец
Анласерот ќе да е друже..баш види и пиши..
 

devilko

♆ wicked one ♆
Член од
28 август 2014
Мислења
1.836
Поени од реакции
5.954
Дали сте менувале масло на мењач и филтер, на колку км обично треба да се смени?
Ја земав со некои 160 000 (ако е точно), сега имам 185 000 поминато и треба да мењам масло за мотор, па се мислам дали и за мењач да сменам.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.010
Поени од реакции
14.845
Дали сте менувале масло на мењач и филтер, на колку км обично треба да се смени?
Ја земав со некои 160 000 (ако е точно), сега имам 185 000 поминато и треба да мењам масло за мотор, па се мислам дали и за мењач да сменам.
Никогаш не е лошо да се промени масло...и на мотор и на мењач. Ако си наумил менувај, бидејќи си еден од ретките кој тоа би го направил а сите грешат што не го менуваат маслото во мењачот
 

Kajgana Shop

На врв Bottom