Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Што мислите за дачијава
низ град би ја користел искучиво, издржливи ли се? Сакам ефтина кола за да не ме боли срце кога некој ќе ја изгребе на паркинг.
 

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
940
Што мислите за дачијава
низ град би ја користел искучиво, издржливи ли се? Сакам ефтина кола за да не ме боли срце кога некој ќе ја изгребе на паркинг.
На прв поглед ми делува како да е отепана од такси возење..Али за 1000 евра е коска.Нормално,ќе си провериш звук,ќе ја извозиш,улје ова-она.
 
Член од
27 април 2015
Мислења
4
Поени од реакции
0
Zdravo decki, nov sum na forumov pa sakam nesto da prasam. Planiram da kupam i toa Fiat Linea 1.4 benzin 77 konjski sili (na staro) pa dali se ok kolive dali se rasipuvaat brzo da ne imaat nekoja mana?
 

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
940
Zdravo decki, nov sum na forumov pa sakam nesto da prasam. Planiram da kupam i toa Fiat Linea 1.4 benzin 77 konjski sili (na staro) pa dali se ok kolive dali se rasipuvaat brzo da ne imaat nekoja mana?
И таму ти пишав,гледај да е Италијанска,да не е во Турција правена..Оти Фиат има фабрика и во Турска.Еми ќе ја провериш,ја однесеш у Аутомобиле СК,чим е од таму купена ќе ти кажат што е сменето,што не е..Овие се релативно нови коли,и кај нас многу ретко се возат.И уште една работа,не држат цени Фиатите,да си знаеш.
 
Член од
25 март 2013
Мислења
235
Поени од реакции
141
Zdravo! Imav karbon folija na kolata i ja izvadiv no lepakot mi ostana. Dali znae nekoj ili ima iskustvo so sto da go izvadam lepakot ? Pozdav
 

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
940
Крпа и бензин и ќе излезе лепакот.
Нема ли да ја оштети бојата така?Поарно земи една крпа со разредувач и натопи ја,и трлјај,би требало да излезе..
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Нема ли да ја оштети бојата така?Поарно земи една крпа со разредувач и натопи ја,и трлјај,би требало да излезе..
Нема проблем, а бензин а нитро разредувач исто е. Само цената е различна, нитрото е поскапо.
 

RZ

Член од
3 април 2010
Мислења
75
Поени од реакции
14
прашано е неколку пати али постари постови па ај реков пак да прашам.

Opel Astra 2005 1.7 CDTI - мислења и потрошувачка. Прочитав неколку лоши мислења воглавно од еден член па би сакал и другите кои имаат слична да споделат мислења.

Благодарам
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.633
Поени од реакции
8.075
прашано е неколку пати али постари постови па ај реков пак да прашам.

Opel Astra 2005 1.7 CDTI - мислења и потрошувачка. Прочитав неколку лоши мислења воглавно од еден член па би сакал и другите кои имаат слична да споделат мислења.

Благодарам
Потрошувачка 5,5 - 6 литри на автопат, градска околу 6,5 -7 литри
регионален 4,5 - 5 литри.

Мотор дизајниран од јапанците (исузу) кој се покажал како добар.
Го имам истиот мотор и сега засега сум презадоволен.

Погледни го бројот на шасијата, и изгуглај го на нет, во бројот на шасијата стои во која фабрика е произведена колата. Ако не е произведена во Русија земај.

Позз
 
Член од
10 април 2015
Мислења
10
Поени од реакции
2

Kade moze da najdam vakov prekidac za Opel Astra G 1.7 dti
 
Член од
10 декември 2012
Мислења
6
Поени од реакции
0
Здраво дечки. Земав ЛЕД светла за кај патосниците во колата. Се приклучуваат преку „штекерот“ за упаљачот, ама вака за никаде е, кабли насекаде има.
Некој предлог кај да идам во Скопјево кај некои што се за вакви работи?

Вакви се светлата што ги земав.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom