Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

argenthessis

Highflyer
Член од
9 јуни 2011
Мислења
1.589
Поени од реакции
2.092
Абе може и на старио да се прска, ама ако стварно е здрав лимот, ако на едно место има рѓа појавено џабе е...пак ќе се јави, само сечење и варење нов лим...не помага ништо друго.


Инаку да може и боја да му се стави а мора и нитро малку оти е густо ептен дури и за четка а пак за шприцање ептен прегусто, мора нитро.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.641
Поени од реакции
27.890
Сега пред продажбата Астра Г 2006 ја качија на рампа одоздола стакло, ауспух фабрички без проблем, имаше само една манжета за менување.
Според мене,тоа е едно од најдобрите возила на Опел,сум имал и Сигнум,Вектра Б и Омега топ бренд е Опел посебно со Астра Г
Автоматски споено мислење:

Daj ne me plasi vo plan sum da zimam opel astra...ama J ... o_O:D
Неколку од нас што ја имавме Астрата подолги години напишавме дека тоа со р*гата не држи.Во сите тие години додека ја имав Астрата Г ми се десило да има дереници или од каменчиња на месеците да се оштети бојата и основата до гол метал.Сум ја следел ситуацијата на тие места и никогаш не мрдна кон ширење или пак кородирање.Р*гата е позната кај предходниците Астра ф,Калибри,Тигри и др Опел возила пред 2000 година.Кај овие возила барем за тоа не мора да му ја мислеш.
[/QUOTE]
И кај мене имаше дупчиња на хаубата од камчиња,се гледаше испод бојата како свети елоксираниот лим
 
Последно уредено:
Член од
29 септември 2015
Мислења
183
Поени од реакции
50
Брејј какви се ствари изначитав за астра г....лично потпишувам со 2 раце за астра г дека нема подобро склопена кола од астра г и голф 4 од таа година на коли,имав 2 астри г,едната 1999год ја донесов од словенија ја имав 8-9 години,другата од германија 2003 година,немаа точка корозија,сеа имам пежо 2006 и фиат 2008 и погоди шо,имаат корозија.

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.654
Поени од реакции
4.142
На првиот линк имате слики како изгледала колата пред да ја стават на оглас (вториот линк). Како им се исплати да ја поправат кола со сите испукани перничиња, цела предница и интериор лом..

ПС: Слична ситуација и тука
 
Член од
25 февруари 2019
Мислења
351
Поени од реакции
203
На првиот линк имате слики како изгледала колата пред да ја стават на оглас (вториот линк). Како им се исплати да ја поправат кола со сите испукани перничиња, цела предница и интериор лом..

ПС: Слична ситуација и тука
Се зависи од колку пари ја земаат "скршена", кај нас да ја купиш ти бараат несфатлива цена. Плус полјаците се работливи луѓе сигурно го работат за да обезбедат плата, не како кај нас што има од овие со плацевите џабелебари, од едно полирање сака да направи четирицифрена заработка.
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.654
Поени од реакции
4.142
Се зависи од колку пари ја земаат "скршена", кај нас да ја купиш ти бараат несфатлива цена. Плус полјаците се работливи луѓе сигурно го работат за да обезбедат плата, не како кај нас што има од овие со плацевите џабелебари, од едно полирање сака да направи четирицифрена заработка.
Кај нас што имам видено едно 30коли пред технички симнати од шлепер сите најчесто беа со скршен браник и крило. Тоа полесно се поправа. Ама овие во Полска пола кола ја склопуваат
 

argenthessis

Highflyer
Член од
9 јуни 2011
Мислења
1.589
Поени од реакции
2.092
Абе за пари се се прави, и се средува да не трга, да не влече...да не се познава воопшто...е сеа друга работа ако со таква кола така средена се бапнеш некаде или некој во тебе, никој не може да ти гарантира што и како ќе се свитка прво.


Земи едно парче жица, извиткај го, никогаш неможеш да го исправиш како што било пред да го извиткаш...а па нема муабет што да се прај за цели лимови, рогови од шасија, панели, crumple зони, итн.
 
Последно уредено:

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.641
Поени од реакции
27.890
@gjoko @micho73
IMG-d40c1d248e4a53f2824d0335f045ac41-V.jpg
Автоматски споено мислење:

Ја најдов другови,али 35 и тражат,у некој друг живот :) Ја однесовме денес кај Фуштич,најдобрите лакери у државава да ја средат малку
 

G1-Killer

Life is a game
Член од
18 декември 2009
Мислења
352
Поени од реакции
452
Член од
25 февруари 2019
Мислења
351
Поени од реакции
203

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.296
Поени од реакции
7.249
На првиот линк имате слики како изгледала колата пред да ја стават на оглас (вториот линк). Како им се исплати да ја поправат кола со сите испукани перничиња, цела предница и интериор лом..

ПС: Слична ситуација и тука
Ти ги користеше услугите на аутоДНА или од некој препраќаш инфо. Важат само за полски коли овој сајт?
 
Член од
17 март 2017
Мислења
315
Поени од реакции
513
Ме интересира за сервис на кочниците.Може само плочките да се заменат или има и други делови шо идат во комплет со нив?Глицеринот треба да се мењава или дотур може само?Други делови шо се мењаваат при сервис?Се работе за Пежо 306 1.6 бензинец.
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.654
Поени од реакции
4.142
Ти ги користеше услугите на аутоДНА или од некој препраќаш инфо. Важат само за полски коли овој сајт?
Овие што ги ставив огласи од полска ги ставија на страната на Facebook autodna. Ваљда како само реклама за луѓето да ги користат нивните услуги и да си ги проверат автомобилите.
Инаку јас имам платено 7евра мислам беше пред 1година за Ford Focus од Италија увезен. Кај мене ништо посебно не пишуваше освен основни информации за возилото. Ниту сервиси, ниту слики дали е удрена.
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.296
Поени од реакции
7.249
Овие што ги ставив огласи од полска ги ставија на страната на Facebook autodna. Ваљда како само реклама за луѓето да ги користат нивните услуги и да си ги проверат автомобилите.
Инаку јас имам платено 7евра мислам беше пред 1година за Ford Focus од Италија увезен. Кај мене ништо посебно не пишуваше освен основни информации за возилото. Ниту сервиси, ниту слики дали е удрена.
Значи користат основни информации кои ги даваат слободно производителите. Фала на инфо.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom