Снукер

Дискусија во форумот 'Останати спортови' започната од shadow_rr, 22 август 2007.

 1. Dexter26

  Dexter26

  Член од:
  24 април 2008
  Мислења:
  7.984
  Допаѓања:
  6.926
  Меѓународен Шампионат во Снукер 2018
  од 30 октомври 2018 до 4 ноември 2018
  во кинескиот радиодифузен центар Баиху во Дачинг

  3 ноември 2018
  Петти ден - Полуфинале:

  Нил Робертсон 9:7 Џек Лисовски;

  Утре, недела, 4 ноември 2018, во финалето на Меѓународниот Шампионат во Снукер 2018 силите ќе си ги измерат:

  Марк Ален - Нил Робертсон.
   
  На MacedoniaTimeless му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Dexter26

  Dexter26

  Член од:
  24 април 2008
  Мислења:
  7.984
  Допаѓања:
  6.926
  Меѓународен Шампионат во Снукер 2018
  од 30 октомври 2018 до 4 ноември 2018
  во кинескиот радиодифузен центар Баиху во Дачинг

  4 ноември 2018
  Шести ден - Финале:

  Марк Ален 10:5 Нил Робертсон;

  На 32 годишна возраст, Северноирецот Марк Ален ја освои 4-та рангирачка титула во својата професионална снукер кариера, откако во финалето на Меѓународниот Шампионат во Снукер 2018 извојува победа над 36 годишниот Австралиец Нил Робертсон со резултат 10:5 .

  Нареден професионален турнир во снукер од сезоната 2018/2019 е Шампионот над шампионите 2018, нерангирачки турнир во снукер, кој ќе се одржи од 5 ноември 2018 до 11 ноември 2018 во англиската Рико Арена во Ковентри.
   
  На dragonsky и MacedoniaTimeless им се допаѓа ова.
 3. Dexter26

  Dexter26

  Член од:
  24 април 2008
  Мислења:
  7.984
  Допаѓања:
  6.926
  Шампион над шампионите 2018
  од 5 ноември 2018 до 11 ноември 2018
  во англиската Рико Арена во Ковентри

  5 ноември 2018
  Прв ден - Осмина финале:

  Шон Марфи 4:2 Џими Робертсон;
  Динг Џунхуи 4:2 Мајкл Џорџио;

  Утре, вторник, 6 ноември 2018, треба да се одиграат уште 2 меча од осмина финалето на турнирот за Шампион над Шампионите 2018, во кои силите ќе си ги измерат:

  Рони О'Саливен - Стјуарт Бингам;
  Џон Хигинс - Рајан Деј.
   
  На dragonsky и MacedoniaTimeless им се допаѓа ова.
 4. Dexter26

  Dexter26

  Член од:
  24 април 2008
  Мислења:
  7.984
  Допаѓања:
  6.926
  Шампион над шампионите 2018
  од 5 ноември 2018 до 11 ноември 2018
  во англиската Рико Арена во Ковентри

  5 ноември 2018
  Прв ден - Четвртина финале:

  Шон Марфи 6:3 Динг Џунхуи;

  6 ноември 2018
  Втор ден - Осмина финале:

  Рони О'Саливен 4:2 Стјуарт Бингам;
  Џон Хигинс 4:3 Рајан Деј;

  6 ноември 2018
  Втор ден - Четвртина финале:

  Рони О'Саливен 6:3 Џон Хигинс;

  Утре, среда, 7 ноември 2018, треба да се одржат уште 2 меча од осмина финалето на турнирот за Шампион над Шампионите 2018, во кои силите ќе си ги измерат:

  Марк Вилијамс - Кајрен Вилсон;
  Џад Трамп - Лука Бресел.
   
  На dragonsky и MacedoniaTimeless им се допаѓа ова.
 5. Dexter26

  Dexter26

  Член од:
  24 април 2008
  Мислења:
  7.984
  Допаѓања:
  6.926
  Шампион над шампионите 2018
  од 5 ноември 2018 до 11 ноември 2018
  во англиската Рико Арена во Ковентри

  7 ноември 2018
  Трет ден - Четвртина финале:

  Марк Вилијамс 1:4 Кајрен Вилсон;
  Џад Трамп 4:1 Лука Бресел;

  7 ноември 2018
  Трет ден - Осмина финале:

  Кајрен Вилсон 6:1 Џад Трамп;

  Утре, четврток, 8 ноември 2018, треба да се одиграат последните 2 меча од четвртина финалето на турнирот за Шампион над Шампионите 2018, во кои силите ќе си ги измерат:

  Марк Селби - Нил Робертсон;
  Бери Хокинс - Марк Ален.
   
 6. Dexter26

  Dexter26

  Член од:
  24 април 2008
  Мислења:
  7.984
  Допаѓања:
  6.926
  Шампион над шампионите 2018
  од 5 ноември 2018 до 11 ноември 2018
  во англиската Рико Арена во Ковентри

  8 ноември 2018
  Четврт ден - Осмина финале:

  Марк Селби 3:4 Нил Робертсон;
  Бери Хокинс 2:4 Марк Ален;

  8 ноември 2018
  Четврт ден - Четвртина финале:

  Нил Робертсон 1:6 Марк Ален;

  Утре, петок, 9 ноември 2018, треба да се одигра првиот меч од полуфиналето на турнирот за Шампион над Шампионите 2018, каде што силите ќе си ги измерат:

  Рони О'Саливен - Шон Марфи.
   
  На dragonsky му/ѝ се допаѓа ова.
 7. nik1

  nik1

  Член од:
  6 април 2014
  Мислења:
  2.746
  Допаѓања:
  3.341
  Ke prenesuva eurosport i odkolku casot ?
   
 8. Dexter26

  Dexter26

  Член од:
  24 април 2008
  Мислења:
  7.984
  Допаѓања:
  6.926
  Конкретно од овој конкретен турнир - Шампион над Шампионите 2018 - ЕуроСпорт не емитува директен пренос, но емитува подоцна во текот на денот репризен пренос од мечовите досега одиграни на турнирот.
   
 9. Dexter26

  Dexter26

  Член од:
  24 април 2008
  Мислења:
  7.984
  Допаѓања:
  6.926
  Шампион над шампионите 2018
  од 5 ноември 2018 до 11 ноември 2018
  во англиската Рико Арена во Ковентри

  9 ноември 2018
  Петти ден - Полуфинале:

  Рони О'Саливен 6:3 Шон Марфи;

  Утре, сабота, 10 ноември 2018, треба да се одигра вториот меч од полуфиналето на турнирот за Шампион над Шампионите 2018, каде што силите ќе си ги измерат:

  Кајрен Вилсон - Марк Ален.
   
 10. Dexter26

  Dexter26

  Член од:
  24 април 2008
  Мислења:
  7.984
  Допаѓања:
  6.926
  Шампион над шампионите 2018
  од 5 ноември 2018 до 11 ноември 2018
  во англиската Рико Арена во Ковентри

  10 ноември 2018
  Шести ден - Полуфинале:

  Кајрен Вилсон 6:5 Марк Ален;

  Утре, недела, 11 ноември 2018, во финалето на турнирот за Шампион над Шампионите 2018 силите ќе си ги измерат:

  Рони О'Саливен - Кајрен Вилсон.
   
 11. Dexter26

  Dexter26

  Член од:
  24 април 2008
  Мислења:
  7.984
  Допаѓања:
  6.926
  Шампион над Шампионите 2018
  од 5 ноември 2018 до 11 ноември 2018
  во англиската Рико Арена во Ковентри

  11 ноември 2018
  Седми ден - Финале:

  Рони О'Саливен 10:9 Кајрен Вилсон;

  На 42 годишна возраст, Англичанецот Рони О'Саливен ја освои по трет пат нерангирачката титула Шампион над Шампионите, односно 32-та нерангирачка титула во својата професионална снукер кариера, откако во финалето на тунирот за Шампион над Шампионите 2018 извојува победа над својот 26 годишен сонародник Кајрен Вилсон со резултат 10:9 .

  Нареден професионален турнир во снукер од сезоната 2018/2019 е Северноирското Отворено Првенство во Снукер 2018, рангирачки турнир во снукер, кој ќе се одржи од 12 ноември 2018 до 18 ноември 2018 во северноирскиот Градски Крајбрежен Центар во Белфаст.
   
  На dragonsky и Mr.Deni им се допаѓа ова.
 12. wiksa

  wiksa

  Член од:
  11 април 2012
  Мислења:
  2.614
  Допаѓања:
  2.393
  Mislam i deka nemam komentar na temava ama redovno go sledam @Dexter26 so negovite updates :)
  Eve vi malo info za onie koi go gledaat turniot koj e vo momentov vo tek. Na mechot na Roni protiv Soheil Vahedi (mislam deka imeto mu go napisav pravilno :)) ima i eden vazen del na elekot od gospodin Vahedi. Imeno ako go gledate mechot ke vidite logo na koe pisuva snookerON

  Imeno snookerON e delo na eden makedonski entuzijast golem ljubitel na bilijardot i snookerot a voedno i odlicen igrac na istite. Se trgna so edna idea da napravi nesto sto ke bide od polza na makedonskite igraci sto poleka se probiva i da se nadevame deka ke stane internacionalno poznat proizvod.
  Stanuva zbor za sistem koj prikazuva rezultat i vo isto vreme i pravi sreaming na mechot na Youtube i na web stranite na snookerON.com ili billiardON.com vo zavisnost od toa za kakov mech se raboti

  Ako nekoj od vas saka vo zivo da go iskusi proizvodot i da vidi kako se toa funkcionira a potoa i da pokazuva na prijatelite snimki od negovite vestini vo ovie sportovi moze da pomine vo Gran Klub sproti Public room vo Skopje i da poigra nekoj mech so stream od sistemot :)

  A i normalno dokolku imate zabeleski za celiot sistem i kako da se podobri a ne go poznavate kreatorot slobodno spodelete i ke bide preneseno :D
   
  dragonsky, Tutor, No9 и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. Dexter26

  Dexter26

  Член од:
  24 април 2008
  Мислења:
  7.984
  Допаѓања:
  6.926
  Што бидна со најавената снукер академија на Гран Клуб ?

  Ја најавија, оставија телефонски броеви за контакт, но никој не беше достапен на тие телефонски броеви, а кога отидов лично во Гран Клуб за да прашам, ми рекоа дека прв пат слушаат за тоа.

  А баш сакав да им направам бесплатен маркетинг на темава, не за да им донесам нешто дополнителна заработувачка, туку бидејќи се единствен вистински снукер клуб во Скопјево и во Македонија.

  Не знам за снукер и/или билијард елеците, но кога сме кај снукер и/или билијард маиците, овие ми се омилени. :D

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На wiksa и No9 им се допаѓа ова.
 14. wiksa

  wiksa

  Член од:
  11 април 2012
  Мислења:
  2.614
  Допаѓања:
  2.393
  ЕЈ незнам за тоа ама можам да прашам ако сака некој. Не сум во македонија да бев таму ќе ти споделев повеќе информации.
  Јас почнав со тренинзи и учење во 2016, тогаш и како единствен вампир у академија бев привилегиран и плаќав смешна сума од 1500 денари за 12 тренинзи (плаќав реално само време поминато на масата) иначе за деца беше бесплатно. Збориме за деца од 10 до 16 години
  Пред околу година дена тројца дечки земаа официјална лиценца за снукер од светска федерација и тогаш се плаќаше малку појќе 300-350 беше час плус времето за масата ама не се сеќавам на некоја нова најава за почнување на академијата.
  Имаче се тоа што гледаш за академијата и слично не го организира гран клуб, туку бск гран клуб (билјард и снукер клуб). Тоа се два различни дела, едното е локалот. А другово како здружение нешто. Најубаво да се оди таму и да се збори со Горан кој е претседател на БСК гран клуб. Најлесно да го најдеш него е секој петок се организира турнир во билјард во локалот што си го посетил и да го побараш. Обично почнува од 18 часот
   
  На Dexter26 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Dexter26

  Dexter26

  Член од:
  24 април 2008
  Мислења:
  7.984
  Допаѓања:
  6.926
  Северноирско Отворено Првенство во Снукер 2018
  од 15 ноември 2018 до 18 ноември 2018
  во северноирскиот Градски Крајбрежен Центар во Белфаст

  15 ноември 2018
  Прв ден - 16-на финале:

  Али Картер 4:2 Ксиао Гуодонг;
  Џо Свеил 2:4 Еден Шарав;
  Марк Дејвис 1:4 Питер Ебдон;
  Робин Хал 3:4 Рајан Деј;
  Ендру Хигинсон 4:2 Били Џо Касл;
  Мајкл Холт 3:4 Жоу Јуелонг;
  Лу Нинг 4:2 Хамад Миа;
  Метју Стивенс 2:4 Дејвид Гилберт;
  Ли Ханг 4:0 Нил Робертсон;
  Лука Бресел 4:2 Гери Вилсон;
  Крис Тотен 1:4 Тепчаја Ан-Нух;
  Роби Вилијамс 4:1 Сандерсон Лам;
  Скот Доналдсон 1:4 Мартин О'Донел;
  Хамза Акбар 0:4 Марк Селби;
  Џад Трамп 4:0 Џек Лисовски;
  Рони О'Саливен 4:0 Том Форд;

  15 ноември 2018
  Прв ден - Осмина финале:

  Али Картер 3:4 Еден Шарав;
  Ли Ханг 1:4 Питер Ебдон;
  Рони О'Саливен 4:1 Жоу Јуелонг;
  Лу Нинг 0:4 Дејвид Гилберт;
  Тепчаја Ан-Нух 4:0 Роби Вилијамс;
  Мартин О'Донел 2:4 Марк Селби;
  Џад Трамп 4:2 Лука Бресел;
  Рајан Деј 4:0 Ендру Хигинсон;

  Утре, петок, 16 ноември 2018, во четвртина финалето на Северноирското Отворено Првенство во Снукер 2018 силите ќе си ги измерат:

  Тепчаја Ан-Нух - Марк Селби;
  Џад Трамп - Рајан Деј;
  Еден Шарав - Питер Ебдон;
  Рони О'Саливен - Дејвид Гилберт.
   

Сподели преку: