Смешни/интересни фудбалски слики, стрипови и видеа

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.285
Поени од реакции
22.575
- Топ утакмица а ?
- Да бе брат. Како само му ја збрца на она дрвоно наше дури и јас се насмеав.
- Тоа ти е брат кога играш со дудуци :icon_mrgr:
- Да брат ама да знаеш што плата даваат за да играм со нив. Иначе не се замарам нека капне платата на први и тоа е тоа. Овде се видело одамна колку е саатот.
- Така е бе. Сигурно нема сега на стари години да се замараме со градење кариера. Што освоивме до сега освоивме. кекеке
- Е не сери брат, ти сега пред еден месец освои светско.
- Па да де затоа ти викам дека веќе не се замарам со освојување трофеи. Сега и ја барам негде да му ја дувнам на страна.
- Што се тоа шпекулациите на нет дека ќе си доаѓал овде ?
- Хехех абе чекам сега да се средат документите и може ќе доаѓам. Нејќев да ти кажам за да те изненадам кога ќе дојдам овде и ќе се видевме на првото дерби.
- Ај што си ти заебан. Иначе нека е со лесно се и те чекам овде. Топ е иначе, овие се будали не штедат за пари. Јас сум им најплатен овде. Одма ме засака шефот.
- Хехеххе (срамежливо)
- Што се смееш така бе миџет еден ?! Сакаш нешто да ми кажеш ?!
- Па спомна нешто дека си најплатен па ме насмеа.
- Ејјј не сери те молам !!! Поголема плата ќе имаш од мене ?! Е стварно животот не е фер.
- Ај бе не се љути како мало дете. Ти реков дека преговарам сега ќе видиме што ќе испадне.
- Да бе знам дека е така. Ај ок.
- Ее каков љутко си бил. А ја сакав да те изненадам. Гледаш дека рајава уште се пали по нас. Сега кога ќе дојдам овде има паметот да им го збрлавиме од најмало до најстаро. Оние двајцана Нејмар и Мбапе нека јадат секоја година понижувања во ЛШ.
- Е у право си за ова. Ај кога ќе доаѓаш сигурно пиши или звони ми да се видиме на кафица ова- она, малце да се посмееме на бившиот ни колега Пике. Ако немаш за ѕвонење титни, ја ќе те барам јер најплатен сум. кекеке
- Ако бе ќе праиме нема гајле, само не ме викај по ресторани да не ми се закачи пак тој куварот турската досада кој ќе го трпи.
- Нема гајле брат само ти среди тоа документите и доаѓај. Шоуто сега е овде. Ај сега да те поздравам и идам. Ме чекаат овие моиве да им раскажувам како секоја година во Шпанија 4 пати во сезона игравме еден против друг.
- Ајде брат се гледаме и кажи им колку златни топки освоивме ! кекекке
- Ееее каков серко си. Мора цело време да ме дупиш со ова.
- Добро бе ок не се љути малце да се нашалиме. Тогаш кажи им како си поминавме да последново светско. кекекке
- Ај мрш кој те ебе. Ја се зезам ама ти многу претеруваш.
- Одмана баце се немавме ни видено ни играно па малце да се нашалиме.
- Ок е. Ај поздрави таму све по Париз, особено тоа црнчето што сум му идол и тоа дајверот, а Рамос ќе го изгушкаш и ќе го избациш од мене за старите добри времиња. кекеке
- Ај мрш сега ти. Кај најде да ме потсетиш на него.
- Хехех ајде сега не се љути ти. Пиши или титни кога ќе доаѓаш. Тука сум те чекам.
- Нема гајле батице, само да средам ова шо ти зборев, да видам со станот што ќе бидне. Дали ќе се враќа Икарди, што ќе бидне со киријата зошто сега ќе треба сам да си плаќа цела.
-Ајде поздрави го и него па се гледаме.
- Чао козо
- Чао козо
 

Kajgana Shop

На врв Bottom