Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
Obavezno da go izgledate videovo, posebno vo delot koga Bigitte opisuva kako naezdata na muslimanski hordi namesto zahvalnost go unistuva Liban i hristijanskoto naselenie, istoto ja ceka i Makedonija:
Treba da se razbudite.
Што ме кур боли бе за Либан? Живеам у факинг држава наречена Македонија не у некој факинг Либан бе куртон еден, лигле лигаво смрдено, стоко невакцинирана!
Гони се у пизду материну и ти и твоите срања преку кур си му на форумов веќе, ја отру темава глупости. Прво од тоа како сестра ти живеела у Словенија со години и многу лошо и било на пичката, па се до ова срањево шо ми го пушташ шо за незнам кој кур ми го пушташ да те ебам!
Дај не треси кур у ладна вода и гони се у пизду материну веќе досаден си ми у секоја можна тема ги читам твоите срања колку Европа не чини додека секој ден идеш нагоре надоле!
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.271
Проалбанска. Се потпира на 3 албански партии, СДСМ се билдаше со албански гласови, Заев се додворуваше на Албанците нудејќи им државотворен статус...
како се дава државотворен статус?
и шо привилегии имаат државотворците наспроти останатите?
 
Последно уредено:

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
Што за Јана? Па рече дека имаш луѓе од овие држави, па дај да ги слушнеме.
Јана...[DOUBLEPOST=1495054113][/DOUBLEPOST]
А кој и дал? Државата?
Па Сорос сигурно не.
 
M

mordekaj

Гостин
@Ilumious живти мене, со кој си нашла да се докажуваш. :D
Ако успееш на валво нешто да му докажиш, ја частам шо сакаш. Питај паталец, не гаталец. Нарочито па за Словенија... па па па...:pos:
 

LondonAir

mocaccino
Член од
21 април 2017
Мислења
18
Поени од реакции
68
Последниве две години мислев дека дента кога СДСМ ќе почне со процес на формирање на влада, ќе биде толку емотивен за мене, после толку години поминат во економски очај и интелектуален регрес, што мислев ќе плачам од радост како мало дете.

Денес, кога ќе замислам колкава макотрпна работа ги чека тие што истрајале и останале во Македонија, страв ми заигрува во коските. Дегрујевизацијата ќе одземе години. Злото е навлезено во секоја пора, во секој човек, во секоја институција.

Тоа што мора да нѝ биде јасно е дека простување на криминалците не смее да има. Ако за една година барем половина од врхушката не заврши во Идризово, а другата да биде катадневно спроведувана на релација Основен 1 - Шутка, ќе значи дека сѐ било залудно.

Не смееме ниту да дозволиме да се радуваме на несреќата во која нашите крвници ќе паднат - тоа само ќе не направи подеднакво расипани и злобни како нив. Полека, одмерено, со ладна глава. Сѐ според Законот на државата.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Сорос лом ќе се праел ноќва, со шмркање, повраќање, се'...па се растури пари фрлање против паторот, и он е душа.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
@Ilumious живти мене, со кој си нашла да се докажуваш. :D
Ако успееш на валво нешто да му докажиш, ја частам шо сакаш. Питај паталец, не гаталец. Нарочито па за Словенија... па па па...:pos:
pa eve, ti prevedi im za toa ubavinite vo revoz i gorenje.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Што ме кур боли бе за Либан? Живеам у факинг држава наречена Македонија не у некој факинг Либан бе куртон еден, лигле лигаво смрдено, стоко невакцинирана!
Гони се у пизду материну и ти и твоите срања преку кур си му на форумов веќе, ја отру темава глупости. Прво од тоа како сестра ти живеела у Словенија со години и многу лошо и било на пичката, па се до ова срањево шо ми го пушташ шо за незнам кој кур ми го пушташ да те ебам!
Дај не треси кур у ладна вода и гони се у пизду материну веќе досаден си ми у секоја можна тема ги читам твоите срања колку Европа не чини додека секој ден идеш нагоре надоле!
Makedonija ide po istiot pat kako Liban, istoto vazi i za cela EU, so toa nivnoto lazno multikulti prodavanje na magla. A ako ne ti se svigat moite postovi preskokni gi, ne gi citaj nitu repliciraj. Poso sum kolku tolku kulturen ke se vozdrzam od odgovor na navredite prema mene i sestra mi. Tolku ti e cergata.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Проалбанска. Се потпира на 3 албански партии, СДСМ се билдаше со албански гласови, Заев се додворуваше на Албанците нудејќи им државотворен статус...
Ако се потпира тоа е убавината на демократијата, повеќе партии да владеат а не една само.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom