Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
7 јули 2013
Мислења
1.675
Поени од реакции
10.974
Дојдоа,му направија услуга на СДСМ и си отидоа.Тоа е кога од Конрад Аденауер ќе паднеш на ирелевантни ликови ко Бетмен и Борис.
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.275
Поени од реакции
6.949
Кај 47:20 почнува Медрано,кај 47:50 @Serpico добива напад и му доаѓа да го сокрши цело студио,а чичко Еднооки така романтично му ја фаќа раката :love:..овој е у стил ДРЖ МЕ ДА НЕ ГИ УБИЈАМ СИТЕ..50-та минута на почеток Бетменчо му враќа-ќе бидам колегијален со соборецот :) @Ставрогин рече ја немал гледано,еве кратки инсерти каде е интересното :rolleyes:
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Еј ќосе, ја и ти не сме на иста страна, а мене ми смета учкарскиот споменик кога одам на Шапка и оној на Бит пазар ми смета. И ракетине кога искачам од Скопје, од Сарај до Гостивар му сметаат. Ми смета и оној меморијалон со тенк на влез на Радуша коа одам накај Јегуновце.
Што напраивте на таа тема бе ќосевци?
Ќосевци :)
Еве и мене ми смета.
Значи јас и ти сигурно нема да застанеме ко мајмунот на сликата и да се сликаме насмеани.
 
B

Borg_Drone

Гостин
Иванов само направи поголема штета а вие што глумите тука патриоти или сте добро ситуирани па ви се може да глумите патриоти или пак поради нешто друго глумите патриоти. Патриот да, кога ќе ти биде средена економијата и кога ќе земаш плата за нормален живот, а не сега кога секој гледа да избега од овој чмар на светот.

Иванов ја уништи и онаа мала репутација што ја имавме во ЕУ. Барем да имаше некаков план претставено, некаква алтернатива за избегнување на штетава што настана поради него. А тој ниту план, ниту концепт.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.811
Поени од реакции
40.976
нема ингеренции прецедник да блокира собрание ни влада[DOUBLEPOST=1488837601][/DOUBLEPOST]
тој на фотографијата, то е владин проект? одобрен е таков каков е и каде е поставен од стана на владата на ВМРО??
претседателот го има последниот збор во државата, ако нема ингеренции ајде нека држат седница нека формираат влада, ама не можат, дури и да формираат ќе падне на уставен суд. А лекот е 5 пари, само нека се откажат и нека формираат.
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
тој на фотографијата, то е владин проект? одобрен е таков каков е и каде е поставен од стана на владата на ВМРО??
Ако е владин, веројатно тоа е единствениот споменик што им се свиѓа на Шарените.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
илче халкидики да не го остаил дечко му? Каков е покиснат, уште да се обеси кај јанко у шоу и доста е за денеска.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
21.024
Поени од реакции
36.793
...за да коментирате сите овде, кој од таа страна кој од оваа страна кој од ниедна страна треба да имате присутен албанец со свои коментари, а јас не го гледам ... вие се јадете меѓусебе за трета особа, а тој :kuracc:...
жалосно за Македонија:(
 
B

Borg_Drone

Гостин
претседателот го има последниот збор во државата, ако нема ингеренции ајде нека држат седница нека формираат влада, ама не можат, дури и да формираат ќе падне на уставен суд. А лекот е 5 пари, само нека се откажат и нека формираат.
Јас не знам уште што треба друго да направи Заев за да ви докаже дека не ја поддржува таа платформа? Прво, даде гаранција дека нема да прифати ништо што не е во рамките на Уставот. Второ, самиот кажа дека тоа што се зборува наоколу дека се чисти будалаштини, што е знак дека се дистанцира од таа платформа.

А Иванов како што веќе напишав ја уништи и таа репутација што ја имаше овој чмар на светот во ЕУ. А кога веќе тргнал кон уништување и на она што го имавме веќе изградено, барем да претставеше некаква алтернатива или пак некој концепт за да се избегне штетава. Толку од нашиот ни морон од претседател кој удира како диносаурус со глава во ѕид.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
Ќосевци :)
Еве и мене ми смета.
Значи јас и ти сигурно нема да застанеме ко мајмунот на сликата и да се сликаме насмеани.
Да, ама ти го мразиш овој од монтажава, а ги браниш тие што дозволуваат државава на големо да се обележува со радикален ислам и споменици на убијци на наша војска. Ти сметаат спомениците, а тие што ги аминуваат ок си се - која е таа логика бе? Ај преиспитајте се, договорете се.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.277
Ако е владин, веројатно тоа е единствениот споменик што им се свиѓа на Шарените.
и шо е проблем да се сликаш недалеку од владин споменик?
 
B

Borg_Drone

Гостин
Да, ама ти го мразиш овој од монтажава, а ги браниш тие што дозволуваат државава на големо да се обележува со радикален ислам и споменици на убијци на наша војска. Ти сметаат спомениците, а тие што ги аминуваат ок си се - која е таа логика бе? Ај преиспитајте се, договорете се.
Сега некој ќе се јави и ќе почне да пишува за тоа како Гвујо тупвото држел рамнотежа. Само не сфатиле досега дека Груевски го држеше на Ахмети и ништо повеќе.
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Да, ама ти го мразиш овој од монтажава, а ги браниш тие што дозволуваат државава на големо да се обележува со радикален ислам и споменици на убијци на наша војска. Ти сметаат спомениците, а тие што ги аминуваат ок си се - која е таа логика бе? Ај преиспитајте се, договорете се.
Кога сум го рекол тоа?
Ај не збори на памет жити се.
Вие сте тие што прифаќате опции како пакет.
Кој го мрази Груевски највеќе - Заев.
Епа све што ќе каже Заев ќе го поддржам.
Не ги проектирај твоите философии на други.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.277
претседателот го има последниот збор во државата, ако нема ингеренции ајде нека држат седница нека формираат влада, ама не можат, дури и да формираат ќе падне на уставен суд. А лекот е 5 пари, само нека се откажат и нека формираат.
влада избира собрание со мнозинство гласови.
ни претцедник ни уставен суд тоа не можат да го спречат ни влијаат.
може да се деси и мандатар да не добие доволно гласови во собранието и да не може да формира влада. Инаку по твое иванов може и на Амди бајрам да му даде мандат па собрание мора да му изгласа влада??
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom