Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.291
Поени од реакции
78.944
Ех бре ретардирано е све овде, заслужено е све што му се дешава на овој народ.
Расна нетрпеливост бе. Имало некои тука на кои им сметале црнци. Ќе си речеш живееле цел живот у Саут Сентрал и имаат трауми, они црнец не виделе у живот и првите црни деца кои поминале на плоштад, ги нападнале. А овие АлКаеда секој ден у гз ги ебат (цркви пљачкаат и сквернават, деца тепаат, бодат, убиваат деца за Велигден и што ли уште не) и тоа нема гајле, муслиманите не напаѓаат. Негроидниве деца што се прошетале на плоштад се проблемот.

https://makfax.com.mk/makedonija/револтирана-мајка-син-ми-доби-силна-ту/
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Аргументов за градење на рудницине у најземјоделскиот регион ти е скоро ретардиран колку што си ти морално-етички ретардиран.
Ако живееше таму немаше вака ревносно да ги чистиш гомната на твојот непрежален сопственик, кој како српската војска у Прва Светска храбро кидна преку Албанија, оставајќи не нас да се чудиме со канаѓаниве што ќе не трујат.
Гледам, еволуцијата кај тебе слабо се движи. Јас не спомнав каде да има рудници, белки можеш да читаш точно. Зборувам општо. А дали и каде треба, нека се изјаснат експертите.
Ако можеш да дискутираш како еманципиран човек, повели, ако не сокриј се в планина и остави го цивилизираниот свет на оние кои се такви.
 
Ф

Флеш

Гостин
Заради никаквеци од Самка Ибраимовски и Амди Бајрам,Ромите се користени за лоши цели .Дегениве се во добра положба финансиска,наместо да помогнат за добро со свое влијание,еве ви го Самка со негов нормален просечен пост

Screenshot_2.png
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.291
Поени од реакции
78.944
Гледам, еволуцијата кај тебе слабо се движи. Јас не спомнав каде да има рудници, белки можеш да читаш точно. Зборувам општо. А дали и каде треба, нека се изјаснат експертите.
Ако можеш да дискутираш како еманципиран човек, повели, ако не сокриј се в планина и остави го цивилизираниот свет на оние кои се такви.
Ја секако можам културно и нормално да дискутирам со културни и нормални луѓе.
Гомнарите - со гомнарски цевки.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Ја секако можам културно и нормално да дискутирам со културни и нормални луѓе.
Гомнарите - со гомнарски цевки.
Уште па и лажго си. За срамота, се прикажуваш некое „ниво“. Каде сум ти пишал навреда? Зошто лажеш, лажењето е најдолно нешто.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.291
Поени од реакции
78.944
Уште па и лажго си. За срамота, се прикажуваш некое „ниво“. Каде сум ти пишал навреда? Зошто лажеш, лажењето е најдолно нешто.
Никаде не си ми пишал навреда, што уопште не е причина да не те навредувам ја тебе. Зарем за да те навредам смеам само ако ти претходно си ме навредил?
Не, има мал милион други причини заради кои те навредувам и сметам дека е недоволно, бидејќи таквите како тебе се рак рана на ова општество. Ти си егземплар на морално етичката пропаст, која оди паралелно со пропаста на духот.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Никаде не си ми пишал навреда, што уопште не е причина да не те навредувам ја тебе. Зарем за да те навредам смеам само ако ти претходно си ме навредил?
Не, има мал милион други причини заради кои те навредувам и сметам дека е недоволно, бидејќи таквите како тебе се рак рана на ова општество. Ти си егземплар на морално етичката пропаст, која оди паралелно со пропаста на духот.
Значи, не си дораснат за дискусија. ОК, некој порано, некој подоцна.. некој никогаш.
 
Член од
22 февруари 2015
Мислења
192
Поени од реакции
279
Како ги играат ДПМНЕ гласачите, алал да им е. Ај ќе бојкотираме за да не се смени името - ајде нема проблем. Ама се смени името, а ДПМНЕ вика еве ние бевме "провтив", сдсм се предавниците а ние патриотите. Сега ајде не бојкотираме ајде да гласаме да избереме претседател за да бараме предвремени избори и да си освоиме власт (не предвремени избори за да го вратиме името), и овие гласачите нивни - ајде.

Нивните гласачи уште мислат дека ДПМНЕ се патриотите и дека кога ќе дојдат на власт ќе го вратат името. Не гледаат како ги изиграа за референдумот, уште мислат дека ДПМНЕ направија правилна одлука со бојкотот. Сега Мицката вика бојкотот му е само од корист на Заев. Како бре човече? Зарем бојкотот на референдум не му беше од корист на Заев, еве го смени името. Што вие направивте против тоа? Ништо, ама сега кога е за власт го ангажиравте членството да гласа, тогаш за името - не.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Како ги играат ДПМНЕ гласачите, алал да им е. Ај ќе бојкотираме за да не се смени името - ајде нема проблем. Ама се смени името, а ДПМНЕ вика еве ние бевме "провтив", сдсм се предавниците а ние патриотите. Сега ајде не бојкотираме ајде да гласаме да избереме претседател за да бараме предвремени избори и да си освоиме власт (не предвремени избори за да го вратиме името), и овие гласачите нивни - ајде.

Нивните гласачи уште мислат дека ДПМНЕ се патриотите и дека кога ќе дојдат на власт ќе го вратат името. Не гледаат како ги изиграа за референдумот, уште мислат дека ДПМНЕ направија правилна одлука со бојкотот. Сега Мицката вика бојкотот му е само од корист на Заев. Како бре човече? Зарем бојкотот на референдум не му беше од корист на Заев, еве го смени името. Што вие направивте против тоа? Ништо, ама сега кога е за власт го ангажиравте членството да гласа, тогаш за името - не.
Referendumot bese neuspesen a so toa i promenata na imeto nasilna neustavna i pred se nelegitimna. Kako sakaat predavnicite moze da gi vrtat zborovite faktot si ostanuva deka cenzusot ne se ispolni i pokraj punenjeto na kutii na sred 21 vek to est glasanje za 2 sekundi. Ako ima nekakva pravda na svetov site tie kurvi so glasaa za promena eden den ke treba da odgovaraat.
A amebite so gi glasaa komunjarite ke si ja nosat i drzavata i narodot na dusa, iseluvanjeto zima zalet poso dojde zivotot, po nekoi proekcii ako se tocni za ovie dve god se iselile 100.000 dusi. So ova tempo taman do 2030, nekoja si prazna teritorija so dvojazicni tabli ke vleze u eu.
 
Последно уредено:
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Referendumot bese neuspesen a so toa i promenata na imeto nasilna neustavna i pred se nelegitimna. Kako sakaat predavnicite moze da gi vrtat zborovite faktot si ostanuva deka cenzusot ne se ispolni i pokraj punenjeto na kutii na sred 21 vek to est glasanje za 2 sekundi. Ako ima nekakva pravda na svetov site tie kurvi so glasaa za eden den ke treba da odgovaraat.
Ме чуди обвинителството зошто не поведе постапка заради рекетирањето на пратеници со закана „затвор“, за да гласаат за промена на името (промена на уставот).
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Ме чуди обвинителството зошто не поведе постапка заради рекетирањето на пратеници со закана „затвор“, за да гласаат за промена на името (промена на уставот).
Ke propeat eden den, bidi siguren vo ova.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Ke propeat eden den, bidi siguren vo ova.
Не сум сигурен. Заев имаше обвинение за уцена врз Груевски. Ката го зеде предметот ненадлежна и се откажа од гонење (го ослободи). Поддршката не е од дома. Од надвор има инструкции. Така ќе е и понатаму.
 
Член од
22 февруари 2015
Мислења
192
Поени од реакции
279
Замислете по некое чудо Гордана да победи на изборите. Како ќе го оправдаат референдумскиот бојкот ДПМНЕ, кога ќе излезе дека ја имале доволната бројка за да победи опцијата против?
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Ме чуди обвинителството зошто не поведе постапка заради рекетирањето на пратеници со закана „затвор“, за да гласаат за промена на името (промена на уставот).
оо кутрите они гласале за промена на уставот само поради закани. не лапнаа после тоа и по некој тендер?
ами нели патриоти, вмро ова она. порано пред 100 и повеќе години вмро оделе во затвор не попуштале, за Македонија. како овие толку лесно се предадоа и името го уништија.
нема никакво оправдание за членовите на дпмне кои гласаа за промена на устав. а партијата е срамота за името ВМРО што го носи. треба да им се одземе тоа.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom