Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Сега е модерно време, не ти треба пиво, паштета и гајба за да тресеш глупости. Само тастатура и интернет.
...башка толичко, па уште пуфкаси пантофли и зајачка капа со долги уши....милина..!! :)
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.098
Поени од реакции
3.294
Брколинда зошто ништо не напраи? 10 години беше министер. Босанецот не е од вчера, цело Скопје го знае.
„Дилерче од ромско маало во Струмица“ :facepalm: Оној мијалков цел криминал во Скопје го држи, секое „обезбедување“ (читај рекет), цела дрога, упајташен е со сите ш иптари од Кондово, Грчец, тој нашол за некој копук струмички да ми збори.

Иди убиј се! Тешко ми е да ги читам твоиве г***а. Поглупи и потенденциозни постови од твоиве нема.
Прочитај си го постот одново и запрашај се зошто не сакаме да дојде СДСМ на власт.

Гледаш нема разлика дали ќе биде Гоца или Оли, битно за нас ни е да ги задржиме добрите работи, со СДСМ имаме само негативно искуство, тоа време што го имаа како министри го користеа за политички маркетинк и профитерство, а не нешто да променат на подобро.

Прашањето ми е, кажи што направи Оли подобро од Гоца?????????
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Прочитај си го постот одново и запрашај се зошто не сакаме да дојде СДСМ на власт.

Гледаш нема разлика дали ќе биде Гоца или Оли, битно за нас ни е да ги задржиме добрите работи, со СДСМ имаме само негативно искуство, тоа време што го имаа како министри го користеа за политички маркетинк и профитерство, а не нешто да променат на подобро.

Прашањето ми е, кажи што направи Оли подобро од Гоца?????????
дете, ај пробај следниот пат пред да ме цитираш да побараш дали нешто имаш у главата! Може ќе се појави мозок од негде, може си го запоставувал.
Зошто брколинда не го уапси? 10 години беше министер во МВР.
Јас луѓево за кои збориме лично ги познавам. Сите се знаат меѓу себе и сите убаво знаат кој што праи и со што се занимава. Сетко е локален силеџија и не ти треба многу да дознаеш со што се бави, доволно е да се најдете у исто време у некој кафич, не па полиција да не го знае.
И што к** сте ми се закатанчиле со тој Оливер, ко брат да ми е? Типот дојде парадно да биде министер, затоа што пред да стапи на функција дпне со закон му ги отфикарија сите овластувања. Технички ја водеше функцијата одвај две години со прекини. Истраги не води министерот, си има служби за тоа, освен кога дпне на власт кога треба да се апси љубе, сетко или не знам кој, кога треба да се напука по сите медиуми и да се напраи сензација.
Едвај чекам да видиме см како ќе го апсат, позадината на целиот криминал во РМ. Да видиме шител како ќе ја „покрие“ веста.
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.098
Поени од реакции
3.294
дете, ај пробај следниот пат пред да ме цитираш да побараш дали нешто имаш у главата! Може ќе се појави мозок од негде, може си го запоставувал.
Зошто брколинда не го уапси? 10 години беше министер во МВР.
Јас луѓево за кои збориме лично ги познавам. Сите се знаат меѓу себе и сите убаво знаат кој што праи и со што се занимава. Сетко е локален силеџија и не ти треба многу да дознаеш со што се бави, доволно е да се најдете у исто време у некој кафич, не па полиција да не го знае.
И што к** сте ми се закатанчиле со тој Оливер, ко брат да ми е? Типот дојде парадно да биде министер, затоа што пред да стапи на функција дпне со закон му ги отфикарија сите овластувања. Технички ја водеше функцијата одвај две години со прекини. Истраги не води министерот, си има служби за тоа, освен кога дпне на власт кога треба да се апси љубе, сетко или не знам кој, кога треба да се напука по сите медиуми и да се напраи сензација.
Едвај чекам да видиме см како ќе го апсат, позадината на целиот криминал во РМ. Да видиме шител како ќе ја „покрие“ веста.
Јас пак ќе те прашам што направи Оли повеќе од Гоца?

Но и уште едно прашање зашто СДСМ не стави крај на криминалот пред тие 10 години?

Гледаш се вртиме во круг...
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Јас пак ќе те прашам што направи Оли повеќе од Гоца?

Но и уште едно прашање зашто СДСМ не стави крај на криминалот пред тие 10 години?

Гледаш се вртиме во круг...
Ти се вртиш у круг, таков ти е чипот со уграден инает и неинтелигенција.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.142
Поени од реакции
21.780
Абе фатете се нешто за работа. Ми застанале ми бистрат политика во понеделник сабајле :mad:
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Ти во рикверц со iq-то идеш, Елон Муск го*на да јаде
....јеби га овцо , стварно сум слетал, али ти си превише глуп со мазно измиено мозоче за да сконташ :tapp:[DOUBLEPOST=1487588042][/DOUBLEPOST]
Абе фатете се нешто за работа. Ми застанале ми бистрат политика во понеделник сабајле :mad:
...работата си работи за нас, мајсторе за метан.... :sneaky:
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.098
Поени од реакции
3.294
Ти се вртиш у круг, таков ти е чипот со уграден инает и неинтелигенција.
Ти ми правиш споредба за последните 10 години, од кој последната министер беше Оли и се што направи беше најмалце исто како и претходните 9.
Абе фатете се нешто за работа. Ми застанале ми бистрат политика во понеделник сабајле :mad:
Кажаа дека во понеделник ќе има влада, па се спремаме да славиме.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.106
Поени од реакции
8.380
Абе фатете се нешто за работа. Ми застанале ми бистрат политика во понеделник сабајле :mad:
па работат бе Владе, на голем број куртони тоа им е работа, плата земаат, кој те храни инаку 12 сати да штампаш глупости и да се дереш ко нездрав само да привлечиш и внимание.
 
S

silmarillion

Гостин
..и јас уште пред 30 години, па не се фалам..., даже со поголем степен на сигурност од неговата.:) :)
Па која мака те натера на политика да се пребациш пошто освен пица бурек, друг пронајдок во последниве 30 години не е забележан во оваа наша земјичка?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom