Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Постизборната кома на дпмнеовци станува трагикомична. Мислам дека едноставно не можат да се помират со фактот дека ја загубија целата политичка и медиумска моќ во државата. Онаков ќотек како што добија вчера ни на сон не очекуваа. Уште посмешни се сендвич луѓето на кои им беа поделени трошки и кои сметаа дек Гвујо е лично ГоспоТ Бог. Тие не знаат повеќе кој пат да го фатат.

Која циркузијада од народ сме, страшна работа.
ВМРО-ДПМНЕ конечно си се вратија на своите корени ... реално од секогаш тежеле како партија 200 000 души и сега по природен пат од половина милион нереални вмровци си се вратија на старата изворна реална бројка од 200 000 !
 
V

viktora

Гостин
Не сум јас педер туку ти штом толку си загреан нешто во тема за политика ставаш статии за хомосексуални бракови !
Ебаве шутраците копучарски со тоа омраза кон се и сешто спаднавте на 200 илјади гласачи (од 500 илјади) !
Па не реков дека си педер.Реков дека имаше дебата за или против хомосексуалноста.Која парија подржува а која е против.Мислењето ми беше пример зошто сум против.
Победивте но повторно сте нешто напнати.Знам дека треба цехот да го платите кон шќиптарите и Бејли.
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.989
Поени од реакции
3.720
И то шо викаш. За наше добро ги евакуираа за да не ни гинат наши луѓе за џабе. Ич не се сетив на ова. Оти бе не кажувате вакви работи порано.
Зошо мислиш дека тоа би било нелогичен развој на настаните?
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Па не реков дека си педер.Реков дека имаше дебата за или против хомосексуалноста.Која парија подржува а која е против.Мислењето ми беше пример зошто сум против.
Победивте но повторно сте нешто напнати.Знам дека треба цехот да го платите кон шќиптарите и Бејли.
А каква врска пак имам јас со СДСМ ... и каков е тој цех на СДСМ кон САД и кон Албанците ... цехот го плативте токму вие од спротивната страна и тоа вчера паѓајќи од 455 илјади на дупло помалку гласови ... ајт со среќа три освоени општини Илинден, Сопиште и Петровец !
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.146
Поени од реакции
21.786
Не знам владе ,ти кажи еве :D
Искрено до пред некој ден мислев дека 41 почнало, барем така не учеа комунистите, оние старите правите. Сега по ново слушам 44. Си реков знаеш пошто бааѓи информиран ми делуваш ама ништо, изгледа и тебе не ти кажале, а чим не ти кажале тогаш најверојатно си некој петти шести ешалон :D
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Ќе нема сон за многу луѓе после вчера. Маме се ебава низ населбиве во Скопјево.
 
Член од
16 јануари 2014
Мислења
2.342
Поени од реакции
1.619
Постизборната кома на дпмнеовци станува трагикомична. Мислам дека едноставно не можат да се помират со фактот дека ја загубија целата политичка и медиумска моќ во државата. Онаков ќотек како што добија вчера ни на сон не очекуваа. Уште посмешни се сендвич луѓето на кои им беа поделени трошки и кои сметаа дек Гвујо е лично ГоспоТ Бог. Тие не знаат повеќе кој пат да го фатат.

Која циркузијада од народ сме, страшна работа.
Интересни се овие вработените од ДУПМНЕ во администрацијата, до вчера бранеа држава,име,знаме а вчера еден куп такви луѓе славеа победа со СДСМ.
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.404
Поени од реакции
7.855
И то шо викаш. За наше добро ги евакуираа за да не ни гинат наши луѓе за џабе. Ич не се сетив на ова. Оти бе не кажувате вакви работи порано.

Интересно е шо во истиот период кога востаниците Ахмети, Џафери, Алити ги промовираат во борци за човекови права и слободи, демократи пар екселанс, под неразјаснети околности се решени Борис Трајковски, Панде Петровски, Ристо Галевски и др. имиња кои не котирале високо хиерархиски, ама биле своевиден пандан на учките од спротивната страна, страната на државата Македонија.
 
V

viktora

Гостин
А каква врска пак имам јас со СДСМ ... и каков е тој цех на СДСМ кон САД и кон Албанците ... цехот го плативте токму вие од спротивната страна и тоа вчера паѓајќи од 455 илјади на дупло помалку гласови ... ајт со среќа три освоени општини Илинден, Сопиште и Петровец !
Не се 200.000 него 330.000 гласа.Сметката ќе си ја платитие зошто браќата гласаа за Петре и останатите комуњари.А со Бејли прашај во штаб ќе ви објаснат.
И точно дека најголема вина паѓа врз членството на ВМРО зошто сите очекуваа нови лица а не истите сурати да ги гледаме.
Супер што немаш ништо со СДС и јас немам ништо со ВМРО.
А да,честито победа во Арачиново.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.725
Поени од реакции
12.156
Не е ли доволен податокот што константо се зголемува бројот на вработени во странските фирми и се зголемува извозот?.
ти реков, таму е матно, ниту ги знам податоците. Но ако инсистираш, извади податоци во кој период колку се зголемени вработените во тие фирми, колкав период во просек се вработени и колку им се најчести (не просечни) плати.
Што поточно ти бараш за да анализираш дали е оправдано субвенцирање на фирмите или не?
Врз основ на што тврдиш дека било "добро". Што е тоа добро во земјоделието и туризмот? Колку има профит од зголемен број туристи? Или никој не го измерил? Дали Македонија има намалено увоз на храна? Или не? Седни, размисли какви предуслови бараат овие дејности и дали субвенциите се "добри". Па потоа размисли зошто ѕидар, пакер или рудар би делел од своја плата за овие добри "субвенции".
 
Последно уредено:
Член од
16 јануари 2014
Мислења
2.342
Поени од реакции
1.619
Со ножеви се напаѓа како со Стевче или само клоци и шамари летаат.
Уште само ти остана голем патриот ама ќе смениш боја за кратко време, само од инает зборуваш и избегнуваш факти, таквите патриоти брзо го продаваат газето.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom