Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 март 2009
Мислења
672
Поени од реакции
284
Некои работи можда не ги знаеш, а и боље ти е така.

И не фала богу дека критиката на власта не забранета категорија. Не е ова времето кога доаѓаа рекетарите од Аутокоманда и Припор по фирми затоа што газдата у кафана зборел против Грујо.
Можеби не знам некој работи што ти ги знаеш ама знам дека Ванкоска цело време го прозива грујо да си поднесе оставка а јоци цело време агитира за сдсмовски градоначалници а кога ја критикува власта или поединци од власта тогаш не чини.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.090
Поени од реакции
81.027
Ај избришете ги солзите, издувајте го носето (од сега во марамче ќе треба) и почните да мислите како ќе се живее без некој да ви фрла трошки.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Јоци ја сеириме ама барем тука е лудата, сеа језда се заканува како шизо некое ама барем не бега. Бетмен, Чилиманов и останативе ги гледам А немаат бекнато по фејсбуците, да беа резултатите обратни и од фрижидер ќе ти искачаа со постовите нивни.
 
V

viktora

Гостин
Чекај сега, вака:

Заев: Изборите покажаа дека заврши времето на национализмот во Македонија
http://24vesti.com.mk/zaev-izborite-pokazhaa-deka-zavrshi-vremeto-na-nacionalizmot-vo-makedonija






Гнида е возвишено суштество во споредба со вас.
Не бе дечко на овие им се поважни економските придобивки за државата него ли албанските национални интереси.Затоа дошле од Њемачка,Швицарска,Итаљија.

Начинот на Хитлер со гасни комори за нас македонците да извршиме колективно самоубиство би рекол дека е премалце.Нешто по хард кор за нас.Да се мачиме подолго.Додека страдаме грешките да ни се вртат во глава едно стотина пати за да сфатиме што сме си правеле самите себе си.
 
Член од
13 март 2009
Мислења
672
Поени од реакции
284
Ај избришете ги солзите, издувајте го носето (од сега во марамче ќе треба) и почните да мислите како ќе се живее без некој да ви фрла трошки.
Некој плаче некој ќе се радува во надеж дека конечно ќе се вработи, и уште повеќе ќе се радува кога ќе се вработи ако има среќа, сите други пак ќе тагуваат како во груевото време.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
Некој плаче некој ќе се радува во надеж дека конечно ќе се вработи, и уште повеќе ќе се радува кога ќе се вработи ако има среќа, сите други пак ќе тагуваат како во груевото време.
милиони граѓани се радуваат во надеж за вработувања и спас од глад и сиромаштија[DOUBLEPOST=1508180022][/DOUBLEPOST]
!
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
@VOLK2234 до кае федерализацијата, кантонизацијата, успат и мигрантите?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.090
Поени од реакции
81.027
Начинот на Хитлер со гасни комори за нас македонците да извршиме колективно самоубиство би рекол дека е премалце.Нешто по хард кор за нас.Да се мачиме подолго.Додека страдаме грешките да ни се вртат во глава едно стотина пати за да сфатиме што сме си правеле самите себе си.
Касно е сега за плачење. Овие единаесет години изгубени во уназадување никако нема да се вратат.
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.989
Поени од реакции
3.720
Jas ocekuvam za brzo novi parlamentarni,ke se desat mn desavki so struga i ke ima zadovolni i nezadovolni dui/alijansa.Nisto cusno i da izleze alijansa od koalicija dokolku sdsm gi podrzi dui vo struga,ima i kalkulacii sela da ja zema struga bejta gostivar da se sluci nekoj pol.dogovor no moze i da nema mnozinstvo vo vladata po sto ke mora da se izvrsat novi parlamentari izbori,koisto mu idat na korist na sdsm.A nisto cudno i namerno da se desi da se skaraat sdsm so alijansa ,ne veruvam deka ke go zrtvuvaat dui i deka sdsm i dui ke sorabotuvaat vo vtoriot krug.Posto idea muabeti i na Ibraimi od Besa od Cair deka ke koalicirale so alijansa za da gi pobedat na dui.Ke se slucat interesni stvari posle 2 krug i ocekuvam predvremeni parlamentarni izbori so sto i sdsm ke si dobie dosta pratenici i reformite i vetenite raboti ke se vrsat mn brzo i pouspesno.
Дали ке има предвремени избори најмногу ке зависи од ДУИ, односно од резултатот кој ке го постигне ДУИ на овие избори и според тие резултати изведената оценка дали се спремни за избори. Без согласност на ДУИ, СДСМ нема да оди на предвремени избори односно ке нема кој да изгласа распуштање на собранието. Има индиции дека ке има прелет на пратеници (засега 5-6) од дпмне(и нивната коалиција) како што ете денес веке прелета во ,,независни,, оној Саздовски од Гром а тие прелети како и пратениците на ДПА ке ја направат власта многу постабилна. Се на се, мислам дека предвремени избори нема да има така бргу, барем не пред да се испозатворат повекемина криминалци, не се направат првите конфискации, не се намалат казните............ некои работи за кои луѓето им ја дадоа довербата на СДСМ. Луѓето сакаат некои конкретни резултати а не само избори па локални па предвремени парламетнтарни па после идат редовни претседателски.....
 
Последно уредено:

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.258
Поени од реакции
6.888
Јоци ја сеириме ама барем тука е лудата, сеа језда се заканува како шизо некое ама барем не бега. Бетмен, Чилиманов и останативе ги гледам А немаат бекнато по фејсбуците, да беа резултатите обратни и од фрижидер ќе ти искачаа со постовите нивни.
Исто и ја приметив,Љупчо Златев даде само теорија на заговор,а остала багра нигде ни нема(и од Кавадарци некои пијавици шо ги знам шо се залепија за ВМРО ги нема ич да бекнат). Иначе на Милошоски последен пост му е за изборите во Австрија,после тоа го нема...Гебелс од Велес и остала багра ги нема...Треба да се пријават за исчезнати више
 
V

viktora

Гостин
Касно е сега за плачење. Овие единаесет години изгубени во уназадување никако нема да се вратат.
Зборот ми беше и за пред овие 11г.Нешто од прилика кога се изгласуваше територијалната поделба.
Но ти сигурно не памтиш.Лепеше плакати.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom