Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
7 ноември 2011
Мислења
3.014
Поени од реакции
3.757
Da...na mitingot Zaev javno gi povika členovite da glasaat za Fatmir Dehari( učesnik vo masakrot kaj Vejce)
No sepak...šansite Vlatko da pobedi ne se mali...bidejki ovoj pat dojdoa mnogu pomalku albanci od dijasporata
Со колку разлика победи Дехари на претходните избори?
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.103
Поени од реакции
3.301
Стручкању мене ме боли курот дали ќе погодиш или не, исто како што ме боли за тоа кој ќе победи. И вмро да победи мислиш нешто ќе се смени? Можеш да си мислиш дека ќе се смени нешто само во твојот живот, а тоа ти најдобро го знаеш. Затоа моли се да те нема на снимките од Собранието ти ебам стручњакот. 90% ќе погодел, голем кур ако погодиш.
Гледаме дека тебе не те боли за ништо, освен за Зајко, но нас и те како не боли за државата! (пред и ние да фатиме мгла од тука.

Da...na mitingot Zaev javno gi povika členovite da glasaat za Fatmir Dehari( učesnik vo masakrot kaj Vejce)
No sepak...šansite Vlatko da pobedi ne se mali...bidejki ovoj pat dojdoa mnogu pomalku albanci od dijasporata
Да ја стават излезноста во 17ч па ќе прорачунаме дели има шанси, ако донеле 3к туристи мислам дека нема шанси нашиот.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Лол, сендвичиве од Чаир добиле инструкции по СМС да гласаат за БЕСА :icon_lol:

Тоа е таа нова ера.
Pa dobro ako SDS imaat zadaca da glasaat za partijata DUI(BDI) ne gledam sto e tolku cudno ili pak pogresno DPMNE da glasaat za dvizenjeto Besa ... why not ... politikata e neli k...a !
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.103
Поени од реакции
3.301
Лол, сендвичиве од Чаир добиле инструкции по СМС да гласаат за БЕСА :icon_lol:

Тоа е таа нова ера.
Оваа баш ми е чудно, дали за БЕСА или за ВМРО е небитно во првиот круг ако да речеме оној на ДУИ има доволно гласови за победа во прв кругo_O[DOUBLEPOST=1508082478][/DOUBLEPOST]
Pa dobro ako SDS imaat zadaca da glasaat za partijata DUI(BDI) ne gledam sto e tolku cudno ili pak pogresno DPMNE da glasaat za dvizenjeto Besa ... why not ... politikata e neli k...a !
Не е ништо лошо туку чудно.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.734
Поени од реакции
1.649
Pa dobro ako SDS imaat zadaca da glasaat za partijata DUI(BDI) ne gledam sto e tolku cudno ili pak pogresno DPMNE da glasaat za dvizenjeto Besa ... why not ... politikata e neli k...a !
Mislam deka Besa e daleku podobra opcija za Cair od DUI, ali ne im se mesam na Skiptarite, ako im e OK menajiranjeto so opstinata neka si glasaat.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.193
Поени од реакции
85.802
Лол, сендвичиве од Чаир добиле инструкции по СМС да гласаат за БЕСА :icon_lol:

Тоа е таа нова ера.
Точно е ова, али вистинското прашање е дали албанците што ја поддржуваат БЕСА ќе гласаат за ДПМНЕ во Кичево...?

:kafence:
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
СДСМ во Кичево го поддржува Албанскиот кандидат?
Da ... politicki dogovor e toa, no zatoa pak DUI treba vo SK da glasaat za Silegov na pr. ... vo Kicevo 100% ke tepa kandidatot od DUI bidejki od edna strana SDSM ke go poddrzat, a od druga strana onie kontingentite Svicarci sto dojdoa vikendov da glasaat ![DOUBLEPOST=1508082996][/DOUBLEPOST]
Mislam deka Besa e daleku podobra opcija za Cair od DUI, ali ne im se mesam na Skiptarite, ako im e OK menajiranjeto so opstinata neka si glasaat.
Za Albancite sekoja politicka opcija e dobra (osven DUI/BDI) zosto, bidejki DUI kako partija aktivna decenija i pol se pokaza kako najgolemata politicka prostitutka na celokupnata Makedonska politicka scena ... DUI ne se politicka partija tuku tenderaska-banda na ti go daj mi go ... neznam sto voopsto Albancite gledaat vo ovaa tendersko-profiterska partija koja nekolku pati ja svrte stranata vo poslednive 15 godini, prvo bea vazali na Branko, pa na Grujo, sega na Zaev ... se za pusti tenderi !
Da bi bil Albanec poprvo bi glasal duri i za nekoja Makedonska pa i Srpska partija samo ne za DUI, sto vikas da Besa mozebi se po konzervativna i islamisticka partija, no sepak se podobri od tenderasite DUI !
 
Последно уредено:
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.954
Поени од реакции
11.580
49% до 17 часот, 50 (и нешто ситно) во Скопје. 55-56 на национално ниво би требало да биде конечната.
 
S

silmarillion

Гостин
Победава на Курц нова искра надеж за вмровците :))) Се разбира додека не почне австриската дип стејт да притиска Грујо да иде у затвор а сите неспособни незапослени вмровци да ја светнат државата со еленска кожа.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom